REKLAMAsenat1
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 maja 2019, 10:59 komentarzy 34

(Fot. Info Iława.)

Odwiedziliśmy atrakcje w ramach pierwszej iławskiej Nocy Muzeów.

Funkcjonująca w mieście placówka muzealna z pewnością pomaga w przygotowaniu oferty dla zwiedzających z okazji Nocy Muzeów, ale - jak udowodniła w sobotę, 18 maja Iława - nie jest to niezbędne. Z inicjatywy Urzędu Miasta w Iławie, przy wsparciu innych instytucji i osób, udało się po raz pierwszy, z powodzeniem, zorganizować lokalne wydanie tego wydarzenia.

Oferta była różnorodna i adresowana do mieszkańców w różnym wieku. W Kinoteatrze "Pasja" o godzinie 18:00, gdy w Iławie rozpoczęła się Noc Muzeów, królowali najmłodsi. Iławskie Centrum Kultury zaprosiło dzieci na spektakl "Książę Papusz i jego przyjaciele" w wykonaniu Teatru Czwarte Miasto - przedstawienie z elementami teatru lalek i bogatą warstwą muzyczną. Niedaleko kinoteatru, bliżej ratusza, rozbił się natomiast namiot kina sferycznego. Efekty specjalne podziwia się tutaj na półkolistym ekranie, najlepiej w pozycji leżącej.

Dla nieco starszych przygotowano wycieczki po zabytkowym "czerwonym" kościele i po ratuszu. Po siedzibie Urzędu Miasta w Iławie oprowadzili dwie grupy przewodnicy i radni Dariusz Paczkowski i Michał Młotek, którzy później, o godzinie 21:00, zaprosili jeszcze na nocny, historyczny spacer po mieście. W programie wycieczek po ratuszu była m.in. wizyta w sali sesyjnej, a tam - poza przysłuchiwaniem się informacjom o funkcjonowaniu iławskiego samorządu - można było podglądać przy pracy uczestników warsztatów witrażu, które poprowadzili Iza i Ryszard Pyrzowscy. 

Warto było też zajrzeć nad Iławkę. Prowadzona tutaj przez rzeźbiarza Markę Kałużę Kuźnia Talentów tętniła życiem. Rzeźbiono pruską babę i oglądano zbiory kuźni, a wszystko przy dźwiękach poezji śpiewanej i gitary i przy płonącym palenisku.

Do późna było otwarte biuro Informacji Turystycznej, gdzie - poza codzienną ofertą - można było obejrzeć - po raz pierwszy udostępnioną publicznie - kolekcję kubków. Imponujący zbiór iławianina Grzegorza Gerycha liczy 126 egzemplarzy - wszystkie wzory związane są z Iławą. 

"Vehikuł czasu" - to z kolei nazwa programu atrakcji przygotowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Iławie z grami planszowymi na pierwszym planie. W pierwszą iławską Noc Muzeów aktywnie włączyły się też lokalne placówki edukacyjne: "Jedynka" zaprosiła na "Herbatkę u Kopernika", natomiast przedszkole nr 5 - na "Noc żaby"

Jak podsumować pierwszą iławską Noc Muzeów? Wśród korzystających z różnych atrakcji osób dało się słyszeć opinię, że jak na pierwsze podejście do tego wydarzenia oferta była bardzo ciekawa, godna uwagi i że warto kibicować pomysłodawcom i organizatorom, by kontynuowali tę inicjatywę w kolejnych latach. 

Iławianie - po raz pierwszy - korzystali z atrakcji w ramach lokalnej Nocy Muzeów.
Zdjęcia: Info Iława.

Noc Muzeów - po raz pierwszy w Iławie.

Ilość zdjęć 55

abs2

34Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Dobry duch Miasta 34 4 miesiące temuocena: 44% 

  Biblioteka - Wehikuł czasu , wspaniała inicjatywa.Dla każdego, w każdym wieku tylko chęci.Dziękuję pracownikom biblioteki a najbardziej Paniom Ekspedientkom, Pani Kindze, Pani Cecylii i pracownikom biblioteki z literaturą dla dzieci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żal 33 4 miesiące temuocena: 11% 

  Na siłę robiona impreza. Kwintesencją tej tandety to wycieczka Panów Paczkowskiego i Młotka. Nudne to wszystko i tandetne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 32 4 miesiące temuocena: 88% 

  Wyprowadź się z miasta, najlepiej na wieś. A może ze wsi jesteś?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 31 4 miesiące temuocena: 88% 

  Byłem. Kilkadziesiąt osób w pierwszej grupie było pod wrażeniem. Więc nie kłam. Wstyd

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xyx 30 4 miesiące temuocena: 50% 

  Niejaki Paczkowski Dariusz w poprzedniej kadencji samorządu miał płacone za oprowadzanie wycieczek. Bez problemu można to sprawdzić. Obecnie ani on ani Młotek nie mogą brać pieniędzy bo są miejskimi radnymi i tyle w temacie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 29 3 miesiące temu

  Panowie mówili zawsze na wycieczkach, że to inicjatywa społeczna. Więc po co tu wprowadzać zamęt?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 28 4 miesiące temuocena: 20% 

  Naciągany artykuł, widać po komentarzach że Znajomki Dawida się obudzili :) słaba prekfencja była nie oszukujcie sie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dobry duch Miasta 27 4 miesiące temuocena: 89% 

  Frekwencja jak na ,, pierwszy raz ,, super! Poza tym niektórym trudno dogodzić ( nic się nie organizuje , źle , organizuje - źle.Krytykują najczęściej Ci którzy nie kiwną palcem żeby cokolwiek zrobić dla mieszkańców albo myślą o własnej ... .Tak więc siedź w domu i kiś swoje niezadowolenie w pojedynkę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 26 4 miesiące temuocena: 80% 

  Ewa, Adam, to sprawdźcie zdjęcia z kościoła i ratusza :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Owidiusz 25 4 miesiące temuocena: 25% 

  Wszystkie prezentowane tu imprezy mogą być jakby po drodze głównej działalności ratusza i Burmistrza. Należą do kultury. Głównym nurtem Ratusza natomiast ma być budowa nowych budynków dla ludzi biednych, instalowanie ławek w mieście na ulicach, budowa ścieżki do od Lipowego do Kamienia, by połączyć ze sciezką którą buduje już Wójt.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iza 24 4 miesiące temuocena: 61% 

  Wielkie wielkie brawa dla pracowników Biblioteki Miejskiej. Mieliście super pomysł z tym wehikułem czasu! Niby nic a jednak wyszło bardzo fajnie. Razem z dzieckiem spędziłyśmy tam super czas. Piąteczka!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iza 23 4 miesiące temuocena: 75% 

  Do Beata od Iza - nie mam pojęcia kto jest dyrektorem biblioteki i szczerze nic mnie to nie obchodzi. Chodzę do tego miejsca regularnie z moim dzieckiem po KSIĄŻKI, pracownicy są tam bardzo mili, pomocni i zawsze uśmiechnięci. Bardzo ich lubię! Dodatkowo teraz wymyślili coś fajnego dla dzieciaków, chwalę tą imprezę, bo po prostu po ludzku mi się podobało. Nie obchodzi mnie żadna Rada Kobiet, nie mam pojęcia kto w niej siedzi, nie wiem do czego ona ma służyć, nie interesuję się polityką. Mam ważniejsze rzeczy na głowie! Bardzo proszę nie mierzyć wszystkich swoją miarką. Podziwiam was ludzie, że potraficie we wszystkim doszukiwać się podtekstów i żyjecie tą polityką jakbyście nie mieli ciekawszych zainteresowań w życiu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beata 22 4 miesiące temuocena: 19% 

  Teraz będziecie chwalić bibiotekę bo co,bo dyrektorka nieoficjalnie w szeregach Rady Kobiet czyli Biedroniowa...Można,można...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zuzanna 21 4 miesiące temuocena: 100% 

  Uważam, że wszystkie propozycje były super. Iława stanęła na wysokości zadania. Za słabą frekwencję obwiniam osoby, które były odpowiedzialne za rozpowszechnianie informacji na temat atrakcji,które miały się odbyć. Czy to jest taki wielki problem napisać na tych plakatach, że o 18 w sobotę zapraszamy na darmowy teatrzyk dla dzieci? Nie. Trzeba napisać "spektakl książę Papusz" i weź się człowieku sam domyśl co to będzie i dla kogo. Tak samo kino sferyczne. Czy wy myślicie, że każdy człowiek wie co to jest i dla kogo? Pod tym namiotem zebrało się góra 10 osób, wszyscy po teatrzyku pojechali do domu a była to naprawdę super zabawa dla dzieciaków i to za darmo. Moje dziecko było zachwycone! Popracujcie nad tymi plakatami i piszcie coś więcej o tym co czeka mieszkańców w danym miejscu to ludzie przyjdą!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 20 4 miesiące temuocena: 100% 

  Super pomysł. Sporo atrakcji. Nie zdążyliśmy wszystkich obejść. liczymy na kolejne zwiedzanie za rok żeby nadrobić

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zuza 19 4 miesiące temuocena: 92% 

  Wspaniała wycieczka po ratuszu. Duet Młotek, Paczkowski jak zwykle rewelacyjni. Doskonały kontakt z mieszkańcami. Iława w końcu doczekała się aktywnych radnych, nie czuć zadnej granicy między nimi a nami. Wrota ratusza zostały otwarte dla mieszkańców Iławy. Dlugo będę wspominała tę wspaniałą wycieczkę z ludzmi, których poprzedni burmistrz niestety gasił i ograniczał.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zbyszek 18 4 miesiące temu

  Radius? Ale o co ci w zasadzie chodzi?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radius 17 4 miesiące temuocena: 0% 

  Nic innego nie prezentują sobą jak wielką pasję i misję. Pośród nas dziesiątki podobnych iławian mamy, tylko nie widać ich służby. Liczy się dodatkowo jeszcze to, że nikt im za to nie płaci. Tym bardziej że mówiono iż biorą zapłatę drobną z Ratusza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 16 4 miesiące temuocena: 100% 

  Szkoła Pani Skubij, wycieczki z Panami Młotkiem i Paczkowskim, w końcu wejście na wieże kościoła - mega, mega, mega, mega! Dziękuję Pani Aleksandro. Panowie Michale i Dariuszu - klasa, klasa, klasa! Są momenty, gdy czuje się dumę z tego miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 15 4 miesiące temuocena: 89% 

  Działo się. Jestem na tak

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ala 14 4 miesiące temuocena: 16% 

  Noc Muzeów słaba impreza, garstka ludzi, taka impreza bez muzeów moim zdaniem bez sensu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Izunia 13 4 miesiące temuocena: 100% 

  Za rok będzie znacznie więcej osób. Impreza świetnie pomyślana po prostu trzeba czasu na wychowanie w kulturze mieszkańców tego małego miasta.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beata 12 4 miesiące temuocena: 100% 

  Nic nie stoi na przeszkodzie jechać do Warszawy tego dnia. Tam masz muzea na każdym rogu. Będziesz zadowolona.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 11 4 miesiące temuocena: 88% 

  Buahaha...dobre sobie :) Ludzi sporo, atrakcji też no ale dla Ciebie to słabe....Bo co, bo Adam nie organizował tylko młody Dawid który nie daje sobie w kaszę dmuchać?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bella 10 4 miesiące temuocena: 100% 

  Nie jestem mieszanką Iławy. Byłam na nocy muzeów i bardzo mi się podobało. Młotek i Paczkowski szacunek za ciekawe historie, pyszna herbata u Oblatów i ciekawa opowieść o kościele, wspaniały klimat u p. Kałuży. Spędziłam miły wieczór. Fajnie, że komuś się chciało, że ktoś zorganizował, za rok będę na 100 %.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Też Iławianka 9 4 miesiące temuocena: 21% 

  Frekwencja najsłabsza w skali ostatnich lat,a to oznacza,że mieszkańcy przychodzą na jakość,a nie ilość...Artykuł grubo przesadzony...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dobry duch Miasta 8 4 miesiące temuocena: 100% 

  W skali ostatnich lat? Chyba się Pani tu tylko urodziła , nic poza tym.To była , a propos statystyk, pierwsza Noc Muzeów w Iławie , więc porównywać możemy co najwyżej za rok

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anula 7 4 miesiące temuocena: 93% 

  A ja cieszę się, z fajnych inicjatyw skierowanych do całych rodzin. W mojej opinii była to propozycja bardzo dobrej jakości. Dziękuję organizatorom za powiew świeżości w ofercie kulturalno-rozrywkowej dla mieszkańców.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radius 6 4 miesiące temuocena: 27% 

  PAn Adam siedział Ratuszu i dumał nad ważnymi projektami, aż za wiele ich wydumał i postawił. Nawet jako zaliczkę na następną kadencję Plac PKP, nie przewidując, ze ni eon będzie wstęgę ciąŁ i szampana rozlewał. Ale stało się jak się stało. Natomiast Dawid pracuje nocą nad wirtualnymi projektami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 5 4 miesiące temuocena: 78% 

  Ta inicjatywa (noc muzeow) to ppmsl obecnego burmistrza Dawida K. Więc odpuść sobie kąsanie. Widać młody też coś fajnego potrafi zaproponować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 4 4 miesiące temuocena: 17% 

  Byłem zobaczyłem szału nie było, jakoś prekfencja zabójcza nie była dla mieszkańców słaba atrakcją . Artykuł chyba pisany na życzenie :) Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś 3 4 miesiące temuocena: 38% 

  Janie,jesteś żałosny chłopcze,do pięt tym ludziom nie dorastasz...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 2 4 miesiące temuocena: 80% 

  Idź stąd Adamie, Ewo, Jarku, itd. Wróccie na swoje wiadome forum i tam wylewajcie swoje żale...brawo za pomysł imprezy i organizacje :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Koncert disco polo będzie w późniejszym terminie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd3
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9976 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)