REKLAMAMartex_nowa

(Fot. Archiwum organizatora.)

Bo jak nie my, to nikt! 9 czerwca 2019 roku już po raz szósty odbędą się zmagania z najdłuższym w Polsce jeziorem Jeziorak.

Co może łączyć jubileusz 100-lecia więziennictwa w Polsce, jubileusz 70-lecia utworzenia Zakładu Karnego w Iławie, miasto Iława, jezioro Jeziorak, walory Pojezierza Iławskiego, promowanie aktywności fizycznej jako elementu zdrowego trybu życia? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. To organizowana pod patronatem dyrektora Zakładu Karnego w Iławie mjr Jarosława Stawskiego Iławska Sztafeta Biegowa wokół Jezioraka, która w niedzielę 9 czerwca br. pokona dystans 72 kilometrów.

„Sportowy duch i zdrowa sprawa,
To nasz jubileusz i świetna zabawa”.

Był 25 kwietnia 2014 roku. Pielgrzymka podążająca na kanonizację papieża Jana Pawła II. Dwóch przyjaciół: Dariusz Paczkowski i Krzysztof Zakreta dyskutowało o pontyfikacie polskiego papieża, jego pobycie nad Jeziorakiem, jak również o swoich sportowych pasjach i 65-leciu powstania Zakładu Karnego w Iławie, w którym pracowali. Wszystko to sprawiło, że zrodził się pomysł zorganizowania na jubileusz jednostki imprezy sportowej dla miłośników biegania i jazdy na rowerze.

„Biegaczy i cyklistów więcej jest co roku,
I nikt nie dotrzyma nam już kroku”.

Na przestrzeni pięciu lat, dzięki staraniom organizatorów, pomocy dyrekcji Zakładu Karnego i wsparciu sponsorów: Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Więź” przy Zakładzie Karnym w Iławie, Urzędu Miasta Iława, Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki, i Rekreacji, Banku Pekao S.A. oddziału w Iławie, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Zarządu Terenowego przy Zakładzie Karnym w Iławie, Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Olsztynie i iławskiego „ART Studio”, iławska sztafeta otworzyła się na wszystkie służby mundurowe naszego miasta. Od początku pomysłodawcom i organizatorom przyświecał cel, aby ta sportowa impreza była dla jej uczestników bezpłatna i dzięki wspaniałym darczyńcom ten cel udało się osiągnąć, za co wszystkim sponsorom serdecznie dziękują.

„Humor i uśmiech ze sobą weź,
Wspieraj dopingiem sportową więź.
Delektuj się Pojezierza Iławskiego smakiem,
Bądź wizytówką, wzorowym znakiem!”

Tak jak w latach ubiegłych, również i w tym roku sztafeta wystartuje spod bramy iławskiego Zakładu Karnego o godzinie 9.00. Po pokonaniu 72-kilometrowej trasy: Siemiany, Jerzwałd, Dobrzyki, Rąbity, Śliwa, Boreczno, Urowo, Sąpy, Makowo, Jezierzyce, Szałkowo, około godziny 14.40 sztafeta dotrze ulicami Iławy do mety usytuowanej przed restauracją „Stary Tartak”. Na miejsca zmian sztafety uczestników dowiezie autobus, a towarzyszący biegaczom rowerzyści zaopatrzą ich w wodę, napoje, batony i sportowy doping. Organizatorzy i sponsorzy zapewniają uczestnikom: okolicznościową koszulkę, zmagania sportowe, pot, radość, a na mecie okolicznościowe medale i odblaski, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze, pamiątkowe zdjęcie nad Jeziorakiem oraz posiłek regeneracyjny.

„Gdy w domu siedzisz i jest nuda,
Ruszaj z nami, Jeziorak pokonać się uda”.

Fenomenem tej sportowej imprezy jest fakt, że każdy tu znajdzie stosowny do swoich możliwości dystans. Sztafeta organizowana jest dla 100 uczestników, biegaczy i rowerzystów. Przygotowania do sztafety dobiegają końca, wszystko już zostało zapięte na ostatni guzik.

Do zobaczenia na trasie 72-kilometrowej 6. Iławskiej Sztafety Biegowej wokół Jezioraka.

Ze sportowym pozdrowieniem - st. sierż. sztab. Krzysztof Zakreta

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAszkoła
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwiniarnia
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6551 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)