REKLAMADPK

(Fot. Organizator.)

Zebranie środków na rzecz podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie, a dokładnie na organizację ich letniego wypoczynku - to cel charytatywnej aukcji dzieł sztuki, która odbędzie się w iławskim amfiteatrze w niedzielę, 2 czerwca.

Wydarzenie organizuje TDP - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Iławie we współpracy z Niezależną Radą Kultury, Edukacji Iławy i Powiatu Iławskiego. Jest ona rodzajem nieformalnej grupy, która została utworzona w maju tego roku z inicjatywy Piotra Lulkowskiego, założyciela iławskiej galerii sztuki "Sir Pol Paris" i muzeum grafiki "Mon petit Louvre". Skupia przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń zajmujących się kulturą i edukacją. 

Charytatywna licytacja rozpocznie się o godzinie 14:00 w iławskim amfiteatrze. Tego samego dnia będą się tutaj odbywały atrakcje w ramach miejskich obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka.

- Licytujemy od symbolicznej złotówki - informują organizatorzy. - Do wylicytowania będą m.in. obrazy Agnieszki i Romana Gruszeckich, Agaty Topolewskiej, Anny Polańskiej, Mirka Mastalerza, Edwarda Baranowskiego, Joanny Żurańskiej, Joanny Wolf-Marszałkiewicz, Dariusza Kalety, Magdaleny Migdek, Zuzanny Cupryszak, a także holenderskiego malarza Vendta, praca studencka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, obrazy artystów ze stowarzyszeń SART, IST-ART, PRO BONO, IZAR, W Kręgu, Pomezania oraz innych artystów. 

Nie zabraknie również biżuterii artystycznej srebrnej, pozłacanej i ręcznie robionej. Na aukcję oddali swoje podpisane płyty muzycy: trębacz jazzowy Jerzy Małek, Sundial Aeon i Sir Pol. Będą też książki z księgarni Metis, autorskie Michała Młotka, karnety na zajęcia matematyczne od Math Riders, karnety na zajęcia z plastyki sensorycznej oraz lekcje muzyki i plastyki od Muzeum Grafiki "Mon Petit Louvre" i wiele innych rzeczy, jak np. lalki motanki oraz vouchery i bony od iławskich przedsiębiorców.

Licytację poprowadzą Bożena Michalska-Suchocka i Leszek Olszewski.

Przykładowe prace przekazane na charytatywną licytację w iławskim amfiteatrze.
Zdjęcia: Organizatorzy.

Przykładowe prace przekazane na charytatywną licytację w iławskim amfiteatrze.

Ilość zdjęć 19

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.1278 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)