REKLAMAZIELONKA 2
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 czerwca 2019, 23:23 komentarzy 65
Adam Żyliński, były burmistrz Iławy, obecnie radny Rady Miejskiej w Iławie.

Adam Żyliński, były burmistrz Iławy, obecnie radny Rady Miejskiej w Iławie.

Wynik ubiegłorocznych wyborów był dla niego ogromnym rozczarowaniem. Dzisiaj, gdy od wyborczej porażki minęło już ponad sześć miesięcy, Adam Żyliński jest na etapie "pójścia dalej", podniesienia się. - Bo trzeba umieć się podnieść, nawet wtedy, gdy - mówiąc kolokwialnie - zadzwoniliśmy zębami o bruk - mówi Adam Żyliński. Czy zatem były burmistrz jeszcze wróci na pierwszy polityczny plan? Przyznaje, że trudno przewidzieć przyszłość, ale mogli pospieszyć się ci, którzy już pożegnali go na dobre.

Dość odległa przeszłość, nie zawsze komfortowa teraźniejszość, wreszcie - zagadnienia dotyczące przyszłości, zarówno tej osobistej, jak i dalszych losów miasta nad Jeziorakiem - to wszystko tematy wywiadu wideo z byłym burmistrzem, a dzisiaj radnym Adamem Żylińskim. 

Czy ulegnie presji, by zdać mandat radnego? Jak - z dystansu - ocenia kampanię przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi oraz swoich kontrkandydatów: Piotra Żuchowskiego i Dawida Kopaczewskiego? Czy faktycznie umarzał podatki "na lewo i prawo"? Jak widzi dalszy rozwój Iławy? Na te i wiele innych pytań Adam Żyliński odpowiada w wywiadzie, jakiego udzielił Mirosławowi Zielińskiemu. 

Wywiad z Adamem Żylińskim - pierwszy po wyborach samorządowych 2018.
Z Adamem Żylińskim rozmawiał Mirosław Zieliński.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAMozart2

61Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~SOP 61 3 miesiące temuocena: 75% 

  To przykre ale nie można wszystkich polityków brać pod jedną kreskę. Często politycy mówią - Boże co za kretyni ci ludzie. Nauczmy się szanować wzajemnie. Życie jest takie krótkie. A Iława najładniejsza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rozczarowany jak zawsze 60 3 miesiące temuocena: 75% 

  Jeszcze w życiu nie spotkałem uczciwego polityka nie ma ich u nas w mieście i w kraju i Zylinski też do nich nie należy obłuda obłuda i jeszcze raz obłuda parcie na władzę a w głowie siano ale to chyba wszyscy wiemy czytajamy i słuchamy z uwagą tych których wybieramy później ich ze słów i czynów rozliczymy a może tak odpowiedzialność materialną za słowa i czyny już chętnych tylu by nie było pozdrawiamy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zorientowany 59 3 miesiące temuocena: 80% 

  Ha ha... Komuś bardzo zależy żeby oczy ludzi zwróciły się zupełnie gdzieś indziej, byle tylko ocalić Adama Ż. Ale w ratuszu jest jeszcze sporo do odgrzebania, czego delikatnie mówiąc, były burmistrz mógłby się wstydzić. Mowa m.in. o potężnych pieniądzach (PUBLICZNYCH!!!), które wydał w 2018 roku w jednym z tygodników lokalnych oraz o garniturach i lakierkach... worek jest jeszcze pełen.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cytat 58 3 miesiące temuocena: 46% 

  Zastanawiam się, jak czują się wszyscy ci, którzy tak szkalują Adama Żylińskiego. Jak patrzą w lustro na swoje wredne i fałszywe oblicza bo inaczej tego nazwać nie można. Interesuje ich tylko to, jak dokopać Żylińskiemu. A może tak dla równowagi zajrzycie do Starostwa Powiatowego i zobaczycie, co tam się dzieje. Bo tam tyle ciekawostek. A to (...) został wsadzony na stanowisko z-cy durektora PUP, (...) do Portu, (...) do promocji w starostwie. I to nie koniec jeszcze. Wszyscy dzielnie wspierali kolesi w wyborach i atakowali Żylińskiego. Dzisiaj dostali posadki.

  Edytowany: 3 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stanley 57 3 miesiące temuocena: 60% 

  W dalszym ciągu w Iławie przeżywamy wypociny tzw.elit za nasze pieniadze,czy to wyludniajace sie miasto emerytów nie ma innych problemów jak i również media....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Theand 56 3 miesiące temuocena: 92% 

  Były Burmistrz dokonał rozprawy z samym sobą, nie żałuję! jak śpiewała E. Geppert. Zrobiło się sielsko anielsko, tylko podatki wszystkim uwierają tym którzy płacą i tym co nie płacą...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wawa 55 3 miesiące temuocena: 41% 

  Zlecony medialny atak na Żylińskiego. Sprawdźcie kto co pisał w mediach lokalnego ścieku i na czyje zlecenie. Nie uda się drogie dzieci. Propaganda nie pomoże. Murem za Adamem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ankros 54 3 miesiące temuocena: 75% 

  a Wawa, sądząc po "stylu" to psychJarosław z sowicie opłacanego medium za Adama - 250 tysięcy rocznie, to tak dla zobrazowania dlaczego "Murem za Adamem"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja8 53 3 miesiące temuocena: 50% 

  Klasa sama w sobie... Ten nowy to nawet nie potrafi zdania z sensem złożyć poprawnie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XxxX 52 3 miesiące temuocena: 60% 

  Zupełnie jak ty, kultury też ci brakuje, ale takie rzeczy wynosi się z domu..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca PIS 51 3 miesiące temuocena: 40% 

  Mam nadzieję, że miejska reprezentacja PIS będzie tak skuteczna jak powiatowa. W zeszłym tygodniu na sesji powiatu przemaglowali starostę i zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców zagłosowali przeciwko absolutorium dla starosty. Teraz trzeba tak samo rozliczyć burmistrza. Koniec zabawy na koszt podatnika! PIS was rozliczy co do złotówki! Nie będzie bankietów i innych szaleństw!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iwan 50 3 miesiące temuocena: 63% 

  Co za obłuda?!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xyz 49 3 miesiące temuocena: 54% 

  Zastanawiam się, jak czują się wszyscy ci, którzy tak szkalują Adama Żylińskiego. Jak patrzą w lustro na swoje wredne i fałszywe oblicza bo inaczej tego nazwać nie można. Interesuje ich tylko to, jak dokopać Żylińskiemu. A może tak dla równowagi zajrzycie do Starostwa Powiatowego i zobaczycie, co tam się dzieje. Bo tam tyle ciekawostek. A to Michaś Młotek został wsadzony na stanowisko z-cy durektora PUP, Marcinek Woźniak do Portu, Madzia Rogatty do promocji w starostwie. I to nie koniec jeszcze. Wszyscy dzielnie wspierali kolesi w wyborach i atakowali Żylińskiego. Dzisiaj dostali posadki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Joannita 48 3 miesiące temuocena: 68% 

  Mówisz Adamie o tym , że z podkulonym ogonem mandatu nie złożysz, a z podkulonym ogonem byłeś po prośbie w starostwie i prosiłeś wybitniejszego od siebie o łaskę ? Czy to nie fałsz moralny

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stary kolega z Jasielskiej 47 3 miesiące temuocena: 67% 

  Panie Adamie, szanuję Pański dorobek i gołym okiem widać że zostało po Panu sporo. Jednak bardzo Pana proszę o udzielenie kolejnego wywiadu w którym odsłoni Pan kulisy gier w polityczno samorządowych które są przez Pana inspirowane. Jasne jest to że wpada Pan do urzędu na Andersa żeby wrócić do gry na wybory parlamentarne, knuje Pan z pisowską zgrają (to już nie na Andersa) chcąc być może uzyskać poparcie i wskoczyć na jakąś parlamentarną posadę. Wiadome jest że kumpluje się Pan z Brudzińskim i będąc w sejmie zdarzało się Panu przekazywać informację z klubu PO do klubu PiS. Pański ewentualny start w wyborach parlamentarnych skończy się klapą. Myślę że Kopaczewski otworzy przed ludźmi tą stajnię Augiasza jaką Pan po sobie zostawił. Nie wspomnę już o bizantyjskim sposobie kupowania niektórych mediów. Zdrowia życzę bo w wywiadzie słyszałem że oddech płytki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 46 3 miesiące temuocena: 60% 

  Każdy żyjący na ziemi, KAŻDY ,bez wyjątku ma czego żałować. Popełnia jakieś błędy. Trochę pokory nigdy nikomu nie zaszkodziło. A takie zadufanie w sobie przyniosło panu klęskę. Nie ładnie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawa 45 3 miesiące temuocena: 77% 

  W którym słowie, zdaniu dostrzegł Pan zadufanie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 44 3 miesiące temuocena: 72% 

  Ten wywiad nie ukazał się przez przypadek. Na czerwcowej sesji udzielane jest absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza. Ktoś napisze dla obecnego. Nic bardziej mylnego! To ostateczne rozliczenie rządów Żylińskiego. Za pozostawiony dług 36 mln. Z wielką uwagą prześledzę decyzje radnych z PISu. Jeśli będą za udzieleniem absolutorium stracą w oczach wyborców. Złożone dotychczas interpelacje stracą na wiarygodności. Jeśli się wstrzymają to okażą się tchórzami. Ciekaw też jestem decyzji radnych od Żylińskiego. Szczególnie tych, którzy szybko zdezertowali po wyborach i słusznie tak nawiasem mówiąc. Zaś co do samego wywiadu. Żyliński gadanego miał zawsze. Niestety tylko gadanego, bo zapału do pracy brak. Z dotrzymywaniem danego słowa też bywało różnie. Nigdy nie będę już startował lub gdy przegram wybory na burmistrza, a zostanę radnym natychmiast złożę rezygnację. Takich pustych sloganów mogę przytaczać i przytaczać. Tylko po co. Do pewnych spraw potrzeba zwykłej ludzkiej przyzwoitości.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Znajoma 43 3 miesiące temuocena: 60% 

  Pan Adam to przede wszystkim dobry człowiek, w drugiej kolejności świetny polityk. Nie ma drugiego takiego w Iławie, który by mu dorastal do pięt. Nigdy na nikogo nie powiedział złego słowa, a Ilawianie, chyba najbardziej powinni to dostrzec w kampanii na poprzednie wybory. Wielu na niego "pluło". On jednak, nie odwdzięczal się tym samym. A mógł. Kilka jego słów i każdy jego kontrkandydat mógłby "zimą w trampkach pomykać". Z jego wielu wystąpień i wypowiedzi, slepy by zauważył (nie obrażając nikogo), że nie zależało Mu na polityce, pieniądzach, karierze, rozglosie i pochwałach. Ciężko pracowal i swoją pracą chciał zasluzyc na piastowanie fotelu burmistrza. Kochał Ilawe. Miał aspieacje nie na swoją karierę, ale na Ilawe. By z roku na rok stawala się lepszą "metropolia". Inni natomiast postanowili darzyć do władzy przez oczernianie. Niewielu jest u Nas takich, którym szczerze zależy na Iławie i na jej rozwoju, a nie na rozwoju swojej "prywatnej" kariery..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka 42 3 miesiące temuocena: 91% 

  A czy Poprzednicy Pana Żylińskiego i Następca, wychodzą na mównicę lub jak Papież z okna przemawiali/przemawiają do ludu? Z tego co mi się wydaje, to nie.. Bo nie taka jest rola Burmistrzów. Czy nie chodzi o wypowiedzi podczas sesji lub miejsca, gdzie Burmistrzowie się pokazują, są zapraszani i "dopuszczani" do głosu..? Hejt za hejtem.. Szkoda, że Iława piękna, jest tylko z zewnątrz.. A w środku, wewnątrz, człowiek człowiekowi wilkiem...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cypis 41 3 miesiące temuocena: 41% 

  On nie maila żadnych wystąpień, bo mówić nie umiał i ludzi nie lubił.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wyborca 40 3 miesiące temuocena: 49% 

  Po wysłuchaniu wywiadu powiem tak: Dawid Kopaczewski nie dorasta burmistrzowi Żylińskiemu do pięt,pod każdym względem...Gdyby Pan Żyliński sam zajął się wyborami,a nie polegał na słabych zastępcach,to bez wątpienia wygrałby .Ma ogromne doświadczenie samorządowe ale zerową intuicję do ludzi.Powiem Wam co będzie dalej -brak gospodarza i brak pomysłu na Iławę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jojo 39 3 miesiące temuocena: 54% 

  Jak miał zerowe wyczucie do ludzi to i miernie Iławą zarządzał i to tyle lat. To się nazywa lenistwo tego staruszka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leszek 38 3 miesiące temuocena: 60% 

  W 100 proc. się zgadzam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej Lipiec 37 3 miesiące temuocena: 55% 

  Człowiek z klasą, reszta może mu buty czyścić. Wszystkie Marcinki, Michałki, Rafałki, Karolki i inni tylko szczekają anonimowo bo im strach nie pozwala podpisać się pod komentarzem. Serdecznie pozdrawiam Panie burmistrzu i pamiętaj, że dla ponad 5 tysięcy mieszkańców jesteś ikoną tego miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~..... 36 3 miesiące temuocena: 58% 

  Jak tam długi spłacone ;P

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 35 3 miesiące temu

  Interpunkcja się kłania

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lompiser 34 3 miesiące temuocena: 61% 

  Adam krótko, byłeś u Rygielskiego po przegranych wyborach 2018r. w łasce ? Pytam i czekam odpowiedzi, ukorzyłeś się przed lepszym od siebie politykiem ?!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tadek 33 3 miesiące temuocena: 80% 

  Woźniaka zapytaj za co pracę w porcie dostał? Zobacz jak nisko upadł ten grubas, że zwykłym popychadałem Macieja został.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lenc 32 3 miesiące temuocena: 63% 

  Szok! Poszedł były burmistrz po prośbie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Benio 31 3 miesiące temuocena: 65% 

  Jeśli był w starostwie to dopełnił dzieła swojej klęski i ostatecznego upadku

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirek w. 30 3 miesiące temuocena: 64% 

  No to jeśli tak, to panie Adamie masz czego żałować. Nadstawiłeś się jak (...)

  Edytowany: 3 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Matrix 29 3 miesiące temuocena: 70% 

  Lata wszędzie,by być u władzy i kasy. To niezbyt zdrowe. Ten pan musi stonować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krysia 28 3 miesiące temuocena: 76% 

  Łał tak było ? Taki dumny, taki godny, a był po prośbie ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 27 3 miesiące temuocena: 73% 

  Znaczy się idą jesienne wybory. Trzeba zacząć wcześniej ;-).

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stanisław 26 3 miesiące temuocena: 54% 

  Nie wiadomo co dalej będzie robił nasz były burmistrz. Jaka dziwna krytyka pod materiałem, czasami trywialna. To Żyliński niedobry i zły, to reaktor nie ten. Skąd my to znamy ? Jacy specjaliści od wywiadów itd. Etatowi specjaliści ? Nic pozytywnego o Żylińskim ? Tak boli ? Pozdrawiam panie burmistrzu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Linki 25 3 miesiące temuocena: 50% 

  Tobie też umarzał ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leśnik 24 3 miesiące temuocena: 47% 

  Oddawaj pieniądze za las

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anna 23 3 miesiące temuocena: 24% 

  Znam dużo mieszkańców Iławy,którzy szczerze kochają nasze miasto i o wiele więcej mogliby zrobić. Niestety "uczciwe" działania "prominentnych polityków", zgotowały Iławie LGBTQ a teraz podgrzewane niezdrowe polityczne " kotlety"....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Becia 22 3 miesiące temuocena: 57% 

  Wytrzymałam 5min,tego się nie da oglądać. Ja, ja, ja! Panie Butmistrzu!, Panie Burmistrzu.! To się nazywa artykuł sponsorowany, jedni zarobią, inni tracą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 21 3 miesiące temuocena: 68% 

  Wiele zrobił ale mógł zrobić dużo więcej. Duuuuużo więcej. Ten wywiad to rozpaczliwa próba powrotu. Kwestię prowadzącego pominę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 20 3 miesiące temuocena: 50% 

  A szkoda bo prowadzący wywiad to tragedia , Żyliński zna jego możliwości i tylko dlatego na rozmowę się zgodził.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ksiądz proboszcz 19 3 miesiące temuocena: 52% 

  Adam Żyliński wpisał się w historię Iławy. Możecie go chwalić lub krytykować. Pytanie tylko po co ? Nic to nie zmieni. Czasy socrealizmu minęły a egzekutywy partyjnej nie będzie. W Dawidzie Kopaczewski czy Adamie Żylińskim warto też dostrzec człowieka. Daje to pełniejszy obraz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Joanna 18 3 miesiące temuocena: 35% 

  Ani jeden ani drugi, nie są patriotami dla miasta Iławy. Iławianie mieli do wyboru jedni z dwojga złego. I tyle.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 17 3 miesiące temuocena: 48% 

  Cieszę się, że w końcu Pan Adam mógł się wypowiedzieć. Jestem za Panem Panie Adamie. I tak będzie. Dziękujemy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obiektywny 16 3 miesiące temuocena: 57% 

  To pisałam ja Iławianka- umarzał mi podatki, wiec dziękujemy buehehe

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Baja 15 3 miesiące temuocena: 46% 

  Mizerne argumenty obśmiewające wypowiedzi i stanowisko Adama Żylińskiego zawarte w wywiadzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Baja 14 3 miesiące temuocena: 37% 

  Mizerne argumenty obśmiewające wypowiedzi i stanowisko Adama Żylińskiego zawarte w wywiadzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Baja 13 3 miesiące temuocena: 41% 

  Mizerne argumenty obśmiewające wypowiedzi i stanowisko Adama Żylińskiego zawarte w wywiadzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 12 3 miesiące temuocena: 86% 

  Ja bym żałował nie wpuszczenia IKEI do Iławy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~też tochton 11 3 miesiące temuocena: 80% 

  I te pampersy czy co tam było i poszło do Kwidzyna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 10 3 miesiące temuocena: 44% 

  Dziękuję Panu Panie Burmistrzu za Nasze piękno miasto. To w znacznym stopniu Pańskie dzieło. Warto było poświęcać mu Swój czas. A tymi wypowiedziami z dołu niech się Pan nie przejmuje. Tego akurat nie warto...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator, słuchacz 9 3 miesiące temuocena: 50% 

  A co ze słowem danym Katarzynie z wiosny, że zrzeknie się mandatu? Co warte jest słowo polityka.... Pytania tragiczne, spolegliwe, nie znające realiów i gier politycznych, które się toczą. Czuć że to rozmówkami na zlecenie-:)) a gdzie pytanie o pieniądzach publicznych wydanych dla tygodnika oj jak to wyjdzie to będzie hit! To wciskanie kitu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dał słowo ??? 8 3 miesiące temuocena: 50% 

  o wiośnie, Katarzynie i geju Biedroniu , to nie wspominajcie. bo zapachy wtedy są nieszczególne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ygi 7 3 miesiące temuocena: 67% 

  Początek wywiadu, redaktor pyta głosem przechlenego żula. Nie lepiej było to zmienić ?!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Yogi 6 3 miesiące temuocena: 36% 

  (...) zmień płytę i wszystko będzie grało..Hmmm kapujesz?

  Edytowany: 3 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iza 5 3 miesiące temuocena: 65% 

  Bo to Mirosław Zieliński, więc nie wiem, czego wymagasz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cygi 4 3 miesiące temuocena: 51% 

  Zauważacie niedostatki językowe i intelektualne tego pana w wypowiedziach, pierwsze z brzegu niewłaściwe użycie wyrażenie zdyskontować. pan Adam całkowicie błędnie używa go w kontekście odnieść się do wcześniejszej wypowiedzi. Tyle lat na świeczniku i błędy uczniaka z podstawówki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cygi2 3 3 miesiące temuocena: 100% 

  Cygi jestes cudowny! Czy "pan Adam całkowicie błędnie uzywa go w kontekscie odniesc sie" jest poprawne???? Oj Cygi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sh 2 3 miesiące temuocena: 67% 

  brakuje drugiej kamery na prowadzącego, lepiej by się oglądało

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tomk 1 3 miesiące temuocena: 75% 

  on nie jest rudy, moze to tylko rdza?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAszkoła
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.0727 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)