wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 czerwca 2019, 10:02

(Zdjęcia dzięki uprzejmości Magdy Afeltowicz ("Fotowiosła").)

2 czerwca na terenie przystani wioślarskiej AZS AWFIS Gdańsk odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Gdańska w Wyścigach Łodzi Smoczych.

Mistrzostwa zostały rozegrane na łodziach 10-osobowych na dystansie 200 metrów w kategoriach sport: open, mikst i women oraz mikst na dystansie 1000 m. Iławę na tych zawodach reprezentowały trzy drużyny Iławskich Smoków Jezioraka. Dwie z nich wystartowały w kategorii sport mikst (200 m) oraz sport open (200 m). Łącznie w zawodach wzięło udział 20 zawodników z Iławy.

Zawody rozpoczęły się startami w kategorii sport mikst, w której udział wzięło 8 drużyn z Polski oraz jedna drużyna z Niemiec. Do finału A awansowały drużyny Smoczej Aury, Gdańskich Lwów oraz Iławskich Smoków Jezioraka. Taki skład finału gwarantował kibicom zacięty pojedynek i ci, którzy go widzieli, na pewno się nie zawiedli. Po zaciętej walce "o łeb smoka" lepsze okazały się drużyny z Gdańska, a najniższe miejsce na podium przypadło zawodnikom ISJ.

Kolejną kategorią niedzielnych zawodów w Gdańsku był sport open 200 m. Iławskie Smoki Jezioraka wygrały tę kategorię, tym samym zdobyły mistrzostwo Gdańska! Na początku nic nie wskazywało, że ISJ osiągną taki sukces, ponieważ w biegu eliminacyjnym zajęły drugie miejsce i żeby wejść do finału musiały stoczyć zwycięską walkę w repasażu, w którym pokonały drużyny Drako Wałcz oraz Borken Dragonboat Club.

Skład finału uzupełniły drużyny Smoczej Aury oraz Husarii Gdańsk. Bieg finałowy do końca trzymał w napięciu. Był to bardzo zacięty i wyrównany pojedynek, gdzie między pierwszą a trzecią drużyną różnica czasu wyniosła zaledwie 0,49s! W tym biegu drugie miejsce zajęła drużyna Smoczej Aury, a podium uzupełniła Husaria.

Dodatkowo zawodnicy z Iławy wsparli drużyny Drako Wałcz oraz Borken Dragonboat Club, zdobywając z tymi klubami dwa trzecie miejsca w kategoriach women oraz mikst 1000 m.

Iławskim Smokom Jezioraka gratulujemy udanego występu oraz trzymamy kciuki za kolejny start, który już za dwa tygodnie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Magdy Afeltowicz ("Fotowiosła").

Iławskie Smoki Jezioraka mistrzami Gdańska!