Bank brodnica

(Fot. UM w Iławie.)

Na początku maja Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, iż projekt "Poprawa systemu gospodarowania wodami opadowymi na terenie miasta Iławy", przygotowany przez Gminę Miejską Iława, został wybrany do dofinansowania, jako projekt podstawowy w konkursie o środki pochodzące z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. 

Wartość ogólna Projektu to 10,013 mln zł, wnioskowane współfinansowanie zaś opiewa na 6,5 mln zł. 

Zakres przedsięwzięcia obejmuje cztery zadania:

1. Budowa kanalizacji deszczowej od ul. Gdańskiej do ul. Nowomiejskiej - etap I (odprowadzenie wód opadowych i roztopowych z kanalizacji deszczowej do stawu przy ul. Gdańskiej w Iławie) – zrealizowane.
2. Budowa kanalizacji deszczowej na terenach po byłych Zakładach Przemysłu Ziemniaczanego w Iławie (Osiedle Żołnierzy Wyklętych) - do realizacji w latach 2020-2021.
3. Uregulowanie stosunków wodnych - zalewisko Marzyńsko przy ul. Wojska Polskiego w Iławie - do realizacji w latach 2019-2020.
4. Budowa kanalizacji deszczowej od ul. Gdańskiej do ul. Nowomiejskiej - etap II (odprowadzenie wód opadowych i roztopowych z kanalizacji deszczowej do jeziora Jeziorak Mały poprzez przepust pod torami kolejowymi w ul. Nowomiejskiej w Iławie) - do realizacji w roku 2021. 

Gmina Miejska Iława z dotacją na poprawę systemu gospodarowania wodami opadowymi na terenie naszego miasta.

Ilość zdjęć 6

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac2
REKLAMALADY D
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 2.3104 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)