REKLAMAZIELONKA 2
ipb_nowa

(Fot. Archiwum policji, zdjęcie ilustracyjne.)

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 45-latka, sprawcy przemocy, której ofiarą była od dłuższego czasu partnerka mężczyzny. Oprawca trafił za kratki po ostatniej z awantur, gdy kobieta była zmuszona uciekać przed nim z domu.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze domowej w jednym z mieszkań w powiecie iławskim. 

- Funkcjonariusze natychmiast pojechali do domu zgłaszającej, która musiała uciekać przed agresywnym konkubentem. Okazało się, że mężczyzna, będąc pod działaniem alkoholu, wyzywał swoją partnerkę, szarpał kobietę, uderzał ją oraz popychał - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - W trakcie czynności okazało się, że taka sytuacja trwa od dłuższego czasu, a w rodzinie prowadzona jest już procedura Niebieskiej karty. W związku z powyższym policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Policjanci przyjęli również zawiadomienie o przestępstwie i przesłuchali świadków.

Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut oraz złożyli wniosek do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec 45-latka, do którego sąd się przychylił. Mieszkaniec powiatu iławskiego najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu.


Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAMozart2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd3
REKLAMAPUP
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6391 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)