REKLAMAMOS
ZDZ
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 czerwca 2019, 15:10 komentarzy 93

(Fot. Info Iława.)

Dużym zainteresowaniem iławian cieszył się zorganizowany w niedzielę, 9 czerwca piąty lokalny Marsz dla Życia i Rodziny. Według szacunków policji ulicami miasta przeszło co najmniej 300 osób. To najwięcej ze wszystkich dotychczasowych edycji tego wydarzenia w naszym mieście.

Marsz wyruszył o godzinie 14:00 z placu pod kościołem p.w. Przemienienia Pańskiego w Iławie, po odprawionej tutaj mszy świętej. Jego uczestnicy skierowali się następnie w stronę parafii p.w. św. Brata Alberta. Poprowadziła ich młodzieżowa orkiestra dęta. Na zakończenie marszu odbyło się błogosławieństwo kobiet oczekujących narodzin dziecka.

W marszu wziął udział m.in. Biskup Elbląski Jacek Jezierski, iławscy kapłani i liczni mieszkańcy. 

„Seksedukacja to deprawacja!” - to hasło marszu 2019, nawiązujące do prób wprowadzania do szkół i przedszkoli edukacji seksualnej od najmłodszych lat. Hasło jest odpowiedzią na zagadnienia aktualnie poruszane w życiu publicznym, politycznym i społecznym, ale marsze każdego roku - jak podkreśla ich ogólnopolski koordynator, Fundacja Centrum Życia i Rodziny - "organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci". W Iławie skandowano m.in. hasło

"Każde dziecko, jak świat światem, chce mieć mamę oraz tatę".

W naszym mieście lokalnym organizatorem przedsięwzięcia był międzyparafialny sztab zawiązany przy parafii p.w. Przemienienia Pańskiego. Organizatorzy podkreślali, iż wydarzenie odbywa się ponad politycznymi podziałami oraz ma radosny, pozytywny charakter.

Iława. Ulicami miasta przeszedł 5. Marsz dla Życia i Rodziny.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Marsz dla Życia i Rodziny - iławska edycja największego w Polsce wydarzenia prolife i profamily.

Ilość zdjęć 6

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Iławy i okolic? Polub nas na Facebooku.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

90Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Wiesiu 90 ponad rok temuocena: 38% 

  Ciemnota w narodzie widzę wzrasta wprost proporcjonalnie do "bogacenia się" z 500+, 300+ i emerytura+. Klasyka można powiedzieć. Tak się właśnie tworzy totalitaryzmy. Koryto jest (na razie), wróg jest i siła, która przed wrogiem obroni jest. A co będzie potem? Historia dawała już na to odpowiedź. Pozdrawiam Iławianin 35.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~przepowiednia iławianina 35 89 ponad rok temuocena: 100% 

  Iławianin 35 pisze poniżej pisze ,że "" ludzką ciemnotę i głupotę zwalczać chociażby słowem pisanym "" -ale profesjonalni edukatorzy strajkowali i nie rozjaśniali ciasnych czerepów.- i nadejdzie czas kolejek """z kartkami w łapach po mydło i powidło oraz papier toaletowy""" tak wieszczy iławianin 35

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do Pana Wiesia 88 ponad rok temuocena: 43% 

  Panie Wiesiu, ci wszyscy "mędrcy", którzy na tym forum tyle wrzeszczą, plują i zioną nienawiścią do i innego człowieka obudzą się dopiero wtedy, gdy tzw. dobrej zmianie zabraknie forsy na prymitywne rozdawnictwo, zaleje nas inflacja. Staną znów w kolejkach z kartkami w łapach po mydło i powidło oraz papier toaletowy. Ich ciasne umysły w ciasnych czerepach nie dopuszczają myśli, że ludzi mogliby być wolni, żyć tak jak jest im dobrze ( byle nie czynili krzywdy innym), sami decydowali o swym losie. Tego typu ciemnogród zawsze był najlepszą pożywką do budowy totalitaryzmów. A budowana przez obecne władze nienawiść do ludzi o nieco innym kolorze skóry, religii, stylu życia do takiego totalitaryzmu właśnie prowadzi prostą drogą. A czym się to kończy to najlepiej świadczą ofiary ostatniej wojny... Więc nie można przestać dmuchać na zimne. A ludzką ciemnotę i głupotę zwalczać chociażby słowem pisanym. Będą na Pana pluć tak jak ciągle na mnie. Ale głupota jednak zawsze ostatecznie przegrywa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do jasnego Wiesia 87 ponad rok temuocena: 76% 

  skoro widzisz , że ciemnota w narodzie wzrasta , to jednostką światłości jest chyba kandela. Podziałaj żeby jasność nie zagasła a piszesz o wrogach i totalitaryzmach. Wystarczy może oświecić , ale oświata strajkowała i może nie ma wiedzy o kandelach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karino 86 ponad rok temuocena: 59% 

  Tolerowac mozna gejostwo lezbijstwo i tranzwestytow, ale niech nie przegraczaja pewnej granicy ktora jest wmawianie inym ,ze to jet normalne i nalezy uczyc 5 letnie dziexi gdzie sie dotykac aby sprawic sobie przyjemnosc( tak zappznalem sie z ta zboczona karta lgbt) , gdzie kest mnostwo przerazajacych postulatow. Cale fe lgbt niech siedzi w domu i robia co chcą ze swoim cialem ale wmawiajcie ze takie odxhyly od norm powinny byc propagowane przez najmlodszych. I skonczcie z hipokryzja jak ktos ma odmienne poglady to jest wyzywany od homofobow... a wy tacy skrzywdzeni ,biedni... a nje szanujecie inych. Monstutucja RP ma zapis ,ze rodzine tworzy kobieta i mezczyzna i dzieci a nie 2 osobniki tej samej plci. Jestescie lgbt garstka osob z dewiacji i wynaturzeniem na ktorych kiedys wynajda lekarstwo i wasz belkot sie skonczy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bubi Bubi 85 ponad rok temuocena: 29% 

  Krysia plus Janek Ola plus Franek Zdzisia plus Rysio itp itd. Trzymać się trzeba swojego życia a nie cudzego. Oto cały przepis na życie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kolega po fachu 84 ponad rok temuocena: 100% 

  Ewka, nie wysilaj się... Nie powinnaś uczyć w szkole

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Salomon 83 ponad rok temuocena: 59% 

  Piękny marsz, wspaniała inicjatywa i kapitalni ludzie. Brawo Iława. Żaden bolszewik miasta nam smrodzić nie będzie. Matka natura dokona dzieła.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wymyśliłeś ,to zrób 82 ponad rok temuocena: 75% 

  a obywatel ''jego wpis poniżej'' proponuje komuś organizowanie marszu w/g własnego pomysłu;;; Obywatelu nie jesteś ograniczony jakimiś zakazami więc jak wymyśliłeś to organizuj ,,, bo tak to swój pomysł wciskasz do realizacji innym.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obywatel 81 ponad rok temuocena: 50% 

  Salomonku- zorganizuj marsz p/ko pedofilii wśród kleru i tych osobników w czarnych kieckach na czoło marszu- to będzie piękna inicjatywa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ależ talent 80 ponad rok temuocena: 56% 

  oto cytaty z zamieszcznej poniżej twóczości Iławianina 35 ni z gruszki ni z pietruszki, // dojmujące wzdęcie "superpatriotyczne", /// // newralgiczne części ciała/// // mimo ułomności, poważnej // //wtykać komuś do ust prymitywne bluzgi,// // między ich uszami jest całkiem pusto, // //nie dostrzegasz żadnej prostackiej podłości //

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Q 79 ponad rok temuocena: 77% 

  Kim jestem, żeby kogokolwiek sądzić? Moja wiara uczy mnie przede wszystkim szacunku do drugiego człowieka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bez fanatyzmu 78 ponad rok temuocena: 44% 

  Obrona,obrona JEST wskazana.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~normalny 77 ponad rok temuocena: 57% 

  Ja bym nie poszedł ani w tym marszu ani w paradzie równości.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~normalny 76 ponad rok temuocena: 92% 

  Chciałem tylko zauważyć, że większość ludzi nie utożsamia się ani z jednymi ani z drugimi. Świadczy o tym frekwencja na marszach gejów, lesbijek czy katolików. Ja życzyłbym sobie świeckiego państwa, w którym żadna religia nie obciąża budżetu, a geje nie próbują uczyć wychowania dzieci. Państwa, które po prostu będzie normalne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rób co chcesz 75 ponad rok temuocena: 59% 

  no to siedź w domu ... po co komu ten wpis ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Joanna 74 ponad rok temuocena: 56% 

  Jeszcze raz,Bo ktoś poniżej NIE rozumie: POLSKA TO NORMALNOŚĆ, a nie facet z durszlakiem na głowie bluźnierczo parodiujący Mszę Św.,kobieta ( tak myślę) wykrzykująca,że czeka by stare k....y zdechły, by tęczówki przejęli władzę,.... itp. To z waszego kolorowego marszu. Ja za takie "kolory" dziękuję. Bo MOJE BARWY TO BIAŁO-CZERWONE,nasączone wartościami patriotycznym,duchowymi i intelektualnym i wzorami. Których uczono mnie najpierw w przedszkolu,szkole i na studiach. I jeszcze jedno,nie zareaguję na twoje odżywki, "iławianko", bo nie potrzebuję słuchać obraźliwych epitetów-waszego "kolorowego życia". Bo z nas nikt Was nie obraża mimo ułomności,poważnej. B/O!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do tego co nie czyta 73 ponad rok temuocena: 50% 

  Zgodnie z twoją radą spróbowałem uruchomić szczątki swej inteligencji. I w rezultacie zaczynam wątpić z kolei w twoją inteligencję, o ile coś takiego w ogóle kiedykolwiek w przyrodzie istniało. No bo skoro nikt (a więc także i ty) moich "elaboratów" nie czyta, to dlaczego wzbudzają one w tobie taką wściekłość? Przecież ich nie czytasz, a więc nie masz zielonego pojęcia o czym w nich piszę. A skoro ich nie czytasz to skąd wiesz, że są to elaboraty? Tylko dlatego, że są nieco dłuższe niż inne teksty? No i co z tego? Chyba że masz "intelektualne" kłopoty z myślowym przebrnięciem tekstu liczącego nieco więcej niż dwie linijki. Nie zauważyłeś, że przy okazji zabrnąłeś w kompletny absurd logiczny? Ogólnie rzecz biorąc zachowujesz się np. niczym debil, który podczas żwawego marszu drze się w wniebogłosy, że on przecież nigdzie nie idzie i stoi w miejscu.. No i jak tu z takim głąbem kapuścianym jak ty w ogóle dyskutować? Po prostu się nie da. No i szkoda czasu na przypadki beznadziejne...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jest co poczytać 72 ponad rok temuocena: 55% 

  zabawnie to jest , jak pisze niżej iławianin 35 o np. o prymitywiźmie intelektualnym.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Iławianina 35 71 ponad rok temuocena: 31% 

  Chłopie,zreflektuj się,uruchom szczątki inteligencji: NIKT TWOICH ELABORATÓW NIE CZYTA.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do chcącego tylko czytać 70 ponad rok temuocena: 53% 

  Witam i gorąco pozdrawiam szanownego "sympatyka". A dlaczego tylko szczerzysz zęby do pani Joanny? Może sam coś napisz? Będzie przynajmniej zabawnie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pisz więcej-poczytamy 69 ponad rok temuocena: 50% 

  no jak już iławianin 35 pisze o ///prostackiej podłości/// tzn . Joanno, że masz rację, bo nasz ulubiony komentator się wścieka. i zacznie wypisywać swoje wywody , a my będziemy czytać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do Joanny cd. 2 68 ponad rok temuocena: 55% 

  A już Twe ostatnie zdanie mówiące, że "z nas (czyli kto?) nikt Was (czyli kogo?) nie obraża mimo ułomności, poważnej" brzmi na tyle samo śmiesznie co i podle. Jeśli chcesz się przekonać jak jest naprawdę z pierwszą częścią Twego "mądrzejszego inaczej" zdania, to włącz sobie w telewizorze o dowolnej porze zapewne Twój ulubiony program TVPiS Info. A jeśli w drugiej części swego zdania nie dostrzegasz żadnej prostackiej podłości wobec ludzi nieco innych, ale wcale w niczym nie gorszych od Ciebie, to jest to tylko i wyłącznie przejaw Twego prymitywizmu intelektualnego, którym faktycznie musisz być "nasączona". Tym razem chyba nawet powyżej uszu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do Joanny cd. 1 67 ponad rok temuocena: 50% 

  A jeśli chcesz gdzieś posłuchać słów " ale k...wy!" to radzę sobie odtworzyć z internetu fragment tzw. marszu niepodległości z 2017 r. I tam sobie posłuchaj w jaki sposób odzywali się, zapewne mili twemu sercu tzw. narodowcy, do grupy siedzących kobiet i gdy kopali je (według pisowskiego prokuratora) "tylko w mniej newralgiczne części ciała"... Oni tak samo jak i Ty też są podobno "nasączeni wartościami patriotycznymi i duchowymi " Aż po same uszy...Szkoda tylko, że między ich uszami jest całkiem pusto, ale to już zupelnie inna przysłowiowa para kaloszy... Przepraszam bardzo, ale o nasączenie się z kolei "wzorami intelektualnymi" zarówno ich jak Ciebie jednak trudno mi podejrzewać. I na koniec - skoro ktoś tak jak Ty krzyczy na cały głos jaką to jest wielką i "nasączoną" patriotką, to śmiem podejrzewać, że albo nie ma pojęcia co to słowo tak naprawdę oznacza, lub robi to dla zwykłego taniego poklasku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do Joanny 66 ponad rok temuocena: 52% 

  Przepraszam że pytam, ale jakie "odżywki" proponuje w swym tekście iławianka? Jakoś nie mogę ich znaleźć. Ciekawe czy by pozytywnie zadziałały na dojmujące wzdęcie "superpatriotyczne", które Ci najwyraźniej poważnie doskwiera. Wydaje mi się, że mimo deklarowanych studiów masz bardzo poważne problemy ze zrozumieniem tekstu. Iławianka pisze o homofobii, braku tolerancji czy zakłamaniu części naszego społeczeństwa. I ma całkowitą rację. Oczywiście tolerancja winna dotyczyć wszystkich stron sporu. Ale w dyskusji nie można odwracać kota ogonem. Iławianka pisze o istotnych problemach społecznych występujących np. wśród prawicowych fanatyków, a Ty zaczynasz , ni z gruszki ni z pietruszki, okładać ją biało-czerwonym drzewcem. A skąd niby wiesz, że Ona także nie jest patriotką? A może nawet bardziej szczerą od Ciebie, choć się tym prostacko tak ja Ty nie wychwala i obnosi pod publikę? Poza tym czy to tak ładnie wtykać komuś do ust prymitywne bluzgi, których ta osoba wcale nie wypowiedziała?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 65 ponad rok temuocena: 57% 

  Brawo, Joanna. Podzielam Twój pogląd w pełni. Najgorzej jak ktoś sprzeda swą duszę za miskę soczewicy. Zaprzancy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kwakwa 64 ponad rok temuocena: 56% 

  Piszesz bez ładu i składu. Śmiem wątpić czy skończyłaś szkoły wyższe, chyba że te w.. Pułtusku

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 63 ponad rok temuocena: 47% 

  Homofobia, brak tolerancji, tym kierowały się osoby idące w tym marszu...Ludzie, właśnie co z kościoła wyszliście, bliźniego swego kochać jak siebie samego powinniście. Gdzie wartości chrześcijańskie macie? Wstyd mi za taką obłudę i to głównie osób starszych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie wstydź się 62 ponad rok temuocena: 100% 

  który ? czy też która ? była obłudna w tym marszu... napisz śmiało . wstydzić za kogoś się nie musisz. i

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł 61 ponad rok temuocena: 38% 

  Po co czarne kiecki na czele marszu- co chcą przykryć- pedofolię w kościele - po jaką cholerę oni na czele - wszędzie muszą się wciskać- wypad i koniec - dosyć ich panoszenia się - oprócz pogardy dla ludzi nie mają nic do zaoferowania- mamonka,manonka i jeszcze raz mamonka.Po marszu gościli się pewnie a Albercika lub w ogrodach na Lipowym...….

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tolerancja 60 ponad rok temuocena: 56% 

  Iławianko to był marsz dla życia i rodziny,,,,,,,, tzn , że co ?nienawidzisz życia ? nienawidzisz rodziny ? krytykujesz osoby , które szły ? nazywasz homofobami ? trochę tolerancji .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~@Joanna 59 ponad rok temuocena: 64% 

  Ja też osobom takim jak ty nie dokuczam, ale kup sobie odsysacz i usuń wodę z mózgu. Zobaczysz, że świat jest kolorowy, nie czarny, nie biały...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Joanna 58 ponad rok temuocena: 52% 

  Nikt Was nie prześladuje. Każde zboczenie to upośledzenie. A takim osobom nie wolno dokuczać. Więc jasne??! Ale też NIE WOLNO takich osób dopuścić do naczelnych np.stanowisk różnych dziedzin życia,bo POLSKA TO NORMALNOŚĆ a nie degradacja życia prze wprowadzanie znaczeń. JASNE???! I nie wjeżdżać na żadne Miłosierdzie,w które i tak nie wierzycie! Bo Jego istota jest diametralnie inna niż ta którą wy przedstawiacie ( facet z durszlakiem na głowie parodiujący bluźnierczo Mszę Św.,To z waszego tęczowego marszu, chore).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zdegustowany 57 ponad rok temuocena: 30% 

  Oj tam! O tam! Sama piszesz jak zdeprawowana, nie wiadomo tylko czy to od seksu czy wadliwej edukacji

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bonio Iławianin 56 ponad rok temuocena: 50% 

  Obronę życia nazywasz obłudą? Czegóż to ja mam się wstydzić!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szymek 55 ponad rok temuocena: 65% 

  Gdyby nie internet to nikt by poza odmieńcami z lgbt o nich nie slyszal... nie narzekaliby jski to swiat jest zacofany nietolerancyjny a sami przeciwnikow lgbt wyzywaja ... jak mozna uczyc dzieci ze dotykanie sie penisami jest normalne... to jest zboczenie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Myśleć Rodacy! 54 ponad rok temuocena: 40% 

  Cóż, albo się jest za obroną dzieci w prenatalnej fazie życia albo przeciw. Nie ma trzeciej drogi. Nie można być trochę w ciąży. Straszne jest co innego. To marskistowskie zmienianie pojęć... Uśmiercanie dla niepoznaki nazwane aborcją. Cóż, kiedyś marksizm wprowadzano metodami siłowymi. Teraz stwierdzono, że można inaczej. Dobrowolnie, pod płaszczykiem wolności. Niektórzy się zdziwią w jakiej rzeczywistości się obudzą jak już się wyruguje stare zasady. Eutanazja na życzenie, a nawet już pod przymusem jak to się zaczyna dziać na zachodzie... Idzie nowe. Jak ktoś kiedyś rzekł "A kto się nie dostosuje to zostanie dobrotliwie uśmiercony".

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do "myślącego" 53 ponad rok temuocena: 59% 

  O ile mnie pamięć nie myli z historii filozofii, to żaden Marks, ani też jego kumpel Engels, ani słowem, czyli jak mawiał pewien klasyk - "ani be, ani me, ani kukuryku" nie mówili o jakiejś zamianie pojęć w kwestii usuwania lub nieusuwania ciąży. Oni zajmowali się zupełnie czymś innym niż damskie macice, które najwyraźniej uwierają ci na "pomyślunek". Nawet jeśli jeszcze wiele zaklęć wypowiesz w tej kwestii, to brzuch pozostanie sprawą kobiety, a nie twoją. Ty zajmuj się lepiej wyłącznie swym naturalnym organem... A kobieta i tak zawsze zadecyduje o swym brzuchu według własnych życzeń i przekonań, a nie twoich. Ani jakichś nawiedzonych talibów, tak politycznych jak i w czarnych sukienkach. Takie jej naturalne prawo i wara ci od tego. I na koniec jeszcze jedna drobna uwaga w kwestii zamiany pojęć. Mieliśmy mieć podobno tzw. "dobrą zmianę". I co wyszło? To co zawsze i co również dość szybko wyjdzie nam wszystkim bokiem. A nie "naturalnymi drogami rodnymi" lub zupełnie odwrotną stroną...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suszanka 52 ponad rok temuocena: 46% 

  Ciekawi mnie, czy szedł tam ks. [...]? Ksiądz, który rozbił w Suszu rodzinę, nakryty przez męża na "gorącym uczynku" Przeniesiony do jednej Iławskiej parafii, potem do drugiej. Mało tego, kochanica kupiła mieszkanie w Iławie i romans trwa w najlepsze. Można ich spotkać w restauracji, na zagłówkach... Dobra o rodzinę należycie... Śmiechu warte!!!!

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kolega z pracy 51 ponad rok temuocena: 82% 

  Ewa z Waldusiem ruszyli do ataku. Lajkują na potęgę hihi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 50 ponad rok temuocena: 29% 

  Bubi, równa się zero, bo tyle są warci...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bubi 49 ponad rok temuocena: 28% 

  Ewa plus Waldemar rowna się no ile?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 48 ponad rok temuocena: 40% 

  Tak.... Na wspólnych zakupach też można ich spotkać. W nagrodę biskup blisko przeniósł co by chłopina za daleko nie musiał dojeżdżać....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wieśniaczka 47 ponad rok temuocena: 40% 

  nauczycielka?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krajan 46 ponad rok temuocena: 70% 

  A ci panowie w sukienkach, a gdzie ich dzieci ?...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wskaż Krajanie 45 ponad rok temuocena: 29% 

  wskaż gdzie te dzieci.. adresy itp. skoro pytasz sądzimy , że wiesz, czy tylko pytałeś a nie wiesz ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~problem ? krajana 44 ponad rok temuocena: 38% 

  jak masz dzieci to się nimi zajmij krajanie. a jak nie masz , to ??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grzegorz 43 ponad rok temuocena: 79% 

  Ukryte pod nazwiskami samotnych matek, pobierajacych zasiłki - świeckie zasiłki. :(

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~słuszny charakter 42 ponad rok temuocena: 73% 

  Całkowicie słuszny "trynd" reprezentowała dzisiejsza manifestacja. A to dlatego, że na jej czele nadobnie kroczyli przedstawiciele środowiska najlepszych "fachowców" w zakresie seksualizacji dotychczasowych niewiniątek. No i bardzo dobrze, oni najlepiej wiedzą przeciwko czemu na pokaz grzmią.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyron 69 41 ponad rok temuocena: 74% 

  Akurat księża powinni sobie darować..... Tacy mądrzy a brak im wyczucia, szkoda.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~olenka 40 ponad rok temuocena: 69% 

  Kobiety o deficycie intelektualnym zakłamane hipokrytki. Pozwólcie kazdemu żyć tak jak On to postrzega nie narzucajcie fanatyzmu i obłudy. Bardzo jestem ciekawa czy któraś z tych uczęstniczek nie popełniła błedu w młodości.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1 39 ponad rok temuocena: 21% 

  Błąd młodości. Żenada.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~olenka 38 ponad rok temuocena: 74% 

  Kobiety o deficycie intelektualnym zakłamane hipokrytki. Pozwólcie kazdemu żyć tak jak On to postrzega nie narzucajcie fanatyzmu i obłudy. Bardzo jestem ciekawa czy któraś z tych uczęstniczek nie popełniła błedu w młodości.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DEFICYT 37 ponad rok temuocena: 30% 

  olenko , jak sama nie masz deficytu intelektualnego , to dlaczego w ten sposób oceniasz innych. jakimi metodami sprawdzałaś ten deficyt. dlaczego myślącym inaczej niż Ty , zarzucasz fanatyzm i błudę przecież sama piszesz /// Pozwólcie kazdemu żyć tak jak On to postrzega///' ale widocznie ktoś kto ma deficyt intelektualny w Twoim mniemaniu to obłudnik i fanatyk

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Smigiel 36 ponad rok temuocena: 80% 

  Niestety komentujący mylą intencję marszu.A ta jest niestety negatywna.Edukacja seksualna już była w szkołach 15 lat temu i jakiś cymbał chyba z LPR ją zlikwidował.Idąc tokiem myślenia twórców marszu zlikwidujmy biologię geografię,że nie wspomnę o " nowej" historii

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Norman 35 ponad rok temuocena: 38% 

  No własnie, przecież to Giertych kiedyś tak mocno pilnował starych zasad. Co się stało, że się tak nagle "odwrócił"? ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hehe! 34 ponad rok temuocena: 37% 

  To był pewnie Romuś Mecenas, obrońca Opozycji przed *złym dotykiem * PiSu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Acha 33 ponad rok temuocena: 93% 

  Przecież, seksedukacja to znaczenie "złego dotyku", to ochrona przed pedofilią. Złośliwy komentarz ciśnie się sam na usta, widząc przedstawicieli kościoła na czele manifestacji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~X 32 ponad rok temuocena: 85% 

  Ludzie powinni sami decydować kogo kochać a kogo nie, wiadomo ze pary LGBT nie powinny mieć dzieci, lecz myślę, ze powwinni mieć prawa. Myślicie naprawdę ze ten wasz marsz/parada coś zmieni? Nie sądzę. Każdy kocha kogo chce I jak chce. Serce Nie sługa, a świat idzie z duchem czasu. Wierzcie w co chcecie ale niektóre hasła, które glosicie są niezbyt mądre. Pisze to osoba nie ze środowiska LGBT, tylko taka Która myśli o innych a nie o sobie. Pozdrawiam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 31 ponad rok temuocena: 37% 

  Jakie 300 osób??? Ludzi spod Czerwonego wyszło przynajmniej z 400, tak było widać przed ratuszem, a to właśnie księża na początku nie dopisali, jak zwykle z Czerwonego w komplecie - oni nigdy nie zawodzą, z Białego nikogo, z Ostródzkiej tak samo, reszta skapywała..., ale za to świetna atmosfera. Mam nadzieje ze p. Radna Ewa pokazuje to, że ludzie potrafią się zmienić na prawdę (nie pokazówka) i walczyć o rodzine normalna w Iławie i o prawa dla Rodziny, nie jakiś mniejszości, które głośno krzyczą i wyzywają jak jest coś nie po ich myśli...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr 30 ponad rok temuocena: 70% 

  Takich Aneczek i Adasiów trzeba najnormalniej zignorować. Mieć w głębokim poważaniu ich mierniutki poziom wypocin.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szczepan B. 29 ponad rok temuocena: 29% 

  Adamie, Anno i inne rasowe trolle. Odwalcie się od radnej. Z imienia i nazwiska odpowiedziała na zaczepkę pod artykułem na fb. Ja jej wierzę. Zwłaszcza, że wszystko co robi skierowane jest do dzieci i rodzin. Jeśli raz niefortunnie podjęła decyzję, a następnie zreflektowała się, to nie można przekreślać jej jako człowieka i przysłowiowe psy na niej wieszać. Ludzie co z Wami?Kobieta szła z małym dzieckiem, nikomu nie wadziła. Przeszkadza Wam zdjęcie, cyknij dalej. Opanujcie się, bo nienawiść zalewa Wam rozum.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anka 28 ponad rok temuocena: 74% 

  No tak Pani Ewa na piedestał. Bo wszyscy ją wykopali I mają dość jej fobii,frustracji i manii wielkości. Więc szuka nowej żertwy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 27 ponad rok temuocena: 75% 

  Radna Ewa to hipokrytka, która jak w modzie były czarne marsze, to była tam pierwsza, teraz na fali PIS to i ona z nimi. Dla poklasku zrobi wszystko. Jak PO się odbije to i tam wstąpi. Albo i do Wiosny gdyby była szansa coś ugrać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PittBull 26 ponad rok temuocena: 68% 

  Widocznie uczestnicy tego marszu wolą żeby ich dzieci edukowali pedofile w sutannach . Zenada

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do tubylca cd 25 ponad rok temuocena: 80% 

  I kto tu w końcu wyszedł jednak "na barana"? I to w dodatku kompletnie chamskiego? I to jeszcze na półanalfabetę? Nie pisze się bowiem "zwykla, literowka", czy też "tepe", tylko zupełnie inaczej. Słowo "barany" napisałeś zaś poprawnie. Przecież wiesz o czym piszesz...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tubylec 24 ponad rok temuocena: 25% 

  zwykla literowka barany tepe

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do tubylca 23 ponad rok temuocena: 90% 

  Nareszcie tubylcze wyznałeś o sobie szczerą prawdę i tylko prawdę płynącą prosto z serca. Będzie ci to pewnie policzone przy spowiedzi...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zjawa 22 ponad rok temuocena: 89% 

  Tubylec dobrze, że na wstępie się przedstawiłeś - brawo za odwagę!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tubylec 21 ponad rok temuocena: 23% 

  jestem kretynem czy tylko udajesz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grzegorz 20 ponad rok temuocena: 90% 

  Wszytko wszystkim tyko dlaczego każda sprawę w dzisiejszych czasach manifestuje się poprzez parady i marsze? Po co blokować miasto, stawiać na nogi służby, zakłócać spokój mieszkańcom okolicznych bloków? To jest paranoja równa temu, przeciw czemu, powstają takie inicjatywy!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prezes 19 ponad rok temuocena: 76% 

  Ola ale pierd*lisz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 18 ponad rok temuocena: 9% 

  Do Grzegorz Po to żebyś wiedział kto jest i będzie Panem świata.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~BRAWO PIS 17 ponad rok temuocena: 38% 

  Brawo Iława to jest marsz i pokazanie gdzie Iława ma LGBT oraz wszystkich tych co popierają tego typu ...! A Burmistrz był tak tylko pytam???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 16 ponad rok temuocena: 50% 

  A Deja odwiedza Sorosa. Myśli,że Iława o tym nie wie???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 15 ponad rok temuocena: 89% 

  Radna Ewa była i to pierwsza - chyba pomyliła z czarnym marszem albo mój umysł już tego nie ogarnia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława czeka 14 ponad rok temuocena: 100% 

  Pani EWO ... jeżeli nie ma Pani problemu , to proszę odpowiedzieć jak będzie z wynagrodzeniem dla strajkujących. Przecież złożyła Pani wniosek , żeby strajkującym wyrównać z / .. / i z / .. /. Prawda, czy nie . Czekamy na odpowiedź

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jacenty 13 ponad rok temuocena: 90% 

  Może zasada obstawiaj wszystkie strony ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tubylec 12 ponad rok temuocena: 39% 

  "Uczestniczyłam w nim, deklarując że nie jestem za aborcją, ale chce w sposób samodzielny decydować o sobie" Pani Ewo z calym szacunkiem ale akurat w tej kwestii nie da sie polaczyc jednego z drugim.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa Jackowska 11 ponad rok temuocena: 15% 

  Ma Pan z tym problem? W dziejszym marszu uczestniczyłam razem z najmłodszym Synem. Co do uczestnictwa w pierwszym i jedynym czarnym marszu wypowiadałam się już wielokrotnie. Uczestniczyłam w nim, deklarując że nie jestem za aborcją, ale chce w sposób samodzielny decydować o sobie. W kolejnych edycjach nie brałam udziału, bo były dedykowane wprost aborcji. Ja natomiast będę zawsze bronić wartości rodziny, a także pełną ochronę życia ludzkiego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 10 ponad rok temuocena: 91% 

  A radna Ewa była? Bo jak nie to marsz się nie liczy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 9 ponad rok temuocena: 72% 

  Jak zawsze aktywni zboczeńcy z LGBT.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WRR 8 ponad rok temuocena: 57% 

  W Iławie dalej średniowiecze, tak trzymać! (:

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1 7 ponad rok temuocena: 67% 

  Światły zachód czeka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tubylec 6 ponad rok temuocena: 8% 

  dla niego odpowiednia bedzie epoka kamienia lupanego

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie musisz tu mieszkać 5 ponad rok temuocena: 35% 

  to wyprowadź się z Iławy jak Ci epoka nie pasuje i przenieś się do epoki odpowiedniej dla Ciebie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Barubar 4 ponad rok temuocena: 0% 

  Idz [...]

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 3 ponad rok temuocena: 75% 

  300 osób w tym wielu księży to tak dużo na takie miasto jak Iława? Można polemizować z takim stanowiskiem InfoIława.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ac 2 ponad rok temuocena: 29% 

  A ilu tych księży było? 10? Więcej nie widzę. To rzeczywiście, niezwykle podnieśli frekwencję!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jest nieźle 1 ponad rok temuocena: 46% 

  Tak, to sporo. Mniej więcej 10 razy więcej niż w Iławie chodziło na czarne marsze śmierci.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABratian
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5611 sekundy