REKLAMApsl
REKLAMASadek

(Powiat998/archiwum, zdjęcie ilustracyjne.)

Trzy zastępy straży pożarnej zadysponowano do lasu pod Lubstynkiem w gminie Lubawa w związku z alarmującym niedzielnym zgłoszeniem o porzuconych w lesie pojemnikach z nieznaną substancją.

Strażacy zastali w lesie osiem 20-litrowych pojemników, z których siedem było zalanych wodą.

- W pojemnikach tych znajdowały się najprawdopodobniej pozostałości po środku dezynfekującym z chlorem. Nie unosił się jednak intensywny zapach, ani też nie było żadnych wycieków - informuje kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. - W związku z brakiem bezpośredniego zagrożenia teren przekazano pod nadzór pracownikowi nadleśnictwa.

Na miejscu interweniował też pracownik Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który pobrał próbki substancji w celu ustalenia, czy jest ona niebezpieczna dla środowiska. 

Czynności w sprawie prowadzi też policja. Obrót produktem, którego pozostałości zostały porzucone w lesie, polega katalogowaniu. Ustalenie, kto sprzedał i kto kupił środek, powinno być zatem tylko kwestią czasu.

REKLAMAPAŁAC3

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwiniarnia
REKLAMAPUP
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6017 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)