ipb_nowa

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Dzisiaj, w sobotę, 15 czerwca, ostatnie gwizdki i rozstrzygnięcia w forBET IV lidze!

W czubie tabeli w tej klasie rozgrywkowej są aż trzy drużyny z powiatu iławskiego: Motor Lubawa niezmienne zajmuje fotel wicelidera, za tą ekipą są kolejno iławski Jeziorak i GKS Wikielec. Przetasowania na IV-ligowym podium są jeszcze możliwe, dlatego wymienionym zespołom na pewno nie brakuje motywacji, by grać do końca o jak najkorzystniejszy wynik.

Do końca musi też grać Unia Susz, która pozostaje zagrożona spadkiem lub barażami - w zależności od innych zmiennych. Obecnie Unia jest czwarta od końca w tabeli. Niżej notowane drużyny nie są już groźne: Drwęca Nowe Miasto Lubawskie i Tęcza Miłomłyn są pewne spadku, zaś Czarni Olecko przegrali swój ostatni mecz z Mrągowią Mrągowo. 

Dzisiejszy, będący w zasięgu, cel dla Unii Susz to odebranie 12. (piątej od końca) lokaty sąsiadowi - Romincie Gołdap. By się to udało, Unia musi dzisiaj pokonać ostatnią w tabeli i pewną spadku Tęczę Miłomłyn. To zwycięstwo i jednocześnie przegrana Rominty, która gra dzisiaj z Jeziorakiem Iława (!), doprowadziłyby do korzystnej dla Unii zamiany miejsc. Przy najbardziej optymistycznym scenariuszu spadków drużyn z naszego regionu z III ligi, 12. lokata będzie bezpieczna, nieco mniej optymistyczna wersja to natomiast baraże.

 


Kolejka 30 - 15-16 czerwca
30. (ostatnia) kolejka forBET IV ligi

ITS Jeziorak Iława - Rominta Gołdap    
15 czerwca, 17:00

MKS Korsze - GKS Wikielec    
15 czerwca, 17:00

Tęcza Miłomłyn - Unia Susz    
15 czerwca, 17:00

Motor Lubawa - Granica Kętrzyn    
15 czerwca, 17:00


A jak - tuż przed ostatnimi gwizdkami - prezentuje się dotycząca tej klasy rozgrywkowej analiza awansów i spadków?

Z forBET IV ligi do III ligi awansuje z pierwszego miejsca jedna drużyna - Concordia Elbląg. 

Do rozgrywek w tej klasie przystąpią w nowym sezonie rezerwy Stomilu Olsztyn.

- Z forBET IV ligi musi zatem spaść tyle drużyn, aby po awansach mistrzów klas okręgowych (+2 drużyny), dołączeniu zespołu rezerw Stomilu (+1 drużyna), awansie mistrza forBET IV Ligi do III ligi (-1 drużyna) oraz ewentualnych spadkach drużyn z naszego województwa z III ligi (+x drużyn), forBET IV liga w sezonie 2019/20 liczyła 16 drużyn - podaje szczegóły Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. - W związku z tym spadki są zależne od tego, ile drużyn z naszego województwa spadnie z III ligi:

– brak spadków z III ligi -> z IV ligi spadną 2 drużyny (15 i 16 miejsce), kolejne 2 (13 i 14 miejsce) zagrają w barażach z wicemistrzami klas okręgowych.
– 1 drużyna spadająca z III ligi -> z IV ligi spadną 3 drużyny (14, 15 i 16 miejsce), kolejne 2 (12 i 13 miejsce) zagrają w barażach z wicemistrzami klas okręgowych.
– 2 drużyny spadające z III ligi -> z IV ligi spadną 4 drużyny (13, 14, 15 i 16 miejsce), kolejne 2 (11 i 12 miejsce) zagrają w barażach z wicemistrzami klas okręgowych.

Z IV ligą pożegnają się z pewnością Drwęca Nowe Miasto Lubawskie i Tęcza Miłomłyn. 

- Z kolei zamieszane w spadek lub baraże o utrzymanie w forBET IV lidze są Czarni Olecko, Unia Susz, Rominta Gołdap, a przy czarnym scenariuszu (2 spadki z III ligi) nawet Zatoka Braniewo i Granica Kętrzyn - podsumowuje W-M ZPN.

REKLAMAMozart2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMAPUP
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5896 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)