wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 czerwca 2019, 18:43 komentarzy 4

(Fot. Info Iława.)

Zamykający IV-ligowe podium Jeziorak Iława i zajmująca odległe 12. miejsce Rominta Gołdap - to drużyny, które spotkały się na Sienkiewicza w ostatnim meczu w tym sezonie. Goście przerwali imponującą zwycięską passę iławian, doprowadzając do remisu 2:2 i podziału punktów, bardzo im potrzebnych w związku z walką o utrzymanie.

30. kolejka forBET IV ligi
Iława, 15 czerwca
Jeziorak Iława - Rominta Gołdap 2:2 (1-2)
Bramki:
0:1 - samobójcza (14')
0:2 - (25')
1:2 - Paweł Kolcz (42')
2:2 - Łukasz Święty (60')

Więcej do ugrania miał w tym meczu niżej notowany zespół przyjezdny. Rominta Gołdap, podobnie jak Unia Susz, dosłownie do ostatniego gwizdka tych rozgrywek walczyła bowiem o utrzymanie w IV-ligowym gronie. 12. lokata, którą zespół zajmował przed swoim dzisiejszym przyjazdem do Iławy, w najbardziej optymistycznym scenariuszu (zakładającym, że z III ligi nie spadnie żaden zespół z naszego województwa), jest miejscem bezpiecznym. Gorzej, jeśli okaże się, że takie spadki będą, wtedy w grę wchodzą baraże. Do tego zajmowana przez Romintę 12. lokata jeszcze dzisiaj - przy pomyślnych wiatrach -  była w zasięgu Unii Susz, która także walczy do końca, broniąc się przed spadkiem.

To tło pokazuje wysoką stawkę, o jaką grali dzisiaj rywale Jezioraka. Motywację było widać od początku rozgrywanego na Sienkiewicza spotkania ostatniej, 30. kolejki. Po 25 minutach gry przeciwnik iławian prowadził już 2:0. Kontaktową bramkę "do szatni" udało się strzelić Pawłowi Kolczowi. Okazję miał jeszcze Wojciech Figurski, który jednak trafił w poprzeczkę.

Już w drugiej połowie wyrównał Łukasz Święty. Zawodnik Jezioraka w 60. minucie wpisał się na listę strzelców - wykorzystał płaskie dośrodkowanie z prawej strony i mocnym strzałem oddanym z pola karnego pokonał golkipera gości. Święty miał jeszcze jedną doskonałą sytuację w 67. minucie, ale niestety przestrzelił o centymetry. Do końca meczu, pomimo starań obu zespołów i przewagi Jezioraka na boisku, wynik nie uległ już zmianie. W ostatnim meczu sezonu 2018/2019 w wykonaniu Jezioraka Iława padł remis 2:2.

Jeziorak Iława - wyjściowa jedenastka: Dawid Mazurowski, Dawid Kowalski, Michał Foj, Krzysztof Kressin, Łukasz Święty, Wojciech Figurski, Arkadiusz Kuciński, Remigiusz Parulis, Dawid Ksiuk, Radosław Galas, Łukasz Suchocki.

Jeziorak Iława kontra Rominta Gołdap w ostatnim meczu IV-ligowego sezonu 2018/2019.
Zdjęcia: Info Iława.
Wkrótce na infoilawa.pl obszerniejsza fotorelacja z ostatniego w tym sezonie spotkania Jezioraka Iława.