REKLAMAnarzędzia
REKLAMAWiatrak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 czerwca 2019, 10:31 komentarzy 10

(Fot. Info Iława.)

Świeżo upieczeni mieszkańcy Iławy - będący skądinąd pod urokiem miasta nad Jeziorakiem - poprosili redakcję o sprawdzenie, czy konieczna jest "ogromna kłódka zamykająca wejście do parku od strony ogródków działkowych Truskawka". Niestety - w ocenie ratusza jest ona rzeczywiście niezbędna. Jednocześnie urzędnicy zwracają uwagę na to, że - wbrew treści zgłoszenia - wejść do nowego parku jest więcej niż tylko jedno.

Na początek przybliżmy treść zgłoszenia, jakie w tej sprawie wpłynęło na będącą do stałej dyspozycji Czytelników skrzynkę mailową kontakt@infoilawa.pl.

- Jesteśmy od niedawna mieszkańcami Iławy i mieszkamy tu jeszcze w niepełnym wymiarze czasu - przybliża swoją sytuację autorka listu. - Zarówno my, jak i odwiedzający nas goście podziwiają zadbaną zieleń, ścieżki rowerowe i powstające parki, ostatnio - park wzdłuż Iławki zaczynający się na wysokości Lidla od Kościuszki i ciągnący się do torów - chwali świeżo upieczona iławianka. Ale niestety nie wszystko jest "różowe". - Szkoda tylko, że do parku nie można się dostać. Jedyne wejście jest od strony Kościuszki. Jakaż była nasza irytacja w ostatni weekend, gdy natknęliśmy się na ogromną kłódkę zamykającą wejście do parku od strony ogródków działkowych "Truskawka" - przyznaje Czytelniczka.

Rzeczywiście, na miejscu udało się odnaleźć wskazaną furtkę wraz z kłódką. Czy nie lepiej byłoby pozwolić działkowcom i innym osobom także tędy wejść na teren nowego, atrakcyjnego parku? Niestety, w ocenie ratusza nie jest to możliwe.

- Furtka, o której mowa w zapytaniu, została wybudowana warunkowo, żeby ułatwić obsłudze dostęp do znajdującej się w pobliżu hydroforni. Przejście to przeznaczone jest wyłącznie dla konserwatora wykonującego prace konserwacyjne w tym budynku - podaje pierwszy argument kierownik Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego w Urzędzie Miasta w Iławie Julia Bartkowska. Na tym nie koniec. - Przejście to ponadto nie może służyć jako dojście do ścieżki rekreacyjnej, gdyż nie spełnia warunków bezpieczeństwa ze względu na zlokalizowanie w świetle bramy wysoko posadowionego krawężnika spowalniającego spływ wód opadowych z drogi wewnętrznej należącej do Rodzinnych Ogródków Działkowych „Truskawka”, które niszczyły wybudowaną ścieżkę - informuje urzędniczka. 

Jak podkreśla Urząd Miasta w Iławie, administrujący Wyspą Młyńską i pobliską ścieżką prowadzącą tuż za wiadukt kolejowy, dojść do ścieżki rekreacyjnej jest kilka. Znajdują się one od ul. Kościuszki, od parkingu przy cmentarzu oraz od strony ul. Jagiełły i wiaduktu kolejowego.

Kłódka na drodze do nowego, rekreacyjnego parku. Jak wyjaśnili pracownicy iławskiego magistratu, ze względu na wysoki krawężnik nie może tutaj funkcjonować przejście. Krawężnik ten ma pomóc w zapobieganiu podmywania ścieżki przez spływającą z działkowej drogi wodę. Wybudowana furtka służy pracownikowi, by miał dostęp do znajdującej się w pobliżu hydroforni. 
Zdjęcia: Info Iława.

Park nad Iławką od strony Rodzinnych Ogródków Działkowych „Truskawka” jest „pod kluczem”.

Ilość zdjęć 5

abs2

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Wawa 10 ponad rok temuocena: 17% 

  Powinna być zamknięta furtka oraz inne dojście od strony ścieżki rowerowej dla działkowców ze względu na bezpieczeństwo korzystających rowerzystów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 9 ponad rok temu

  A wystarczyło by projektując ścieżkę rowerową i chodnik zamienić je miejscami... Ale po coś przemyśleć przed...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zenobiusz 8 ponad rok temuocena: 100% 

  Na cmentarzu komunalnym przy ul. Ostródzkiej jest toaleta ,kwiaciarnia - kto zgadnie gdzie jest podłączona kanalizacja z tego budynku

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wawa 7 ponad rok temuocena: 100% 

  hihihi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~w. 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Obsługa powinna też korzystać z innych wejść przecież toteż są ludzie i wysoki krawężnik też im zagraża. Szanowna Pani B. nie wie jak wyjaśnić że działkowcy nie życzą sobie ,,INTRUZÓW." korzystających z tego przejścia. Śmieci i tak są wyrzucane do jeziora , wystarczy przejść się w okresie prac porządkowych na działkach lub po weekendzie i zobaczyć ile śmieci jest w trzcinach. Może prezes działek wyjaśni do czego służą działkowcom furtki od strony ścieżki przecież alejki wejściowe są z drugiej strony i gdzie na działkach mają postawione kontenery na śmieci ( zapewne wszyscy zabierają śmieci po zakończonej biesiadzie przykładnie do domu).

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~werner78 5 ponad rok temuocena: 92% 

  Furtka jest po to żeby działkowcy śmieci do jeziora nie wyrzucali jak to miało miejsce w zeszłych latach :-) teraz z workiem czy wiadrem trzeba na około zapylać to sie nie opłaci :-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hehe 4 ponad rok temuocena: 80% 

  Tyle kasy wydano na ten przybytek a zabrakło na kratkę ściekową i trzeba stawiać wysokie krawężniki dla spływającej wody.. Normalnie Bareja!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paisano 3 ponad rok temuocena: 43% 

  No w końcu jest ktoś, kto docenia infrastrukturę w naszym mieście. Ta ścieżka z parkiem jest naprawdę w punkt. Tylko idiota powie, że to stracona kasa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wawa 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Okiej niech będzie hihi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Becia 1 ponad rok temuocena: 92% 

  Do mnie taka argumentacja nie przemawia, równie dobrze można wejść na prymitywne pomosty wokół jeziora i utopić się, czy demontaż, wymienionych też jest w planach?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.8302 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)