REKLAMABiuro
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 lipca 2019, 12:30 komentarzy 106

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Na Famę Rock Festiwal, o którego organizację pytaliśmy wspólnie z Tomaszem Woźniakiem, w 2019 roku nie było w miejskim budżecie środków - gdzie zatem znalazł Pan pieniądze na nowy Soundlake Festival? - pyta burmistrza Dawida Kopaczewskiego radny Rady Miejskiej w Iławie Tomasz Sławiński. 

Pytań o festiwal Soundlake, propozycję w iławskim kulturalnym kalendarzu zupełnie nową, jest więcej. Radny docieka w kwestii kosztów organizacji tej imprezy oraz charakteru współpracy miasta z mieszkańcami, którzy zaangażowali się w tę inicjatywę. Chce się też dowiedzieć, podobnie jak podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Iławie jej wiceprzewodniczący Wojciech Szymański, z czego wynika rzeczywiście spore osobiste zaangażowanie burmistrza w promowanie akurat tej imprezy.

O szczegółach przeczytajcie poniżej. Radny Tomasz Sławiński złożył w tej sprawie interpelację i już otrzymał odpowiedź od Burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego. 

Radny Tomasz Sławiński: Jakie są koszty organizacji festiwalu [Soundlake]?

Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski: Koszt festiwalu szacowany jest na ok. 100 tys. zł.

TS: Kto jest organizatorem festiwalu? Czy do organizacji zostały włączone osoby trzecie nie będące pracownikami Iławskiego Centrum Kultury? Jeśli tak, to proszę podać do publicznej wiadomości, kto to jest oraz jaka jest forma zatrudnienia tych osób i czy pobierają z tego tytułu wynagrodzenie?

DK: Organizatorem wydarzenia jest Iławskie Centrum Kultury oraz cztery osoby prywatne: Jakub Kaska, Wojciech Wierzchowski, Karol Łyżwa i Tomasz Pochoryłko.

Ww. osoby nie tylko są współorganizatorami festiwalu, ale co ważniejsze, także pomysłodawcami. To oni odpowiadali za dobór wykonawców oraz wstępne rozmowy z nimi. Żadna z tych osób nie pobierała i nie pobiera wynagrodzenia.

TS: Co jest powodem, że Pan jako burmistrz miasta włączył się tak aktywnie w promocję festiwalu, który odbędzie się na koniec wakacji?

DK: Soundlake Festival to nowa inicjatywa, dlatego też należy się jej szczególna uwaga w promowaniu i budowaniu marki.

TS: Dlaczego nie promuje Pan osobiście innych imprez muzycznych, takich jak np. Top Disco, Dni Iławy, czy Złota Tarka, które są zaplanowane w kalendarzu imprez miejskich dużo wcześniej niż Soundlake Festival?

DK: Proszę pamiętać, że za promocję imprez odpowiada ICK. Każdy z nas, także Pan jako radny, może do tej promocji dołączyć na zasadzie pełnej dobrowolności.

TS: Czy przewiduje Pan promocję Soundlake Festivalu w lokalnych "mediach papierowych?

DK: Soundlake Festival jest skierowany do grupy docelowej, która jest najbardziej aktywna w Internecie. Wydarzenie to będzie promowane także w "mediach papierowych", jeżeli będzie to konieczne.

TS: Czy prawdą jest, że w przyszłym roku planuje się, że Soundlake Festival będzie trwał 3 dni? Jeśli tak, to czy Iławę będzie stać na taką imprezę?

DK: Żadne ustalenia odnośnie przyszłorocznego festiwalu jeszcze nie zapadły. Trudno zatem przewidywać, jak długo będzie on trwał.

TS: 17 grudnia 2018 roku wspólnie z radnym Tomaszem Woźniakiem złożyłem interpelację dotyczącą organizacji Famy Rock Festiwalu. W odpowiedzi napisał Pan, że "niestety na rok 2019 w budżecie miasta nie przewidziano środków na tel cel". Proszę mi odpowiedzieć, gdzie znalazł Pan w budżecie pieniądze na organizację Soundlake Festivalu?

DK: Od początku kadencji wielokrotnie mówiłem, także publicznie, że dołożymy starań, by Fama Rock Festiwal powróciła do kalendarza imprez w roku 2020. Doskonale Pan o tym wie. Nic w tej kwestii się nie zmieniło. 

Soundlake Festival jest dofinansowywany z dotacji, którą ICK otrzymało na rok 2019. Gdyby była ona większa, zapewne byłaby też możliwość zorganizowania Famy.

Pragnę podkreślić, że Soundlake Festival jest organizowany w sposób profesjonalny. Cieszy mnie także fakt, że uczestniczą w tym mieszkańcy. Tak wyobrażam sobie kreowanie szeroko pojętej kultury. Powinniśmy być dumni, że znajdują się osoby, które bez wynagrodzenia, z pełnym zaangażowaniem pomagają w organizacji wydarzeń, które podnoszą rangę naszej Iławy. Mam nadzieję, że współpraca ta będzie inspiracją do podobnych działań przy kolejnych kulturalnych inicjatywach naszego miasta.


Nowy Soundlake Festival odbędzie się, po raz pierwszy, 31 sierpnia w amfiteatrze miejskim w Iławie. Wystąpią Para, Mikromusic, The Dumplings i Fisz Emade Tworzywo.


Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski w koszulce Soundlake Festiwalu.
Fot. Chołaszczyński Studio dla organizatorów festiwalu.

Radny Tomasz Sławiński - autor interpelacji w sprawie nowego Soundlake Festivalu.
Fot. Archiwum własne.

REKLAMANotus_nowa

99Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Qkieł 99 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Miałem zaszczyt organizować "Famę" jako członek Młodzieżowej Rady Miasta Iława, kiedy jeszcze Fama była w powijakach. Na pierwszą odsłonę tej imprezy trzeba było szukać zespołów które będą chciały wystąpić, z czasem był robiony coraz szerszy casting aby wyłonić najlepsze zespoły. Niezapomnianą chwilą, było wyjście na scenę kiedy konfenasjer zaprosił organizatorów aby publika mogła im podziękować. Szkoda że Fama znika z repertuaru miasta... Pozdrowienia dla uwczesnej Ekipy MRM Iława (Dawida, Piotra, Asi, Natali, Karoliny, Bartka i innych zaangażowanych)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Max 98 6 miesięcy temuocena: 63% 

  Jaka "starówka" ??!! Proszę poprawnie : STARE MIASTO. W Iławie mamy "STARE Miasto". To do Pani Jackowskiej też. Bo błędnie używa nazw naszego miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 97 6 miesięcy temuocena: 70% 

  Trzeba dać napis "Stare" w nawias, bo ze starym miastem nie ma po za nazwą nic wspólnego. Żeby zażenowania przed turystami nie było.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Starówka 96 6 miesięcy temuocena: 82% 

  Do Jan. Zgadzam sie z panem, niech się poznają i dadzą wzajemnie pracować i współpracują. Tego jak do tej pory nie widać. Proszę przeczytać post "Wyborca". który wyrażnie pisze, że brak akceptacji za półtora miesiąca rządów burmistrza był decyzja Rady za zwolnienie pani skarbnik. To jest wsółpraca? W tej kwestii główną role odegrała właśnie pani radna. Dla przeciętnego wyborcy decyzja dziwna i niezrozumiała, a ten temat wraca przy byle okazji. Zdaje się , że dyskusja nie na temat ma swoje właśnie żródło w tej decyzji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Złoty srodek 95 6 miesięcy temuocena: 30% 

  Niech ktoś starówce wytłumaczy, o co chodzili z panią skarbnik, bo nic nie skumała.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Złoty srodek 94 6 miesięcy temuocena: 71% 

  Daj już spokój. Niech pracują, niech się dogadują. Koniec świata nie nastąpił. Nikt z radych współpracujących z burmistrzem nie atakował go na tej nieszczęsnej sesji ani razu. Pytania nie są atakiem. Straszna panika i hejt się wylał na radnych po głosowaniu. To słabe serio. Nic burmistrzowi nie zagrozili, chodziło o poprzednika. Czemu tak panikujecie. Nie lubisz sposobu działania radnej Ewy, to jej to powiedz i już. Artykuł o festiwalu, a Wy dalej okładacie wyimaginowanych wrogów, dając pole do działania prawdziwym. Zgubi Was to.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 93 6 miesięcy temuocena: 100% 

  O to to Janie. Słuszny postulat! Dać im czas na wypracowanie dobrego podłoża do współpracy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Starówka 92 6 miesięcy temuocena: 63% 

  Wyborca, nie zarzucaj ściemniania i przestań ukrywać swoja funkcję, bo Ci napisze z imienia i nazwiska w czyim imieniu się wypowiadasz. Każdy ma prawo pisać, wypowiadać swoje opinie i spostrzeżenia. Ja to widzę tak i tyle mam w tym temacie do powiedzenia. I wyszło szydło z worka za co burmistrz nie dostał akceptacji na ostatniej sesji. A tak sie radni odżegnywali od decyzji politycznej.. Więc prośba taka, pisz swoje i daj pisać innym zwłaszcza tym, którzy nikogo nie obrażają.. Wnioski sam każdy wyciąga.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Złoty środek 91 6 miesięcy temuocena: 80% 

  Dajcie spokój. Przecież wyraźnie wybrzmiało, ze to było wstrzymanie się od głosu z powodu zylinskidgo. Przestańcie już tak to rozdrapywać, bo serio na miejscu radnych dopiero teraz zacząłbym się zastanawiać, czy burmistrz jest poważnym, dojrzałym politykiem. No bez jaj. Siadać do stołu i rozmawiać. Zawsze go wspierali i wyraźnie mówią, ze tak dalej będzie. Serio brak doświadczenia widać co u niektórych. Przecież to nie ma konsekwencji dla burmistrza. Szukajcie porozumienia, a nie okładacie ich od dwóch tygodni. Czas kampani się skończył.To jest już żenujące.Czego się tak boicie? wygrał wybory, ma ich wsparcie i do przodu. Czasami się zetną i co?Czy to jest jakiś autorytaryzm, czy co?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 90 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Jak czytam te wypociny to cieszę się i rozumiem dlaczego radna Ewa Jackowska jest tak silną osobowością. Okładacie ją przy byle okazji, byle jakim artykule. Za co? Przecież w sprawie festiwalu nie wypowiedziała negatywnej opinii. Jeśli zabiera głos, to tylko w przypadku gdy ktoś celowo wprowadza w błąd czytelników infoiława. Wiem od ludzi, że w tej, jak i poprzedniej kadencji czynnie realizuje sprawy mieszkańców. To chyba dobrze co? Proponuję wszystkim komentującym mniejszą propagandę i dajmy czas naszej nowej władzy zarówno na dotarcie się jak i pierwsze dobre efekty ich współpracy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 89 6 miesięcy temuocena: 15% 

  Starówka nie ściemniaj. Nie przypisuj radnej pytań, które z jej ust nie padły. Takimi bzdetami zajmuje się początkujący radny. Kopaczewski był uprzedzany jak przebiegnie głosowanie nad absolutorium i votum. Liczył, że tupiąc nogą na sesji będzie miał wpływ na decyzję wiekszości radnych. Nic bardziej złudnego. Mając tylko dwóch radnych po swojej stronie do końca kadencji będzie musiał się gimnastykować, aby przekonywać ich do swoich rządów. Ostatnie głosowanie było pokłosiem odwołania skarbnik. Na czyj wniosek to uczyniono? Tego co rządził tylko 1.5 miesiąca w zeszłym roku. Aż strach się bać co będzie działo się za rok. Nie będzie na kogo zwalić winy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Starówka 88 6 miesięcy temuocena: 81% 

  Do "Wyborca". Moj głos był oddany za panem Zylińkim i nie należe do grupy osób popierajacych obecnego burmistrza. Popieram w całości wypowiedż "Sąsiada z bloku" dotyczącą radnej. To wynika z wnikliwej obserwacji tego co robi i mówi pani radna. Niech dadzą Mu rządzić, a nie w kółko albo czemu nie był w kościele, na uroczystości zakończenia roku itp. Niech mu podpowiadaja i radzą razem, a nie wszczynają akcje nie udzielenia poparcia za póltora miesiąca urzędowania.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 87 6 miesięcy temuocena: 15% 

  Co jest u licha? My nadal dyskutujemy o spornym festiwalu? Czy komitet burmistrza celowo odwraca uwagę od artykułu bawiąc się w osobiste przepychanki? To tego uczą w szkole liderów?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 86 6 miesięcy temuocena: 12% 

  Starówka, a nie prościej podpisać się komitet Dawida Kopaczewskiego? Przecież na kilometr cuchnie Waszym lamentem. Bardzo dobrze zrobili. Rozliczyli tego, kto na to zasłużył. Wy zaś zastanówcie się co wypisujecie. Dotychczas burmistrz Kopaczewski traktowany był lekko po macoszemu. Radni wykazywali ogromną wolę współpracy. Szli mu na rękę w wielu kwestiach. Jackowska również. Więc powstrzymajcie lejce, bo za chwilę Wasz dziecinny burmistrz zostanie sam na lodzie. Niech skupi się na załodze w ratuszu. Wszyscy dają dyla lub chcą to zrobić w najbliższym czasie, bo nikt nie chce położyć na szali swojego dorobku z niekompetencją lub jak to Wy nazywacie niedoświadczeniem nowego burmistrza. Napiszę więcej obserwując Starówkę i rozmowy naszych samorządowców nie widzę rzekomego konfliktu. To Wasze urojenie, wręcz chora ambicja by Wasz był naj naj naj. Każdy ma prawo mieć swoje odrębne zdanie. Kopaczewski, Kamińska i Jackowska również.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jagoda. 85 6 miesięcy temuocena: 86% 

  Do Ewa Jackowska - śmiechu warte z ta kawą. Pani Kamińska to konkretna osoba i powinna sie pani Jej zapytać czy miałaby przyjemność wypić z panią kawę, żeby czasem nie padło pomówienie, że poczęstowała panią kawą za pieniądze z Ratusza. Podobnie zaatakowała pani burmistrza na ostatniej sesji, wprawdzie nie o kawe, ale o zmuszanie do głosowania - żrodło yotube.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa Jackowska 84 6 miesięcy temuocena: 13% 

  Pani Jagodo proszę nie budować narracji konfliktu, bo to daremny trud. Z Dorotą znam się kilka lat. Mamy bardzo dobre relacje. Wszelkie sporne kwestie potrafimy rozwiązać rozmową. Proszę również o rozwagę w interpretacji słowa atakowanie. Zwracanie uwagi, dyskusja jest zjawiskiem naturalnym w obradach sesji miasta.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Starówka 83 6 miesięcy temuocena: 90% 

  Do pani Ewy Jackowskiej. Szanowna pani prawda jest taka, że gdyby pani startowala ze Starego miasta, to miałaby pani marne szanse na wygraną, bo mieszkańcy starówki poznali sie na opowieściach typu "ja wam urządzę Stare Miasto", na tym jak porzuciła pani pana Kopaczewskiego, jak Go pani traktuje teraz i ile szumu robi pani wokół swojej działalności. Ostatnia sesja i zachowanie w sprawie budżetu dało wielu do myślenia. Nie można zjeść ciastka i mieć go. Nikt nie ma pretensji o zadawanie pytań, ale o celowość działania. Logiki w ostatniej pani aktywności na sesji brak. Spo łeczeństwo bez końca wałkuje tą sprawę. Jaki pani i pani ugrupowanie miało cel. Odpowiedz jest jedna - dołożyć Kopaczewskiemu. Tego Wam sie nie zapomni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jestem w szoku 82 6 miesięcy temuocena: 70% 

  Ludzie, co się dzieje? 4 listopada 2018 roku skończyła się kampania w Iławie. A wy dalej swoje. Radny slawinski ma prawo zadawać pytania. Zadał pytania, nie prowadzi żadnej wojny. Burmistrz zgrabnie odpowiedział i jest ok. Pan Dawid tez zadawał pytania Zylinskiemu. I wtedy to było cacy? Co sie z Wami dzieje? Wygrał pan Dawid. Dajcie mu być burmistrzem, ale też nie zabraniajmy zadawać pytan i patrzeć krytycznie. Nie sprawdzi się to przegra kolejne wybory i już. Robienie z kogoś, kto nie zagłosował po czyjejś myśli lub zadaje pytania, wroga,jest słabiutkie i dziecinne, profesjonalizm zerowy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 81 6 miesięcy temu

  Amen

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sąsiad z bloku obok 80 6 miesięcy temuocena: 79% 

  Do Pani Ewy Jackowskiej: jaka jest Pani prawdziwa twarz? Czy ta kiedy współpracowała Pani z Żylińskim czy ta kiedy uwielbiała Pani Żuchowskiego, a może ta kiedy planowała Pani przejęcie władzy z Kopaczewskim? Może jeszcze inaczej kiedy spotykała się Pani z PiS czy bywała Pani na spotkaniu z Czarzastym z SLD? Gdzie leży prawda o Pani? Lubi Pani się ogrzewać w towarzystwie biznesu i celebryty z kisielickiego magistratu. Jest Pani wszędzie nawet czasami boję się otworzyć lodówkę. Czy Pani kręgosłup wytrzyma takie naginanie rzeczywistości na potrzeby własnej popularności i lansu? Pani radna kiedy będzie Pani sobą? Pytanie tylko co oznacza w Pani przypadku bycie sobą? Kim Pani jest? Nie mam zamiaru Pani atakować tylko uważam że mieszkańcom należy się wiedza kto ich reprezentuje!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa Jackowska 79 6 miesięcy temuocena: 23% 

  To Pana subiektywna opinia, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Mam ten luksus, że sprawy samorządu nie muszę traktować zerojedynkowo. Mogę i chcę współpracować z kim mi się podoba. Nie muszę i nie chcę dokonywać politycznych kalkulacji. Iławanie mają bardziej przyziemne oczekiwania. Ich sprawy są dla mnie paliwem do pracy w lokalnym samorządzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ilawianin21 78 6 miesięcy temuocena: 80% 

  Prawda jest taka droga Pani, że jest Pani chorągiewką polityczną. Gdzie halny w plecy wieje, tam obierasz kurs, kobieto.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa Jackowska 77 6 miesięcy temuocena: 27% 

  Mieszkańcy wybrali mnie ponownie, czym wyrazili zaufanie do mojej osoby. Moja samorządowa droga z P. Żylińskim trwała dość krótko z uwagi na niespełnione obietnice wyborcze. Sprawa dotyczy rewitalizacji starówki. Jako radna jestem zobowiązana do współpracy i rozmów z innymi samorządowcami, niezależnie od barw politycznych. I tak też czyniłam. Uczestniczyłam w licznych spotkaniach na które byłam zapraszana, czerpiąc z tych spotkań nowe doświadczenia i niezbędną wiedzę. Ubrane to zostało oczywiście w wielką politykę i chęć lansu. Nie przejmuję się tym, ponieważ dla mnie najważniejszy jest człowiek i rozmowa z nim. Co wyniosę z tych rozmów, zawsze to będzie wartość dodana. Prawda jest taka drogi Sąsiedzie, że nie należę do żadnej partii politycznej. Mam swoje poglądy, które trudno zaszufladkować. Tuż przed wyborami miałam różne propozycje wyborcze. Wybrałam w mojej ocenie słuszną i najlepszą drogę na dalsze funkcjonowanie w lokalnym samorządzie. Moim liderem był i jest Piotr Żuchowski.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 76 6 miesięcy temuocena: 20% 

  Krys chłopie, a Ty nadal liżesz rany po przegranych wyborach? Co ty myślisz, że czytelnicy to bezmózgowcy? Jak Dawidek pytał Żylińskiego to cacy, jak sam jest pytany, to sfora Żuchowskiego atakuje? . Płacz, lament dzieciaka który nie dorósł do stanowiska. Tyle w tym temacie. Co do radnej, ta kobieta ma więcej przysłowiowych jaj niż nie jeden facet w radzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krys 75 6 miesięcy temuocena: 83% 

  No i rosnie na naszych oczach druga Jackowska tylko w spodniach.Bez konca pytaja i pod plaszczykiem dzialan na rzecz miasta podstawiają nózki panu Kopaczewskiemu.Basienka przegrala a Kopaczewski w ogniu bzdurnych pytan i braku akceptacji. Do jednego i do drugiego z radnych - co myslicie sobie , wszyscy wyborcy w Ilawie to idioci i bezmozgowcy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abel 74 6 miesięcy temuocena: 83% 

  Przecież to takie proste pan Sławiński jest od Źuchowskiego.Wiadomo że będzie atakował burmistrza za panią Basie która przegrała konkurs na dyrektora szkoły nr. 3

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~krzysiek 73 6 miesięcy temuocena: 64% 

  Radny pyta o sprawy oczywiste. Tam gdzie są publiczne pieniądze tam nie ma tajemnic. A ludzie skupieni wokół burmistrza jak mają to w zwyczaju atakują. To stało się ich domeną. Panie radny pytaj dalej. Inni niech też pytają. W końcu chcemy chyba wiedzieć na co idą pieniądze podatników.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ptak 72 6 miesięcy temuocena: 89% 

  W czasie kampanii wyborczej komitet Pana Żuchowskiego mocno angażował się w betonowanie osiedla Piastowskiego. Czy po wyborach zapomnieli o tym osiedlu???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkanka 71 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Zamontowano jeden próg zwalniający, a kilka osób chwali się , ze to ich zasługa. Chaotyczna organizacja ruchu na ul. Odnowiciela, brak parkingów przy nowo oddawanych blokach...A zieleni brak!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ptica 70 6 miesięcy temuocena: 29% 

  Nie zapomnieli. Za sprawą Sławińskiego zamontowano na ul.Odnowiciela maty zwalniające. A to chyba nawet nie jego okręg wyborczy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wsiok 69 6 miesięcy temuocena: 57% 

  Takiego macie kopacza jakiego se wygłosowaliśta

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obecny 68 6 miesięcy temuocena: 38% 

  Panie Tomku,proszę dalej robić swoje...Pieski Kopaczewskiego szczekają i będą próbowały ugryźć.Mieszkańcy muszą się dowiedzieć co się wyprawia za rządów obecnego burmistrza.Ewie Jackowskiej jako radnej nie wierzę,ale Panu wierzę.Do dzieła,wymiatamy brudy z ratusza...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa Jackowska 67 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Nie wierzymy, bo mam odwagę napisać jak jest naprawdę? Bo mam odwagę podpisać się z imienia i nazwiska? Będę to czynić, bo mam dość rozpowszechniania kłamliwych newsów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 66 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Uderz w stół a nożyce się odezwą.Raz tu,raz tam...Właśnie dlatego nie wierzymy radnej Jackowskiej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa Jackowska 65 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Z przyjemnością wypiję kawę z Dorotą Kamińską, jednak w ratuszu nie było jeszcze okazji. Proszę nie pisać kłamstw. Moje wizyty w UM Iława są krótkie, konkretne i dotyczą zgłoszonych interpelacji.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ratuszowa 64 6 miesięcy temuocena: 58% 

  Pani Jackowska za często wpada na kawę do zcy burmistrza Doroty Kamińskiej.Dla mnie jest niewiarygodna,trzyma z nimi...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 63 6 miesięcy temuocena: 65% 

  Pfi a ja tam wierzę radnej Ewie Jackowskiej i radnemu Sławińskiemu. I każdemu innemu radnemu, którego działalność widać w lokalnym samorządzie. Wbrew pozorom trzeba mieć sporo odwagi publicznie pytać. Komitet obecnego burmistrza na forum działa w sposób agresywny. To taka mała polityka obecnych czasów. Wybory może udało się wygrać, ale dalsze funkcjonowanie widzę czarno. Zatem radni proszę pytać, działać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wierny mieszkaniec 62 6 miesięcy temuocena: 41% 

  Fanclub i inni propagujący (...) burzę. Co Cię boli człowieku to, że ktoś zapyta Burmistrza króla, to jakaś hańba. Po co tu w ogóle wracać do przeszłości człowieka radnego, może o twojej podyskutujemy. Radny Sławiński nie zadaje publicznie pytań o szpitalu z prostej przyczyny bo w kurierze już nie pracuje, a pracując w szpitalu ,to właśnie on stoi na czele ekipy,która rozmawia o problemach szpitala, szuka rozwiązań i konsensusów,nie szczędząc przy tym krytyki,bądź o to spokojny. Jak byś nie chciał to ugryźć, to człowiek wie co robi. Po pierwsze posiada wiedzę, bo jest radnym i nie, więc wie co się dzieje w kuluarach,a także wśród radnych,ty za to masz wiedzę z Facebooka lub kolorowego papierowego tabloidu i próbujesz bez godności uderzyć w człowieka. O szpitalu takze nie masz pojęcia, a dla twojej wiadomości pomimo tej złej renomy leczy się tam kilkadziesiąt tysięcy osób rocznie,nie licząc poradni specjalistycznych,każdy oddział ma komplet pacjentów ale przecież tam jest tak źle.

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alicja 61 6 miesięcy temuocena: 90% 

  Ha.ha .Śmiechu warty ten Pana wywód. Ludzie się leczą tam bo nie mają wyboru.A do specjalisty lekarza?czeka się od 6 miesięcy wzwyż. Laryngolog 6 m.I Gdzie w innych placówkach góra 2 m.Widzę że bardzo słabo się orientujesz drogi panie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fanclub 60 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Panie radny. Liczę, że w następnych wypocinach zada Pan podobny ostrzał pytań pani dyrektor iławskiego szpitala na temat funkcjonowania tej placówki, bo chyba najlepiej się tam nie dzieje. (...). Skoro teraz za atakowanie burmistrza Pan się bierze to chyba nie trzeba być filozofem żeby się domyśleć jaki będzie następny życiowy cel. Ale po co się rozdrabniać,proponuje od razu na prezydenta RP

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wydawca 59 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Człowieku, szpital jest powiatowy więc nic radnemu Tomaszowi do tego. Po drugie, kiedy Sławiński pracował w KI nie zauważyłem aby spod jego ręki wyszedł artykuł krytycznie opisujący szpital. Jeśli jest inaczej - udowodnij to. Rzucaniem hejtu bez pokrycia przyznam, że słabe to. Sądząc po tonie twojej wypowiedzi, żywisz urazę do tego człowieka bo został radnym. Wystartuj w wyborach i też zostań. Wtedy może przestanie twoją dupę żal ściskać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Shadow 58 6 miesięcy temuocena: 93% 

  Szanowni mieszkańcy miasta, jak czytam Wasze komentarze przy kolejnym poście Info Iława, to dochodzę do wniosku, że sami plujecie na wszystko co może przynieść względne korzyści dla miasta. Czasami mam wrażenie, że nie mieszkam w mieście turystycznym tylko w jakimś Wąchocku... Jak była Fama - to było Wam za głośno i drogie bilety, jak Broken Ball to za dużo wulgaryzmów i w ogóle impreza podwyższonego ryzyka, jak dzień kultury ukraińskiej - to też nie odpowiadało, jak Disco - to słaba frekwencja, imprezy w leśnej - również było źle, Szanty, Jazz nie potrzebne! Nowy Soundlake Festiwal jeszcze się nie odbył już nie odpowiada. Czy Wy widzicie jak miasta ościenne idą do przodu z imprezami i jak bawią się tam ludzie? Czy może będziecie zadowoleni jak ktoś wpadnie na pomysł rozbiórki miejskiego amfiteatru i odgrodzenia Iławy murem, to wówczas Was to zadowoli? Miasto turystyczne? Jakie? Lokale, restauracje zamykane o 24 godz. w sezonie... Imprezy miejskie świecące często pustkami... Wstyd!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Katie 57 6 miesięcy temuocena: 38% 

  Pan Jakub Kaska jest kolegą burmistrza z czasu gdy pracowali razem w Urzędzie Pracy. Pani Justyna (...), która zasiada w radzie kobiet jest również koleżanką burmistrza, prywatnie przyjaciółką jego żony. Zaczyna mnie nasz burmistrz bardzo rozczarowywać. Postanowiłam sobie, że jeśli zobaczę, że burmistrz wciska swoich na stołki to już na niego nie zagłosuję. Słowa dotrzymam.

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jakub 56 6 miesięcy temuocena: 68% 

  Szanowna Pani oczywiście, że pracowałem z obecnym burmistrzem, nie jest to tajemnicą i nic w tym spiskowego. Co ciekawe pracuję i tutaj Panią zaskoczę z wieloma innymi osobami i to również poza urzędem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Staroweczka. 55 6 miesięcy temuocena: 59% 

  Pracuje się bardzo często przede wszystkim z ludźmi kompetentnymi i najlepiej ich kompetencje sprawdzić w trakcie rekrutacji lub konkursu który Burmistrz mógł ogłosić nawet na realizację tego festiwalu. Ale cóż.. Zebrał brać podwórkową i oni z urzędu może i nic nie zarobią(...). Możliwości jest sporo, co do Karola Ł. to też bardzo dobry kolega za czasów PUP (...).

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miejscowy 54 6 miesięcy temuocena: 77% 

  A da się Twoim zdaniem pracować tylko z takimi ludźmi, których się nie zna osobiście? To małe miasto i chyba to normalne. Zobacz kogo broni ten radny karierowicz i wówczas się wypowiadaj ale może tak rzetelnej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John9 53 6 miesięcy temuocena: 33% 

  Najgorszy wirus PiS jak rak niszczy wszystko realizują pismo święte

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Archanioł 52 6 miesięcy temuocena: 55% 

  Psy szczekają karawana jedzie dalej ! Panie Burmistrzu wprowadza Pan coś nowego do promocji i organizacji nowych rzeczy trzeba nowych ludzi. Nie oceniajcie zanim się nie odbędzie bo to jak wróżenie z fusów. Pan radny zapytał i dobrze. Otrzymał odpowiedz wyczerpująca i też dzięki temu też lepiej poznaliśmy nadchodzącą imprezę. Na przeciw tym głosom pełnym jadu idę na ten festival i zapraszam znajomych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 51 6 miesięcy temuocena: 71% 

  Mnie bawi bobasowy lament. Radny ma prawo pytać i to robi. Towarzystwo wzajemnej adoracji trochę się zdenerwowało, bo ktoś zaczyna wodę mącić. Bobasek niech sobie przypomni jak sam zadawał pytania bez liku, a teraz się irytuje że ktoś go w podobny sposób traktuje. No masz. Obłuda.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawdziwy Ćwok 50 6 miesięcy temuocena: 70% 

  Rudy chłopak z pałacu to jest zawodnik. Może zamiast Famy to balet by zrobić? Znam jedną Panią której się podoba to przyjdzie napewno, weźmie z sobą dwie koleżanki i będzie festiwal.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marko Polo 49 6 miesięcy temuocena: 63% 

  I niech w tej koszulce na tym poziomie pozostanie. Tylko niech wie,że Iławianie to nie ćwieć inteligenci. 3 znajomych i to mieszkańcy Iławy organizują. No i sprawa dofinansowania nie jasna. Odpowiedź nie klarowne,brak konkretów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej-Oracki 48 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Droga Redakcjo. Pan W.Szymański nie jest przewodniczacym RM.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podnik 47 6 miesięcy temuocena: 50% 

  z szacunkem panie [kris] dlaczego wtraca pan do swoich glupich gierek [ pis radnego slawinskiego czy szymanskiego ilawianie dobze wiedza ze kilku radnych jest sola w oku tejze wladzy bo realizuja to co obiecali swoim wyborcom a burmistrz zyczac mu dlugiej kadencji niech zrobi pozadny remanent w swoim otoczeniu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krys 46 6 miesięcy temuocena: 77% 

  Do Ania. Arek ,Waldemar Z - nie badżcie śmieszni. To takie małostkowe tak lizać cztery litery radnemu Sławińskiemu. Posadki w perspektywie? W Iławie są ważniejsze rzeczy do robienia. Festiwal, jak festiwal. Niech wasz radny kulturalne zajmie sie konkretnymi sprawami , a kultura da sobie radę bez niego. Lansujecie nową gwiazdę na iławskim podwórku. I tak wiadomo po kolejnych sesjach kogo reprezentuje w radzie ten pan.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krys 45 6 miesięcy temuocena: 48% 

  Szczyty hipokryzji i bezczelności. Sławiński, mógl pan stawać w szranki i startować na burmistrza. Realizuje swoje plany i rządzi. Co za durnowate pytania dotyczące wsółorganizatorów festiwalu. Burmistrz jest ubezwłasnowolniony, czy co? Ciągle Go przepytują albo Sławiński albo Szymański. Odczepcie sie od burmistrza. Do tych na forum- dajcie spokój tym głupim wpisom o burmistrzu. Iławianie nie myśla o jego zmianie. To pobożne życzenie Zuchowskiego i jego sfory i radnych PIS. Mieszkańcy Iławy wiedzą jaka jest prawda i nie dadzą się omamić głupotkami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Feliks 44 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Tylko Krysa wpisy są mądre,o. Bo gdy ktoś ma inne zdanie prawdziwe,to złe. Przykre,bardzo płytkie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Romek 43 6 miesięcy temuocena: 73% 

  A co takiego robił Dawid Kopaczewski przez 4 lata kadencji burmistrza Żylinskiego? Przecież wciąż to robił. Przepytywał, pisał wiele na jego temat i o jego działalności, gościł na sesji nie po to by chwalić poprzednika.... A teraz nawet radny nie może zapytać? On tylko pytał. Tak funkcjonował i to było wtedy ok?Co się tak złościcie. Dajcie spokój. Jeden zapytał, drugi odpowiedział i luzik. Nie róbcie afer, tam gdzie ich nie ma.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Waldemar Z 42 6 miesięcy temuocena: 46% 

  Cieszę się że jest w naszym mieście taki radny który w sposob kulturalny a zarazem pelen odwagi umie zapytać o to co nurtuje ludzi. Bo po co się domyślać i snuć historie niestworzone. Absolutnie należy zadawać często ttudne pytania i odpowiadac na nie. Temu radnemu wróżę sukces. Proszę robić swoje jak dalej będzie w Panu takie zaangażowaniem to super. Ludzie którzy się angażują zanikają więc dbajmy i wspieramy Pana Tomka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oli 41 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Tak faktycznie bardzo to nurtuje mieszkańców Iławy. Co my byśmy zrobili bez tego cudownego radnego,spadł nam z nieba. Dajcie mu koronę to zatrudni swoich przydupasów.(...).

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klikijuż 40 6 miesięcy temuocena: 83% 

  Że burmistrz się lansuje? Mo lansuje i co - gdyby się nie lansował nie byłby burmistrzem. A, że dalej wciąż? Skończył ponoć szkołę liderów to wie - widać tego chce naród - my chcemy - pisząc wprost. On jest taki, jakiego życzy sobie elektorat a przynajmniej jego większość i tyle. Jeśli przegnie z lansem zacznie tracić gdyż takie przegięcia ekshibitują negatywną kurwaturę wzrostu ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 39 6 miesięcy temuocena: 45% 

  Posłuchaj ulicy chłopie,ludzie chcą zmiany burmistrza i to jak najszybciej!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 38 6 miesięcy temuocena: 56% 

  . Miało być transparentne a wyszło jak zwykle. Karol Lyzwa ma umowę z ick. A pytam. Kto robił grafiki w kampanii burmistrza?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 37 6 miesięcy temuocena: 46% 

  Co nie zmienia faktu że chłop jest dobry w tym co robi. Nawet bardzo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Taktylko 36 6 miesięcy temuocena: 93% 

  Cała ta "awantura" w kategorii czy wtorek jest lepszy od środy? Jak dla kogo! Cena biletów od 20zł w górę. Szału nie będzie bo tubylcy nie lubią wydawać pieniędzy na kulturę, lepsza jest sztuka... mięsa albo chmielu w płynie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~F 35 6 miesięcy temuocena: 82% 

  Tylko krytykować potrafią. Radny Sławiński może sam coś zaproponuje? Co z obiecaną obwodnicą? Co z kolejką gondolową na wyspę? Co z Waszymi obietnicami przedwyborczymi? Działacie coś? Nie próbujecie tych "super" pomysłów wyborczych realizować? Przecież do dobrego pomysłu całą radę spokojnie przekonacie. Dalej jazda do roboty.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 34 6 miesięcy temuocena: 50% 

  No i o to mi chodziło. Zaczęło się obrażanie za zadawanie pytań. Dziecinada. Pan Dawid wygrał i wielkie brawa i do dzieła. Kurcze. Niech on realizuje swój program i nie obraza się jak dziecko za pytania. A radni z klubu Pana Slawinskiego są radnymi przegranego kandydata, wiec chyba to nie oni maja realizować program wyborczy, tylko pan Dawid. To nie krytyka, tylko pytania. Nie bądźcie dziećmi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 33 6 miesięcy temuocena: 71% 

  Dobrze, że radny zapytał. Dostaliśmy odpowiedzi i jest ok. Tak to powinno wyglądać. Mam nadzieje, że pan burmistrz znowu nie obrazi się jak dziecko i nie będzie lamentu. To, że ktoś pyta, nie znaczy, że krytykuje. Po to są radni. Burmistrz zachowuje się w takich sytuacjach nieprofesjonalnie. Pan Sławiński Z kultura i taktem i to mi się podoba. Ten festiwal, to fajny pomysł, ale rzeczywiście organizują go bliscy znajomi burmistrza, chyba nawet z byłej pracy. To zawsze budzi wątpliwości. Trzeba się z tym liczyć. Brawo dla pana radnego. Szkoda też Złotej Tarki, to nasz zapomniany skarb.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 32 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Przecież Ci chlopacy działają za darmo!!! Ludzie, p co wam chodzi? To już wolontariatu uprawiać nie można?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leon 31 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Ludzie w Iławie lubią disco-polo,więc jaki sens ma kolejna kłótnia?"Zgoda buduje".. życzę naszej kochanej Iławie zgodnych przywódców,bo przykro jest czytać o nieustających sporach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawy 30 6 miesięcy temuocena: 56% 

  Z tego co wiem Ci koledzy burmistrza,mówią pracownikom Ick,co mają robić...Pytam na podstawie jakiego upowaźnienia działają te osoby.Panie Tomku,proszę to sprawdzić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 29 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Rozdawanie koszulek, promocja własnej osoby, jakieś spociki, filmiki, plakaty wszędzie gdzie się ruszę - to budzi wątpliwości co do prawdziwych intencji tych działań i tego festiwalu. Sam dobór wykonawców jest super, ale czy kiedykolwiek w przeszłości, Adam Żyliński promował się nachalnie w spotach o Tarce czy w Lotniczej Majówce? A przecież to jego dzieci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ania 28 6 miesięcy temuocena: 46% 

  Radny Sławinski twoja postawa mi się bardzo podoba maPan odwagę pytać wprost i o to w tym chodzi absolutnie to rozumiem. Pan budzi szacunek przez pytania wprost gdyby każdy to robił nie było by tyłu pytań bez odpowiedzi i niedomówień. Pana osoba pokazuje ogromne zaangażowaniem w sprawy tego miasta to widać. Wspieram Pana i pozdrawiam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żeglarz 27 6 miesięcy temuocena: 100% 

  W domu też tak do niego mówisz na per pan?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szu 26 6 miesięcy temuocena: 43% 

  za 100 tys to by nie jedna piaskową drogę zamienił na asfalt a nie niekture drogi wyglądają gorzej niż z krajów trzeciego świata np. za ITBS od strony Szeptyskiego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żeglarz 25 6 miesięcy temuocena: 100% 

  A wodę w wino i tez droga stanie się prostsza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paisano 24 6 miesięcy temuocena: 44% 

  Na przyszły rok na te wyczekiwane gwiazdy tego nowego tworu znajdą się pieniądze bo Lotniczka Majówka ma odejść w zapomnienie. Wg mnie to festiwal dla bardzo okrojonej rzeszy słuchaczy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klikijuż 23 6 miesięcy temuocena: 91% 

  Nie ma co przesadzać w jojczeniu. Prywatni organizatorzy to, jeśli pamięć nie oszukuje, ta sama ekipa która podobnie za darmochę robiła Famę. Traktuję zatem nowy festiwal jako jej odmianę, mniej metalową a bardziej mieszaną z popem-jazzem-hip+trip+hopem etc. - to fakt. Kapele mniej lub bardziej znane pochodzą z okolic radiowej "trójki", więc raczej na poziomie, choć osobiście wolałbym ojca niż synów, ale ba! Pohoryłko, menago Luxtorpedy, też jest jakąś gwarancją jakości. A, że burmistrz woli taką muzykę od umpa-umpa to jego prywatna sprawa. Umpa-umpa samo się sprzedaje - promować trzeba wyższą półkę. Tylko końcowo-wakacyjny termin - niestety, dla Famy był on fatalny (zimno i morko - prawie zawsze). Może nowy będzie miał więcej szczęścia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mania 22 6 miesięcy temuocena: 67% 

  W punkt!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kzm 21 6 miesięcy temuocena: 40% 

  No to zapamiętajmy wymienione w artykule nazwiska - ciekawe kiedy te osoby staną się etatowymi pracownikami ICK!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aa 20 6 miesięcy temuocena: 94% 

  Czy Pan burmistrz może napisać ile już się sprzedało biletów?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 19 6 miesięcy temuocena: 74% 

  Ten festiwal to nowa jakość. Trzymam za niego kciuki. To kolejne wydarzenie, które tylko bogaca nasza Iławę. Powodzenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Justyna 18 6 miesięcy temuocena: 56% 

  Ten pan radny Tomasz Sławiński to musi być bardzo nieszczęśliwy gość...pamiętam go już z czasów Podleśnego, jak tam mieszkałam. Budził niechęć wśród rówieśników.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jola 17 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Dzieciństwo kształtuje człowieka na całe życie!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tez Justyna 16 6 miesięcy temuocena: 44% 

  Co za bzdura! Jak można pisać takie rzeczy? Mieszkałam na tym samym podwórku, nawet więcej - w tym samym bloku, zaprzeczam. Można mieć inne przekonania niż radny Sławiński ale po co wypisywać głupoty?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zirytowany 15 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Justyna zastanów się czy czasami ty jesteś nieszczęśliwa????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brawo radny Tomasz 14 6 miesięcy temuocena: 46% 

  Szczęśliwy czy nie to bez znaczenia, ważne, ze dociekliwy. Tak trzymać!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Patrycjusz 13 6 miesięcy temuocena: 55% 

  Pokusilbym sie o to ze festiwal jest organizowany przez ilawski urzad pracy... gdzie niektore osoby wspolorganizujace te wydarzenie to wlasnie pracownicy PUP Iława. Czyli prywatnie koledzy jak i znajomi z pośredniaka :) Mając 100 tyś do wydania z kasy miasta mozna bylo smialo sciagnac inne gwiazdy wiekszego formatu. Taka prywatno-miejska imprezka. Osobiście uwazam ze jedyna gwiazda to Fisz Emade Tworzywo a reszta to supporty. Mimo wszystko o gustach sie nie rozmawia. Jesli sie bilety slabo sprzedadza to pan burmistrz będzie mial to na swoim karku ze festwial poniosl stratę. Dlatego wlasnie jest bardzo firmowany twarza burmistrza. Mam nadzieje ze jednak festiwal sie uda bo to jednak cos nowego, szkoda ze kosztem innych imorez typu Fama czy BrokenBall

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alicja 12 6 miesięcy temuocena: 58% 

  To będzie naprawdę świetny festival. Iława w końcu doczeka się prawdziwego wydarzenia muzycznego, bo zasługuje na nie. Brawo dla osób, które się w to angażują i mają chęć oraz incjatywe w działaniu. Bardzo się cieszę z moimi znajomymi, że będziemy mogli uczestniczyć całą paczką w tym dniu i odwiedzimy ukochane miasto. Pozdrawienia z Trójmiasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 11 6 miesięcy temuocena: 54% 

  Reasumując impreza za publiczną kasę, organizowana przez i dla bliskich znajomych burmistrza. Troszkę kosztowna. 100 tysięcy. No cóż jak szaleć to nie za swoje. Interpelacja radnego Sławińskiego obrazuje obecne relacje w samorządzie. Tak ma być. Opozycja winna jest społeczeństwu nadzór nad poczynaniami niedoświadczonego burmistrza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mania 10 6 miesięcy temuocena: 58% 

  Wiesz, nie przypominam sobie żebym była znajomą burmistrza a bardzo podoba mi się forma festiwalu i wykonawcy. Mam też spore grono znajomych którzy podzielają moje zdanie i na festiwal pójdą z chęcią. Jest to pierwsza po famie propozycja która trafia w mój gust.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 9 6 miesięcy temuocena: 70% 

  Szanty też są za publiczne pieniądze i dla pokrojonej grupy, ale one Ci nie przeszkadzają? A dużo droższa lotnicza majówka czy dni Iławy Ci nie przeszkadzają?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawy 8 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Co to za cztery szare eminencje? Czy każdy mieszkaniec może się zgłosić do burmistrza i już - jest 100 tys. na imprezę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mania 7 6 miesięcy temuocena: 73% 

  Słabo że w naszym mieście nie można bezinteresownie pomóc, podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą żeby nie zostać oplutym.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Z całym szacunkiem 6 6 miesięcy temuocena: 74% 

  Z cały, szacunkiem: gdzie gwiazda? 100 tys. na supporty? Trochę dużo...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miko 5 6 miesięcy temuocena: 63% 

  Z całym szacunkiem wszyscy to gwiazdy sceny alternatywnej. Stali bywalcy trojkowej listy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 4 6 miesięcy temuocena: 55% 

  Supporty? Widać, że nie znasz się na tej muzyce. 100 tys to koszt festiwalu a nie wynagrodzeń dla artystów. Przecież dochodzą chociażby koszty ochrony etc. jak sadzę. Poczekajmy z oceną do samego festiwalu. Ja trzymam kciuki. Artyści ambitni ale ilawianie też i taka muzykę lubią.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mutter 3 6 miesięcy temuocena: 67% 

  To są gwiazdy muzyki alternatywnej. Nie zobaczysz ich w TVPiS!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 2 6 miesięcy temuocena: 50% 

  To będzie super festiwal!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPAŁAC3
REKLAMAwalentynki
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.692 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)