REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lipca 2019, 13:17 komentarzy 6

(Fot. Urząd Gminy NML.)

2,45 km - to długość obecnie budowanego odcinka ścieżki rowerowej po śladzie dawnej linii kolejowej Tama Brodzka-Iława. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo miłośników jednośladów, ma też charakter rekreacyjny i historyczny. 

To już kolejny odcinek tego rowerowego traktu budowany przez samorząd gminy Nowe Miasto Lubawskie. O jakim odcinku mowa tym razem?

- Przedmiotowe przedsięwzięcie zlokalizowane jest na terenie powiatu nowomiejskiego, gmina Nowe Miasto Lubawskie. Początek II etapu ścieżki zaczyna się w okolicy miejscowości Radomno (dawna stacja kolejowa, obok drogi powiatowej nr 1333N ), a kończy na skrzyżowaniu z drogą gminną nr 181006N Gryźliny - Radomno - czytamy w dokumentacji projektowej.

Ciekawostką jest, że na tym odcinku powstanie licznik, który sprawdzi, jakim zainteresowaniem cieszy się rowerowy trakt. Będzie to pętla indukcyjna do monitorowania ilości rowerzystów – „licznik rowerów” umieszczony pod asfaltem na głębokości od 2 do 4 cm, który będzie zliczał rowerzystów bez podziału na kierunki ruchu.

Inwestycja ma zostać ukończona do 6 września tego roku, a wykonuje ją, w wyniku wygranego przetargu, spółka Drogomex z Pruszkowa. Wartość robót na wskazanym odcinku to 1,369 mln zł.

Jesienią będzie gotowy kolejny odcinek ścieżki rowerowej prowadzonej po śladzie dawnej linii kolejowej.

abs2

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Marcin 6 5 miesięcy temuocena: 80% 

  Fajnie przynajmniej będzie droga rowerowa a nie krzaki...tylko mało kto pamięta że była to trasa kolejowa jeszcze przedwojenna gdzie jechało się do Zakopanego...zniszczyć w latach 90 było łatwo niestety....piękna to była trasa....niech służy rowerzystom także naprzód Iławo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radius 5 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Harmacinski pociągnął ścieżke zza Kamienia Małego do znaku Iława, czylii do Firmy Uroda. Dalej do Lopowego Dworu zostało 900 m i miała pocziągnąc Iłwa. I co ? zero!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marmax 4 5 miesięcy temuocena: 91% 

  Czy my mieszkańcy Iławy doczekamy się połączenia z tym odcinkiem ..pytanie do rządzących ???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ProEKO 3 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Za to u nas w Iławie są niekoszone łąki i zioła i pijemy wodę z kranu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 2 5 miesięcy temuocena: 90% 

  Ogólnie fajna informacja, ale z punktu widzenia Iławiaka smutna. NM robi drogi rowerowe a nasza droga samochodowa do NM do granicy naszego powiatu jest tragiczna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nie taka smutna 1 5 miesięcy temuocena: 88% 

  Z tego co wiem wójt zamierza podjąć temat. Co z miastem nie wiem. Nie słyszałem żadnych deklaracji. Jeśli Iława (miasto) tego nie podejmie, to po prostu wstyd. Tyle w temacie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Zajazd3
REKLAMAPUP
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6888 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)