REKLAMAwlodkowic
REKLAMAKono
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 lipca 2019, 12:42 komentarzy 8

(Fot. Czytelniczka.)

Przykry widok uwieczniła na zdjęciu nasza Czytelniczka. Przy uszkodzonych kontenerach Polskiego Czerwonego Krzyża siedzi wyglądający na osobę bezdomną mężczyzna i przeszukuje przekazane przez darczyńców tekstylia. Czy to on wcześniej uszkodził pojemniki po to, by uzyskać dostęp do ich zawartości? To już ze zdjęcia nie wynika, ale jedno jest pewne. Pojemniki, choć służą szczytnym celom, niestety często są w naszym mieście niszczone.

Czytelniczka wykonała wspomniane zdjęcie na ulicy Zielonej w Iławie. Na miejscu przyjrzeliśmy się szczegółom. Obok utrzymanego w porządku, ogrodzonego gniazda na odpady znajdują się dwa pojemniki należące do lokalnego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Niestety, rzeczywiście oba zostały uszkodzone - wyłamano ich pokrywy. 

- Dziękuję za informację. Zgłoszę to do olsztyńskiego oddziału PCK, który koordynuje naprawy kontenerów - poinformował nas działacz Polskiego Czerwonego Krzyża, któremu przekazaliśmy sygnał, Antoni Sikorski. 

Problem niszczenia mienia PCK niestety nie ogranicza się do tego jednego przykrego incydentu. Wie o tym dobrze nasz rozmówca, który w Iławie społecznie opiekuje się tymi pojemnikami. 

- Borykamy się z tym od lat. W ostatnim czasie doszło też do zniszczenia kontenera znajdującego się na ulicy Kościuszki - mówi krwiodawca, który działa w lokalnym PCK już od 42 lat. Dotychczas oddał honorowo 65 litrów "czerwonego leku". - Kiedyś jeden z lokalnych pojemników nawet został spalony - dodaje z ubolewaniem.

Recepta na ten problem? Łatwych rozwiązań brak. Działacze PCK liczą na społeczną sympatię dla czerwonokrzyskiej idei i reagowanie w przypadku, jeśli ktoś jest świadkiem niszczenia kontenera. Takie sygnały, przekazane w porę, mogą w najlepszym przypadku zapobiec uszkodzeniu pojemnika, w nieco gorszym zaś - przynajmniej pomóc w ustaleniu sprawcy.

- Ogółem takich kontenerów mamy w powiecie iławskim 160. Z tego najwięcej jest w Iławie, ale pojemniki są też dostępne w wielu innych miejscowościach - mówi Antoni Sikorski. - Odzież od darczyńców najpierw jest sortowana. Następnie tekstylia, które jeszcze nadają się do użytku, przekazujemy potrzebującym, np. do domów dziecka, lub domów pomocy społecznej.

Reszta, jak wyjaśnia przedstawiciel PCK, jest to tzw. czyściwo, z którego są pozyskiwane środki na realizację statutowych celów Polskiego Czerwonego Krzyża, w tym dożywianie dzieci i pomoc najbiedniejszym rodzinom.

Zniszczone kontenery PCK na ulicy Zielonej w Iławie.
Zdjęcia: Info Iława.

Zniszczone kontenery PCK na ulicy Zielonej w Iławie.

Ilość zdjęć 3

abs2

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~AAAAAA 8 11 miesięcy temuocena: 50% 

  CYGANÓW WYTĘPIĆ, TO JEST PRZECIEŻ DLA POTRZEBUJĄCYCH(BEZDOMNYCH)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kupiec 7 11 miesięcy temuocena: 100% 

  W końcu skorzysta osoba potrzebującą a nie przebrane i sprzedane w secondhand

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czytacz 6 11 miesięcy temuocena: 0% 

  Naklejki na kontenerze: - info gdzie można dostać ubranie za darmo - info o możliwej karze + akcja policji przez dzień czy dwa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wasyli Url 5 11 miesięcy temuocena: 67% 

  Lepiej zrobić patrole kiboli z pałami, od razu by był porządek i wszyscy by byli zadowoleni . Kontenery by były bezpieczne a kibole mogliby sobie poćwiczyć przed sezonem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak było 4 11 miesięcy temuocena: 100% 

  ok. tylko jeszcze żeby kontenery PCK były opróżniane przez odpowiednie służby a nie zapchane długo, tak było np. na Gdańskiej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a miało być...... 3 11 miesięcy temuocena: 75% 

  Dobrze że straż miejską zlikwidowano bo było by że nic nie robią. Takich którzy niszczą te pojemniki trzeba ......

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aga 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Na Krolowej Jadwigi też jest zniszczony. Poza tym nie tylko bezdomni niszczą, rozwalaja i wyciągają z kontenerów, nie raz widziałam jak grzebaly w nich Panie całkiem dobrze ubrane- wybierały z nich lepsze rzeczy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Na Krolewj Jadwigi czesto buszuje w kontenerach para mieszkajaca w bloku przy pizzerii czesto ich tam widac zbierają co popadnie i do bagażnika swojego auta.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.3975 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)