REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 lipca 2019, 11:22 komentarzy 7

(Zdjęcia: Urząd Miasta w Iławie.)

Łatwiejszy dostęp do wyników głosowań, przebiegu dyskusji, czy dokumentów, będących codziennością Rady Miejskiej w Iławie - wylicza korzyści z projektu "eRada" iławski magistrat.

Nowy system informatyczny, obsługujący radę, zostanie po raz pierwszy w pełni wykorzystany podczas jej posiedzenia w dniu 26 sierpnia tego roku. Testy już trwają.

Na projekt składają się dwie części. Pierwsza to wdrożenie nowego systemu informatycznego z oprogramowaniem, druga zaś - zakup 28 tabletów. Urządzenia te posłużą radnym do głosowania, a także otrzymywania materiałów na sesje i komisje.

Jak podkreśla Urząd Miasta w Iławie, "eRada" pozwoli na kompleksowe zarządzanie pracami Rady Miejskiej w Iławie, ale na realizacji projektu skorzystają też zainteresowani lokalnym życiem publicznym mieszkańcy.

- Wkrótce każdy będzie miał dostęp do wyników głosowań i dyskusji na sesjach Rady. System znacznie ułatwi też uzyskanie dostępu do informacji oraz dokumentów stanowiących codzienność pracy tego organu iławskiego samorządu - zapewnia ratusz.

Całkowity koszt zamówienia wynosi 130 tys. zł. Realizuje je zwycięzca przetargu, firma MW Concept Sp. z o.o. z Poznania. 

To część większej całości - projektu "Przyjazny Cyfrowy Urząd w Iławie" o całkowitej wartości 1,5 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi ok. 1,3 mln zł. W ramach tego przedsięwzięcia iławski magistrat wdroży i udostępni łącznie 84 usługi elektroniczne.

Zdjęcia: Urząd Miasta w Iławie.

abs2

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Zdziwiony 7 4 miesiące temuocena: 56% 

  A jaki jest teraz ograniczony dostęp? Sesje rady są na żywo, protokoły na bip-ie. Co niby mają ułatwić tablety? Pan Młotek miał problemy z liczeniem do 21? Czy internetowy burmistrz zachwycił się elektroniką? Chyba, że chce komentarze na fb prosto z sesji wysyłać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stefan 6 4 miesiące temuocena: 100% 

  Już widzę jak dziadki śmigają na tabletach he he

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ucho ratusza 5 4 miesiące temuocena: 50% 

  Radni mieli g... do gadania. Przepisy odgórne. PIS to wymyślił. I tak się ociągali z zakupem, bo inne samorządy dawno już zakupili.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niewierze 4 4 miesiące temuocena: 50% 

  Wydaliście 130 tys, po to żeby nie podnosić ręki i przeliczyć te kilka głosów ? Wydaliście 57 najniższych krajowych ? Wydaliście roczne zarobki 4.75 osób (licząc najniższe krajowe brutto) bo wam się nie chce liczyć i rąk podnosić ? Naprawdę bogate miasto bez innych problemów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tablet 3 4 miesiące temuocena: 54% 

  To jakiś żart? Czy to wielki problem policzyć 28 głosów? 130 tys. zł....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~amfi 2 4 miesiące temuocena: 29% 

  Bawią się , bawią...a kontakt mailowy z radnym(i) niemożliwy :(

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  BIP otwierałeś kiedyś? Próbowałeś do radnego wysłać e-mail? Ja wysyłam i dostaję odpowiedzi. Także przestań robić z siebie durnia i ofiarę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
woznicki2019
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Zajazd3
REKLAMAPUP
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6637 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)