REKLAMAkroczek
REKLAMAGaleria2

(Fot. materiały prasowe.)

Z inicjatywy przedstawicieli lokalnego środowiska poszukiwaczy skarbów historii nasze strony już po raz drugi będą miejscem spotkania detektorystów z różnych zakątków Polski. Drugi taki zlot, organizowany pod hasłem "Tropem wojsk napoleońskich", tym razem odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia w Gaju, niewielkiej miejscowości w gminie Biskupiec położonej między Bielicami a Łąkorzem i niedaleko Iławy.

Miejsce nie jest przypadkowe.

- Z naszych ustaleń wynika, że przebiegał tędy szlak, którym poruszały się wojska napoleońskie - mówi prezes Biskupieckiego Stowarzyszenia Detektorystycznego Gryf Przemysław Witkowski.

To właśnie działacze tego stowarzyszenia są organizatorami wydarzenia, a zapraszają na nie już dzisiaj nie tylko innych poszukiwaczy skarbów historii, ale też mieszkańców.

- Najciekawszym punktem zlotu będą mistrzostwa w szukaniu na czas. Przewidujemy atrakcyjną główną nagrodę - wykrywacz metali, ufundowany przez sponsora, firmę Qest - przybliżają szczegóły organizatorzy.

Wśród gości specjalnych wydarzenia, którzy podzielą się z jego uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem, można wymienić archeologa Olafa Popkiewicza i znanego detektorystę, autora popularnego tematycznego kanału dostępnego w serwisie YouTube Michała Majchrowicza.

- Nie zabraknie konkursów dla mieszkańców, zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Będzie można posłuchać prelekcji i prezentacji oraz dowiedzieć się o historycznych ciekawostkach dotyczących naszych stron - zachęcają przedstawiciele Gryfa.

Zlot połączony będzie z akcją charytatywną na rzecz 4-letniego Sebastiana Terpińskiego. Rodzina chłopca, pochodząca z województwa świętokrzyskiego, poprosiła o wsparcie w związku z trwającą zbiórką na bardzo kosztowną, pilną operację wady serca chłopca, jaka ma zostać przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych.

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8321 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)