REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 lipca 2019, 08:54 komentarzy 7
Pożar praktycznie doszczętnie strawił prowadzone przez rodzinę gospodarstwo.

Pożar praktycznie doszczętnie strawił prowadzone przez rodzinę gospodarstwo. (Fot. Archiwum prywatne.)

Sami zawsze są chętni i gotowi nieść pomoc potrzebującym - mówi o nich sołtys Rakowic Judyta Wierzbicka. Teraz, gdy to ich rodziny dotknęła tragedia, liczą, że inni o nich nie zapomną. 

Pomocy potrzebują Katarzyna i Paweł Zakreta wraz z dziećmi - rodzina z Rakowic w gminie Lubawa, która w potężnym pożarze z ubiegłego piątku straciła dorobek życia.

W dniu 26 lipca na terenie rodzinnego gospodarstwa żywioł strawił maszyny i pojazdy rolnicze, budynki gospodarcze, zboża, pasze i tegoroczne plony. 

Ranna została jedna osoba - głowa rodziny. Mężczyzna ucierpiał, wyprowadzając z płonącego budynku zwierzęta.

- Paweł został poparzony, przebywa w szpitalu. Czeka go długie leczenie oraz rehabilitacja - informuje Judyta Wierzbicka, sołtys miejscowości, w której doszło do tragicznego zdarzenia. - Do tego trzeba odbudować wszystko to, co pochłonął ogrom pożaru... - dodaje.

Sąsiedzi i rolnicy z okolic ruszyli już z pomocą, ale to na razie kropla w morzu potrzeb. Dlatego sołtys Rakowic uruchomiła na ogólnopolskim portalu zrzutka.pl akcję pomocy na rzecz rodziny, w której wychowuje się dwoje dzieci.

- Kasia razem z Pawłem sami zawsze są chętni do niesienia pomocy - mówi o poszkodowanych w pożarze pani sołtys. - Paweł jest wieloletnim strażakiem w OSP Rakowice, wieloletnim członkiem rady sołeckiej, rolnikiem, który wraz z żoną dba o swoje gospodarstwo i wkłada w pracę na nim całe swoje serce. Państwo Zakreta są rodzicami dwójki wspaniałych synów, którzy pomagają rodzicom, jak mogą mimo obowiązków szkolnych. Teraz, w czasie wakacji, stało się takie nieszczęście.... Cała rodzina jest zawsze chętna do pomocy, teraz przyszedł czas, że to oni jej potrzebują - pomóżmy! Pamiętajcie: dobro powraca ze zdwojoną siłą! 
 


Internetowa zbiórka na rzecz rodziny pogorzelców z Rakowic w powiecie iławskim jest prowadzona tutaj.
Można przekazać wsparcie w dowolnej wysokości, dokonując płatności online lub wysyłając tradycyjny przelew.


Na odbudowę gospodarstwa potrzebne będą ogromne środki. Liczy się każda złotówka! - w imieniu rodziny o pomoc apeluje sołtys Rakowic Judyta Wierzbicka.

REKLAMAIBO

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Elżbieta B. 7 4 miesiące temuocena: 100% 

  Też wpisuję się w pomoc ale bezpośrednio do p.Kasi.Zaraz w przyszłym tygodniu zorganizuję się- pomoc rzeczowa też się przyda- pościel,kołdry,rzeczy potrzebne do kuchni, ubrania też nowe no i pieniążki też się przydadzą- pomogę ale bez pośredników.Szybkiego powrotu do zdrowia życzymy p.Pawłowi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nina 6 4 miesiące temuocena: 100% 

  Proszę czytać ze zrozumieniem - żywioł strawił maszyny i pojazdy rolnicze, budynki gospodarcze, zboża, pasze i tegoroczne plony a nie dom mieszkalny, kołdry,pościel czy rzeczy do kuchni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dojezdny pkp iława 5 4 miesiące temuocena: 100% 

  rakawice to jest taka wioska że jeden za drugim pójdzie w ogień i trzeba pomóc

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~TAK ale 4 4 miesiące temuocena: 75% 

  Właśnie chciałam wpłacić pieniążki na wyznaczone konto a tu szok. Ktoś chce zarobić na nieszczęściu ludzi. 15 zł od wpłaty na jakieś koszta administracyjne. Chyba osobiście trzeba jechać do Poszkodowanych i ofiarować im przeznaczoną kwotę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 3 4 miesiące temuocena: 89% 

  TAK ale - po co siejesz ferment? Można wpłacić bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Bo wybraniu kwoty i sposobu płatności wystarczy zaznaczyć "Nie, dziękuję" i jest po temacie. Jeśli nie pomagasz to przynajmniej nie zniechęcaj innych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~15 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  dlatego tak uczynilismy a nie przez to konto, bezpośrednio

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ON 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Pomóżmy!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac2
REKLAMAPUP
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8877 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)