REKLAMAGaraże
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 lipca 2019, 11:12 komentarzy 5

(Fot. Archiwum prywatne.)

Po prostu: bardzo lubię to robić! - tak Serhii Burba, pięściarz i instruktor boksu związany z Boxing Club Iława, wyjaśnia, dlaczego raz w tygodniu w weekend organizuje w naszym mieście zupełnie bezpłatne, otwarte sportowe warsztaty dla wszystkich zainteresowanych, w każdym wieku.

Teraz, gdy trwają wakacje, w sali bokserskiej klubu na ulicy Piekarskiej w Iławie zajęcia - owszem, odbywają się, ale z mniejszą intensywnością, niż ma to miejsce poza szczytem sezonu urlopowego. By mimo to wciąż mieć jak najczęstszy kontakt z boksem, Serhii wpadł na pomysł organizacji otwartych warsztatów z elementami boksu dla wszystkich zainteresowanych. Odbywają się w plenerze, bo na przełomie lipca i sierpnia, co zrozumiałe, chęć przebywania w zamkniętych pomieszczeniach jest mniejsza - w końcu z lata trzeba korzystać!

- To też odpowiedź na stale rosnące zainteresowanie boksem w naszym mieście - podkreśla zawodnik i instruktor reprezentujący Boxing Club Iława. - Dotychczas odbyły się trzy takie spotkania, wszystkie na terenie orlika na Podleśnym.

Wieści o warsztatach dotychczas roznosiły się głównie pocztą pantoflową i za pośrednictwem mediów społecznościowych. Mimo to organizator nie może narzekać na frekwencję.

- Przychodzą nowe osoby, zarówno młodzież, jak i dorośli, a także dzieci - bardzo często z mamami, które nie tylko się przyglądają ćwiczącym pociechom, ale też same chętnie korzystają z okazji, by potrenować - mówi Serhii.

Proponowane przez niego ćwiczenia są ogólnorozwojowe, sprzyjające poprawie kondycji. Ci, którzy są już gotowi, próbują uderzeń, uczą się, jak prawidłowo wyprowadzać ciosy. Jest też tzw. tarczowanie - trening z wykorzystaniem tarcz bokserskich.

Prowadzący te otwarte warsztaty 26-letni Serhii Burba, który pochodzi z Ukrainy, a już od około 4 lat mieszka i pracuje w naszych okolicach, posiada kwalifikacje instruktora boksu. Wciąż z powodzeniem występuje też na bokserskich ringach jako zawodnik. Jesienią, gdy zajęcia w sali bokserskiej na ulicy Piekarskiej znów ruszą pełną parą, Serhii zajmie się szkoleniem dzieci i młodzieży, podczas gdy drugi z instruktorów Krzysztof Kłosowski będzie zajmował się trenowaniem dorosłych.

Najbliższy bezpłatny plenerowy trening z elementami boksu odbędzie się w najbliższą sobotę, 3 sierpnia o godzinie 15:00 na orliku przy iławskiej szkole "Piątce". Serhii serdecznie zaprasza. Zainteresowanych prosimy o sprawdzenie przez planowanymi warsztatami, czy nie zaszły zmiany organizacyjne. Jeśli zmieni się czas lub miejsce organizacji najbliższego otwartego treningu, to taką informację znajdziecie w aktualizacji tego artykułu.

Iława trenuje boks!
Zdjęcia: organizator.

Iława trenuje boks!

Ilość zdjęć 6

Zawodnik i instruktor boksu Serhii Burba - organizator bezpłatnych sportowych warsztatów z elementami tej dyscypliny.

REKLAMAwardrom2

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Lolek 5 ponad rok temu

  Proszę o nie obrażanie serhii burbexa i nie stawianie jego oso y w złym świetle

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tom 4 ponad rok temuocena: 100% 

  On jest najlepszym trenerem w ilawie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alina b 3 ponad rok temuocena: 0% 

  Sergiej to peryl nie zna sier na boksie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolek 2 ponad rok temu

  Co ty Wieś chlopulku jak całe życie w nogawkach przespales

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawy prosty z zasłony 1 ponad rok temuocena: 50% 

  Ja uczyłem się klasycznego boksu. Od Kuleja, czy wy kupujecie kim ten gość był. I jaką szkołę przekazał mi. Boks nasz był boksem szacunku do człowieka nie jak obecnie, by najlepiej go dobić . Teraz tego was uczą i należy z dala od takiej szkoły

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8452 sekundy