REKLAMAimage2

(Fot. Info Iława.)

Jedyne takie w Polsce i prawdopodobnie na świecie - Iława dzisiaj śledzi nietypowe zmagania uczestników Pikniku Żeglarskiego nad Małym Jeziorakiem. Ogólnopolskie Regaty Oldbojów "Yellow Cup" w klasie optimist, skierowane do osób w wieku 30+, odbywają się w naszym mieście już po raz 19.

Wszystko z inicjatywy członków Stowarzyszenia Sportów Wodnych, którzy - wspierani przez Urząd Miasta - kontynuują tradycję organizacji żeglarskich zmagań w nietypowej formule. Nietypowej, bo oldboje ścigają się w tzw. optymistkach, czyli najmniejszych łodziach regatowych, zwykle służących do szkolenia najmłodszych adeptów żeglarstwa. Dzisiejsze zmagania na akwenie Małego Jezioraka wyłonią najlepszych w kategoriach open, najlepsza kobieta, najlepszy zawodnik XXL (ważący powyżej 100 kg) i najstarszy zawodnik.

Regatom towarzyszą prowadzone w pobliżu tawerny Kaper żeglarskie warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz koncert zespołu Sztywny Rumpel. Szant będzie można posłuchać także dzisiaj wieczorem, od godziny 19:00, w iławskim amfiteatrze.  

Jedyny taki optymistyczny Piknik Żeglarski nad Małym Jeziorakiem.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

"Yellow Cup", czyli oldboje na akwenie Małego Jezioraka.

Ilość zdjęć 21

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMAPUP
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.0863 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)