REKLAMADPK

(Fot. Archiwum własne.)

Średnia dla całego kraju to 110. Właśnie tyle przestępstw popełniono w Polsce, w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców, w pierwszym półroczu 2019 roku. Główny Urząd Statystyczny przyjrzał się danym dotyczącym przestępczości w polskich powiatach.

Dane GUS dotyczą przestępstw stwierdzonych przez policję w zakończonych postępowaniach przygotowawczych za I półrocze 2019 r. w 380 powiatach i miastach na prawach powiatu.

- Ogółem w Polsce w tym czasie doszło do 423 455 przestępstw, co daje 110 tego typu zdarzeń na 10 tys. mieszkańców - podaje Kurier Polskiej Agencji Prasowej. - Z danych GUS wynika, że wskaźnik przestępczości na 10 tys. mieszkańców waha się w Polsce od 30 w powiecie kolbuszowskim do 614 w Nowym Sączu - czytamy w opracowaniu PAP.

Sprawdzamy, jak wypadł powiat iławski. Otóż, jest u nas raczej bezpiecznie, choć nie możemy też zaliczyć się w tej materii do polskiej czołówki. Wskaźnik przestępczości w naszym powiecie w pierwszym półroczu 2019 roku wyniósł 85. Było zatem bezpieczniej niż średnio w kraju. Podobnie było u sąsiadów, na przykład w powiecie ostródzkim (90) i nowomiejskim (80).

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, w powiecie iławskim w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2019 roku stwierdzono (w zakończonych postępowaniach przygotowawczych) 792 przestępstwa. W stosunku do analogicznego okresu w roku 2018, gdy stwierdzonych przestępstw było 891, stwierdzono spadek. Przestępczość była o wiele wyższa w 2016 roku. Wtedy w ciągu półrocza stwierdzono w powiecie iławskim aż 1 003 przestępstwa.

Najpoważniejszych przestępstw, tzn. tych przeciwko życiu i zdrowiu, odnotowano w naszym powiecie w pierwszym półroczu 2019 roku łącznie 14. Tutaj także miał miejsce spadek: z 18 w analogicznym okresie rok wcześniej i z 21 w analogicznym okresie dwa lata wcześniej.

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAJustyna
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Zajazd3
REKLAMAPUP
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6873 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)