wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 sierpnia 2019, 20:40

Za nami pierwszy lokalny gwizdek forBET IV ligi. GKS Wikielec rozpoczął od kompletu punktów i może być w pełni zadowolony z inauguracji.

5:0 - Aleksander Kowalczyk (89')

Pierwszym rywalem rozpoczynającej dzisiaj ligowe zmagania "Gieksy" był beniaminek w tej klasie, Warmia Olsztyn. Przewaga gospodarzy była widoczna na boisku od początku spotkania. Pierwsza połowa, po dwóch bramkach zdobytych przez Aleksandra Kowalczyka, zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Wikielca. Za pierwszym razem zawodnik popisał się ładnym strzałem z przewrotki, zaś za drugim skutecznym strzałem zakończył składną zespołową akcję.

Kolejną bramkę kibice obejrzeli w drugiej połowie. 10 minut po zmianie stron ładną akcję lewą stroną przeprowadził Szymon Jajkowski, który dośrodkował wprost na głowę Michałowi Bartkowskiemu, a ten się nie pomylił. Chwilę później Kowalczyk strzelił obok bramkarza, piłka trafiła w słupek, a po odbiciu - do bramki zespołu przyjezdnego. Ten sam zawodnik, błyszczący dzisiaj świetną formą strzelecką, w samej końcówce ustalił wynik spotkania na 5:0.

Okazałym zwycięstwem zakończył się pierwszy w sezonie mecz GKS-u. Zespół może zaliczyć to spotkanie do bardzo udanych.

GKS Wikielec: Błażej Caban, Szymon Jajkowski, Mateusz Jajkowski, Sebastian Szypulski, Aleksander Kowalczyk, Patryk Rosoliński, Adrian Korzeniewski, Michał Jankowski, Jakub Górski, Patryk Wodzicki, Michał Bartkowski. Rezerwa: Dawid Mazurowski, Jakub Słomski, Damian Tokarski, Remigiusz Sobociński, Adrian Płoski, Tomasz Wacławski, Oleh Smiutiukha.

Za nami pierwszy lokalny gwizdek forBET IV ligi. GKS Wikielec rozpoczął od kompletu punktów.