REKLAMASadek

(Fot. Dominika Górka.)

Znów mamy poniedziałek - pora zatem przyjrzeć się lokalnej prognozie pogody na ten nowy tydzień w Iławie.

Jak wynika z map pogody, nowy tydzień będzie czasem, gdy nad Polską spotkają się dwie zupełnie różne masy powietrza. Płynące z południa gorąco zderzy się ze zmierzającym z zachodu chłodem. Co z tego wyniknie, o tym więcej poniżej...

Poniedziałek nad Jeziorakiem będzie jeszcze dniem ciepłym. Na termometrach w Iławie zobaczymy do 26 kresek. Nad naszymi okolicami, z prawdopodobieństwem szacowanym na 20%, przejdzie burza z umiarkowanymi opadami deszczu. Biomet tego dnia okaże się niekorzystny. 

Wspomniana masa chłodniejszego powietrza zacznie przejmować kontrolę nad pogodą od wtorku. Odnotujemy spadek temperatury, ale nie będzie on drastyczny. Termometry w Iławie wskażą do 24 kresek, będzie słonecznie z przelotnymi opadami deszczu. 

Opady ustąpią w środę. Dzień będzie spokojny, pogodny, przyjemny, ale do najcieplejszych nie będzie należał. Na termometrach w Iławie tego dnia - tylko do 21 kresek. Niezła pogoda, tylko z nieco większym zachmurzeniem, będzie w czwartek. Gęstsze chmury częściowo zrekompensuje nam temperatura, która tego dnia trochę podskoczy, do umiarkowanych 24-25 stopni.

Znowu mokro od piątku. Tego dnia i już do końca tygodnia temperatury dzienne w Iławie będą na poziomie 23-25 stopni. W piątek ma popadać dość intensywnie, w sobotę lekko, a w niedzielę powinno się już nieco bardziej przejaśnić. 

Na razie, w prognozach długoterminowych, nie widać, by sierpień miał jeszcze przynieść upały.

Życzymy udanego tygodnia! 

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Zajazd3
REKLAMAPUP
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6854 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)