REKLAMALADY D

(Fot. UG w Iławie. )

Pierwsza niedziela września to czas, gdy w gminie Iława odbędzie się tradycyjne święto plonów. Tym razem gospodarzem Dożynek będą Mątyki. Sprawdź, co w tym roku znajdzie się w programie tego wywodzącego się z ludowej tradycji wydarzenia. 

Uroczystości, będące symbolicznym podziękowaniem rolników za plony, rozpoczną się od dożynkowej mszy świętej. Nie zabraknie wyróżnień, poznamy też laureatów konkursu na najpiękniejszą posesję i najpiękniejszy tradycyjny dożynkowy wieniec.

Na program artystyczny złożą się różnorodne propozycje, od folku w wykonaniu zespołów ludowych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie przez reggae aż po rock i na zakończenie - muzykę taneczną.

Na tym nie koniec atrakcji. Będą jeszcze "Sprawnościowe potyczki dożynkowe", gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, a do tego kramy z rękodziełem i swojskie jadło. 

W imieniu organizatorów - zapraszamy. To będzie już jedno z ostatnich plenerowych wydarzeń Gminy Iława w tym sezonie.  

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMAPUP
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7604 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)