wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 sierpnia 2016, 09:11

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum organizatora. Na pierwszym planie Starosta Iławski Marek Polański, na drugim prezes Sądu Rejonowego w Iławie Wojci)

W minioną sobotę 20 sierpnia strzelnica leśna LOK w Iławie gościła uczestników Zawodów Strzeleckich o Puchar Szefa Obrony Cywilnej - Starosty Powiatu Iławskiego. Rywalizowało 12 drużyn i łącznie niemal 50 zawodników.

Zarówno w zawodach drużynowych, jak i indywidualnych uczestnicy strzelali z pistoletów centralnego zapłonu z odległości 25 metrów z pozycji stojąc do tarczy TS-2. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja organizatora zawodów, Strzeleckiego Klubu Sportowego TIG w Iławie, na drugiej pozycji uplasowała się drużyna Komendy Powiatowej Policji w Iławie, a na trzecim reprezentacja Zakładu Karnego w Iławie. Z kolei w rywalizacji indywidualnej najlepszy okazał się Bogusław Jańczak, a na kolejnych miejscach uplasowali się Janusz Licznerski i Marek Krzyżanowski.

Dla zwycięzców w obu klasyfikacjach nie zabrakło okolicznościowych pucharów. Uczestnicy skorzystali też z zapewnionego przez organizatora ciepłego posiłku.

Zorganizowane przez Strzelecki Klub Sportowy TIG w Iławie zawody zostały dofinansowane ze środków Powiatu Iławskiego.