REKLAMAsuperpolisa
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 sierpnia 2019, 14:50 komentarzy 2

(Fot. Info Iława.)

W kalenicy, czyli górnej krawędzi dachu będzie mierzyła 14 metrów, zaś ostatni podest będzie się mieścił na wysokości 9 metrów. W Karasiu w gminie Iława, nad jeziorem o takiej samej nazwie, trwa budowa nowej wieży widokowej.

Inwestycja już "wyszła z ziemi" i można już zobaczyć zarys drewnianej konstrukcji wieży. Wartość robót opiewa na około 284 tysiące złotych. Przedsięwzięcie jest realizowane na zlecenie Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z siedzibą w Jerzwałdzie, który jest instytucją samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wieża, o ogólnodostępnym charakterze, ma służyć celom edukacyjnym i turystycznym, a będzie się z niej rozciągał widok na będące rezerwatem przyrody jezioro Karaś. Jest to jezioro zarastające, otoczone bagnami i lasami, cenne miejsce lęgowe ptactwa wodnego i błotnego. 

W Karasiu w gminie Iława, nad jeziorem o takiej samej nazwie, trwa budowa nowej wieży widokowej.
Zdjęcia: Info Iława.

Nowa wieża widokowa powstaje w Karasiu pod Iławą.

Ilość zdjęć 9

abs2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Artykuł załadowany: 1.2996 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)