wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 sierpnia 2019, 13:04

(Fot. ISJ.)

Jeśli ktoś z Was zastanawiał się, czy Iławskie Smoki Jezioraka urlopują, to spieszymy z informacją, że nie! Wręcz przeciwnie - w smoczych łodziach zaczął się intensywny czas cotygodniowych regat, poprzedzonych ciężkimi treningami. Miło jest nam poinformować o kolejnych udanych startach.

Pierwszy z nich odbył się w sobotę, 10 sierpnia w ramach II Żuławskich Regat Łodzi Smoczych o Puchar Smoczej Aury w Błotniku. Drużyna ISJ wspierana przyjaciółmi wygrała w kategorii Champion Open 150m, a w kategoriach MIXT 150m i MIXT 1000m  zajęła drugie miejsca. Osiągnięte wyniki pozwoliły ISJ na zajęcie I miejsca w klasyfikacji ogólnej, dzięki czemu zdobyli oni „Puchar Smoczej Aury”, który podczas inauguracji został przez zawodników przekazany na ręce Wójta Gminy Cedry Wielkie w podziękowaniu za pomoc w organizacji tak pięknej imprezy, jaką okazały się II Żuławskie Regaty w Błotniku.

Kiedy kurz po zawodach w Błotniku powoli opadał, niespełna tydzień później zawodnicy ISJ organizowali się na kolejny wyjazd. Tym razem celem ich podróży był niemiecki Schwerin i udział w 28. Drachenbootfestival am Pfaffenteich, w którym wg organizatorów udział wzięło około 133 drużyn, pochodzących z całych Niemiec, a także pięć drużyn z Polski. Tym razem to Iławskie Smoki Jezioraka gościnnie wystartowały w drużynie Smoczej Aury z Gdańska.

- Były to największe zawody, na jakich kiedykolwiek byliśmy - relacjonuje Krzysztof Żabiński. - Dziękujemy Smoczej Aurze za zaproszenie. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie z nimi wziąć udział w tych zawodach. Mamy jednak nadzieję, że za rok wrócimy do Schwerina, reprezentując Iławę jako Iławskie Smoki Jezioraka.

A już w najbliższy weekend przed zawodnikami Iławskich Smoków Jezioraka kolejne wyzwanie i udział w VI Festiwalu Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Miasta Włocławek.

Powodzenia!

Zdjęcia: ISJ.

Iławskie Smoki Jezioraka zdobywcami „Pucharu Smoczej Aury”! Startowali też w ogromnych regatach w niemieckim Schwerinie.