REKLAMAKarczma2
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 sierpnia 2019, 14:39 komentarzy 23
Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie właśnie wdraża w życie swój bookcrossingowy projekt.

Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie właśnie wdraża w życie swój bookcrossingowy projekt.

Bookcrossing - ruch społeczny polegający na celowym zostawianiu książek w miejscach publicznych dla potencjalnych czytelników, zainicjowany w 2001 roku w USA; inaczej - książkokrążenie. Tak definiuje to pojęcie internetowy Słownik Języka Polskiego. A "z czym to się je" w praktyce? Już możemy się o tym przekonać w Iławie, bo Miejska Biblioteka Publiczna właśnie wdraża w życie swój bookcrossingowy projekt. 

"Uwalniamy książki w Iławie" - to nazwa czytelniczej innowacji, o której już mieliśmy okazję informować na infoilawa.pl. Przybliżaliśmy wtedy szczegóły projektu, w którego realizacji - poprzez wykonanie półeczek - iławską bibliotekę wsparli pracownicy warszawskiej korporacji. Zachęcaliśmy też Czytelników, by w komentarzach wskazywali potencjalne lokalizacje dla półeczek. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem, a Kinga Groszkowska - dyrektor MBP w Iławie, zapewniła, że biblioteka wzięła pod uwagę sugestie Czytelników portalu Info Iława, zarówno te opublikowane przez Was bezpośrednio pod artykułem, jak i na naszym profilu w mediach społecznościowych. Często wskazywane było m.in. osiedle Piastowskie i półeczki się tutaj pojawią, ale nieco później, gdyż - ze względu na brak drzew (!) - trzeba przygotować inny lokalny sposób ich montażu. Na razie w Iławie zamontowano trzy półeczki, kolejne będą pojawiać się wkrótce. Biblioteka prosi o jeszcze chwilę cierpliwości.

Gdzie zatem w naszym mieście można już aktywnie korzystać z bookcrossingu? Tego... jeszcze nie zdradzimy. O wiele ciekawiej będzie wykorzystać te informacje do kolejnej zabawy, tym razem z czytelniczymi upominkami!

Lokalizacje trzech pierwszych iławskich półeczek bookcrossingowych prezentują załączone poniżej zdjęcia. Rozpoznajesz je? W komentarzu pod podlinkowanym tutaj postem na profilu portalu Info Iława na Facebooku wpisz, jaka to ulica lub osiedle. Wpisy mogą dotyczyć jednej, dwóch albo wszystkich półeczek. W celu ich jednoznacznej identyfikacji proponujemy nawiązywać do kolorów. Wśród autorów poprawnych odpowiedzi rozlosujemy upominki w postaci publikacji pt. "Legendy Iławy i okolic" (odrębne losowanie dla każdej półeczki). Do dzieła i powodzenia! Wyniki ogłosimy na portalu w najbliższy wtorek.*

* Biorąc udział w zabawie, wyrażasz zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska w aktualizacji tego artykułu (tylko w przypadku wygranej - w celu poinformowania o takim fakcie).

AKTUALIZACJA

Czy udało się Wam określić lokalizacje trzech pierwszych półeczek bookcrossingowych w Iławie?

  • Niebieska znajduje się na osiedlu Lubawskim,
  • zielona na ulicy Sobieskiego,
  • zaś czerwona na Lipowym Dworze.

f

Udało się? Brawo! Wśród uczestników zabawy, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi, wylosowaliśmy kolejno następujące osoby: 

  • Paulina Gawińska,
  • Małgorzata Banaszek,
  • Ryszard Sadowski.

g

Zapraszamy po odbiór czytelniczych upominków - czekają na Was w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Jagiellończyka w Iławie.

Trzy pierwsze półeczki bookcrossingowe w Iławie. Czy rozpoznajesz ich lokalizacje?

"Legendy Iławy i okolic" - to publikacje, którymi MBP w Iławie nagrodzi autorów zwycięskich wpisów.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7049 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)