REKLAMAsuperpolisa
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 sierpnia 2019, 13:36 komentarzy 9
Dzisiejsza konferencja prasowa w Suszu z udziałem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego (przy mikrofonie).

Dzisiejsza konferencja prasowa w Suszu z udziałem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego (przy mikrofonie).

Polskie Koleje Państwowe rozpoczynają przebudowę dworca kolejowego w Suszu w ramach realizowanego przez spółkę ogólnopolskiego Programu Inwestycji Dworcowych. 

Zmodernizowany przez PKP S.A. budynek dworca zostanie dostosowany do potrzeb pasażerów o ograniczonej mobilności, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Zabytkowy obiekt zostanie wyposażony w rozwiązania mające zapewnić nowoczesne standardy obsługi podróżnych, przy jednoczesnej dbałości o jego niepowtarzalny, historyczny wygląd. Inwestycja obejmuje przebudowę całego budynku dworca. Gruntownie zmodernizowane zostanie wnętrze wraz z poczekalnią. Na pierwszym piętrze budynku zorganizowane zostaną pomieszczenia dla najemców. Przestrzeń zyska nową aranżację.

– Cieszę się, że zabytkowy dworzec kolejowy w Suszu, położony na ważnym szlaku Warszawa – Gdańsk, odzyska swój dawny blask, a dodatkowo zostanie gruntownie zmodernizowany. To gwarantuje wysoki standard obsługi zarówno mieszkańców Susza, jak i turystów odwiedzających to piękne, o bogatej historii miasto. Dziękuję Polskim Kolejom Państwowym S.A. za uwzględnienie w planach tej inwestycji, bardzo oczekiwanej przez lokalną społeczność. Zyska miasto, zyskają ludzie, a wizerunkowo województwo warmińsko-mazurskie, gdyż przebudowa ma na celu ochronę i estetyzację zabytkowego budynku dworcowego o dużej wartości historycznej i kulturowej – mówi Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, który dzisiaj w Suszu uczestniczył w konferencji prasowej.

– Głównym celem realizowanego przez PKP S.A. Programu Inwestycji Dworcowych jest podniesienie jakości obsługi podróżnych w naszych obiektach, w tym sprostanie oczekiwaniom wszystkich grup pasażerów, na przykład osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Modernizujemy zarówno duże dworce, czego przykładem w województwie warmińsko-mazurskim jest Olsztyn Główny, ale także bardzo dużą wagę przykładamy do mniejszych ośrodków. Dlatego właśnie na mapie naszych inwestycji znalazł się chociażby piękny, zabytkowy dworzec w Suszu – dodaje Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP S.A.

Zmieni się również teren wokół dworca. Planowane jest wyburzenie ścian dobudówki przy zachowaniu jej dachu i zabytkowej konstrukcji. W ten sposób powstanie wiata rowerowa. Przy dworcu powstaną także miejsca czasowego postoju.

Dworzec w nowej odsłonie będzie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, co jest jednym z kluczowych założeń Programu Inwestycji Dworcowych.

Podczas prac budowlanych obsługa podróżnych będzie odbywała się w kontenerowym dworcu tymczasowym, gdzie znajdą się automaty biletowe.

Modernizacja dworca kolejowego w Suszu zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej  w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Planowany koszt prac to ponad 8 mln złotych. Zakończenie przebudowy budynku dworca planowane jest w pierwszej połowie 2021 roku.

abs2

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~czytelnik 9 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Pisowska władza zamiast zrobić przejazd do Lipin woli pałacyk sobie zbudować. Nie wiem po co i komu to potrzebne. Tak się odpowiada na oczekiwania lokalnych mieszkańców? Przyzwoitość nakazuje zaprosić na taką marną imprezę lokalsów z magistratu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dźwigowy 8 7 miesięcy temu

  Sory Panie Artur ze został Pan wspomniany w tych komentarzach. Typowanie Czytelnika nietrafione jak cala reszta zreszta. Wracajac do tematu przejścia teraz Pietrzykowski może naprawić błąd Sadowskiego więc niech działa! Cieć - osoba pilnujaca, dozorujaca, monitorujący, sprzątająca itd. Gdzie tu obrażanie? Trafiłem Panie monitorujący?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czytelnik 7 7 miesięcy temu

  Bizo, Shark, dzwigowy obrażasz rozmówcę jakbyś na nazwisko miał Sadowski. To u nich typowe. Tylko zastanawiam się który. Trafiłem Artur? Daj spokój i skończ w końcu z tym hejtem. W TV mówią, że to nieopłacalne. Zajmij się uczciwą pracą. Kogo Ty chcesz przekonać że Pietrzykowski drogowiec z Iławy miał więcej do powiedzenia niż Sadowski z magistratu? Ktoś ma w to uwierzyć?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dzwigowy 6 7 miesięcy temuocena: 75% 

  Wiem kto byl Burmistrzem w 2008 roku i wiem kim byl wtedy Pietrzykowski, a zrobili go wtedy Dyrektorem od dróg i też między innymi on uczestniczył w spotkaniach i mógł zabrać głos w sprawie likwidacji tego przejazdu (niestety siedział jak .... w kącie). Przypomnę Ci POwski cieciu że wtedy twoja partia remontowala tą linię kolejową czyli budowali wiadukty dla zajecy w lesie, a ludziom przejścia zamykali.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czytelnik 5 7 miesięcy temu

  Shark, temat przejazdu zostal przespany w 2008 roku. Przypomnij proszę kto wtedy rządził w Suszu. Czy może brak Ci odwagi?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~shark 4 7 miesięcy temuocena: 67% 

  Pokemony ci przejazd skasowały dzbanie. Dalej głosuj na nich to będziesz w zimę chodził w sandałach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bizo 3 7 miesięcy temuocena: 67% 

  PO-wski cieciu! Muszę Ci powiedzieć że gdyby nie działania Pietrzykowskiego (jakoś nie potrafię nazwać go burmistrzem) to przejaz byłby już budowany. Ale jak się musi wykonywać polecenia klakierów ze szczebla wojewódzkiego partii PO i blokować jego wykonanie no to niestety przejazdu nie będzie. Powiem więcej nic tu nie będzie, no chyba że Pietrzykowski odłoży ten czerwony partyjny telefon i zacznie coś robić dla ludzi. albo zakończy tą błazenade i pójdzie w ... Takiego włodarze chcieliście to macie ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mily pan 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Dokladnie jak z podwyzka smieci nie informuja mieszkancow ze istnieje mozliwosc placenia mniej gdy posiadamy kompostownik

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kopp 1 7 miesięcy temuocena: 67% 

  Widać że jeżeli coś nie jest zależne od władz Susza to i inwestycje idą sprawnie. Gdyby nie blokada Pietrzykowskiego to zlikwidowany przejazd do Lipin dawno by stał i służył mieszkańcom. Cienki Bolek z tego burmistrza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.807 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)