REKLAMAgugus
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 września 2019, 11:07 komentarzy 12
Dwór w Gubławkach w gminie Zalewo jest do kupienia. Tak prezentuje się wyjątkowa nieruchomość.

Dwór w Gubławkach w gminie Zalewo jest do kupienia. Tak prezentuje się wyjątkowa nieruchomość.

Do wyjątkowych należy zaliczyć ofertę sprzedaży nieruchomości, jaką udostępnił niedawno olsztyński oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W końcu nie co dzień do kupienia jest pałac wraz z półwyspem, do tego położony w pobliżu najdłuższego polskiego jeziora.

Mowa jest o wpisanym do rejestru zabytków dworze w Gubławkach (gm. Zalewo w powiecie iławskim), zabytku architektury wzniesionym na przełomie XIX i XX wieku przez hrabiego Karla Finck von Finckensteina z Jaśkowa. Jego właścicielem był jeszcze syn owdowiałej żony hrabiego, Hans Joachim. Po drugiej wojnie światowej na terenie posiadłości utworzono Państwowe Gospodarstwo Rolne, natomiast dwór zaadaptowano na biura i mieszkania pracownicze. 

Wyjątkową nieruchomość wystawił na sprzedaż olsztyński oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. KOWR to państwowa osoba prawna, której Skarb Państwa powierzył wykonywanie prawa własności w odniesieniu do nieruchomości przekazanych do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. 

Oferta dotyczy wspomnianego wyżej pałacu, ale też ziemi. Nieruchomość znajduje się na działce, która jest półwyspem na jeziorze Jeziorak. W skład oferty wchodzą także działki na Wyspie Łąkowej, z linią brzegową jeziora.

- Nieruchomość należy do gruntów szczególnie atrakcyjnych będących w zasobie KOWR - podaje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. - Łączna powierzchnia nieruchomości wynosi 84,6318 ha (z tego ponad 54 ha to grunty orne - przyp.red.), a w jej skład wchodzą działki stanowiące półwysep oraz położone na Wyspie Łąkowej na jeziorze Jeziorak. 

Czy dworski kompleks w Gubławkach znajdzie nowego właściciela? O tym dowiemy się po przetargu, którego termin, miejsce i warunki zostaną niedługo podane do publicznej wiadomości. Cena wywoławcza nieruchomości już jest znana - została ustalona na nieco ponad 11 mln złotych. Z tego około 485,5 tysiąca złotych to cena wywoławcza części nieruchomości wpisanych do rejestru zabytków.

Dwór w Gubławkach w gminie Zalewo jest do kupienia. Tak prezentuje się wyjątkowa nieruchomość.

Ilość zdjęć 7

Historia dworu w Gubławkach.
Źródło materiału wideo: Polska Agencja Informacyjna/YouTube.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

12Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Śmigiel 12 7 miesięcy temu

  Panie starosto do dzieła

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Willi 11 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Według komentarza na filmie nieruchomoßć jest położona koło Ostródy a nie koło Iławy a Jeziorak jest połączony z Elblągiem kanałem ostródzko Elbląskim bo pewnie Ostróda leży nad Jeziorakiem. Dość,że zawłaszczają nazwę kanału to jeszcze i jezioro. To SKANDAL !!!!. Gdzie w tym nasz wydział promocji miasta.?? O skandalicznej próbie sprzedaży wyspy nie wspomnę. Już kiedyś pisałem o tym jaki status ma Iława w województwie. Nikt się z nami nie liczy. Oczkiem w głowie są: Ostróda, Ełk, Lidzbark Warmiński a my to jak jakiś grajdoł na zadupiu województwa.... i tyle.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 10 7 miesięcy temuocena: 100% 

  To jest granda. Sprzedawać wyspę na której wypoczywa tylu ludzi. Moje dzieci (30 i 35 lat) tam uczyły się pływać. Od lat tam pływamy. Osobiście nadałem obiegową nazwę Hawaje. Ręce precz od wyspy. I tak będziemy tam dopływać. Żeglarze na to nie pozwolą. Rozwalą każde ogrodzenie. Prawo wodne zapewnia swobodny dostęp do linii brzegowej 1,5 m. Jeśli przyszły właścicie postawi jakiekolwiek zakazy w postaci tablic zakazujących cumowania to Urząd Gminy ma pozamiatane. Spotykamy się w sądzie. My żeglarze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 9 7 miesięcy temu

  żadnego pozytywnego komentarza. Co można zrobić, żeby uniemożliwić sprzedaży działki na wyspie łąkowej?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żeglujący 8 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Skandal i niedowierzanie.. Wyspa Łąkowa jest własnością wszystkich Polaków, nie wyobrażam sobie żeby jakiś nowobogacki cham postawił tam ogrodzenie i zaczął przepędzać dobijających żeglarzy, no bo przecież dla nich nie istnieją przepisy że 1.5 m od brzegu każdy ma wolny dostęp.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Śmigiel 7 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Bardzo dobrze że pałacyk znajdzie właściciela,ale dlaczego wyspa ??????Ona jest częścią jeziora.Juz mamy efekty niedostępności półwyspu Bukowiec Tak rozprzezą dobro ogółu wiadomo na co

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 6 7 miesięcy temu

  Budynek to szczegół. 130 000 PLN/hektar na Jeziorakiem, to jest biznes. Sprzedać w dzisiejszych czasach? To chyba nie dobry pomysł.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~asdef 5 7 miesięcy temuocena: 57% 

  Zaproponujcie Rydzykowi - kupi na pewno- moherki się zzrzucą wielebnemu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Śmigiel 4 7 miesięcy temuocena: 40% 

  To jakby Giewont sprzedać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a może? 3 7 miesięcy temuocena: 83% 

  A może lepiej sprzedać by ktoś ten obiekt odnowił i mądrze zagospodarował niż czekać, aż się całkiem rozsypie pod państwową "opieką"lub zostanie kompletnie rozszabrowany?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Co prawda to prawda 2 7 miesięcy temuocena: 88% 

  W filmiku jest znaczący błąd. Działka nr 135/157 to półwysep leżący pomiędzy wsiami Wieprz i Gubławki. Działka nie przylega bezpośrednio do brzegów jeziora. Oddzielona jest od linii brzegowej działką w zarządzie Lasów Państwowych. To dużo zmienia w możliwosciach potencjalnego nabywcy. Najgorsze jest, że w teren nieruchomosci wchodzą też dzialki nr 136, 137 stanowiące część wschodnią i zachodnią wyspy Łąkowej!!! Jak można sprzedać wyspę?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 1 7 miesięcy temuocena: 87% 

  Od 1945 roku nieruchomość i ziemia była własnością państwa . Tyle lat można było zwiedzać i oglądać nieruchomość i wyspę Łąkową . Tylu harcerzy spędzało tam wakacje tylu wodniaków wypoczywało. Lecz niestety przyszedł nowy Rząd który wydaje pieniądze na lewo i prawo i trzeba szukać nowych dochodów , A cena wywoławcza uszczęśliwi około 22 tysiące pobierających 500 +

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApowiat
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAkomunikaty
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.3605 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)