REKLAMAnarzędzia
klonowski

(Fot. Info Iława.)

Dokładnie 538 osób liczy lista startowa odbywającego się dzisiaj IX Iławskiego Półmaratonu La Rive im. Antoniego Gierszewskiego - najważniejszej i największej imprezy biegowej w naszym mieście i okolicach. Z tego wystartowało około 450 osób.

Biegacze i biegaczki zmagania z połówką królewskiego dystansu, mierzącą 21.097 km, rozpoczęli punktualnie o godzinie 11:00, a startowali tradycyjnie na moście pomiędzy Jeziorakami na ulicy Konstytucji 3 Maja w Iławie.

Na linii startu tradycyjnie było gwarno, radośnie, panowało ożywienie. Deszczowa aura zdawała się nie przeszkadzać miłośnikom najprostszej formy rekreacji. Sygnał startowy dała Marta Chodorowska, pochodząca z Iławy aktorka, która jest ambasadorką tej imprezy, a powodzenia na trasie życzyli uczestnikom m.in. przewodnicząca sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Bernadeta Hordejuk, burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski i trener lekkiej atletyki Paweł Hofman.

Listy startowe zdominowali oczywiście reprezentanci Iławy, ale dobrze reprezentowana jest też gmina Iława i cały powiat iławski, a także powiaty sąsiednie: zwłaszcza nowomiejski, ostródzki, kwidzyński i malborski. Nie brakuje też gości z dalszych regionów, a także obcokrajowców. 

Zwycięzcy można się spodziewać na mecie, usytuowanej na Bulwarze Jana Pawła II nad Małym Jeziorakiem, w okolicy amfiteatru i hali miejskiej, już około 12:10-12:15, a może nawet trochę szybciej - przyjdźcie pokibicować!  

Wkrótce na infoilawa.pl więcej z dzisiejszego półmaratonu - bądźcie z nami na bieżąco.

Na linii startu IX Iławskiego Półmaratonu. Iława, 8 września 2019r.

Na linii startu IX Iławskiego Półmaratonu. Iława, 8 września 2019r.

Ilość zdjęć 139

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 3.2187 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)