REKLAMAGuguś
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 września 2019, 11:17 komentarzy 6
Szpital w Nowym Mieście Lubawskim.

Szpital w Nowym Mieście Lubawskim. (Fot. Google Maps.)

Zarzut zabójstwa postawili 18-letniej obecnie Klaudii B. z Krzemieniewa w gminie Kurzętnik śledczy z Prokuratury Okręgowej w Elblągu. Dziewczyna została oskarżona o zabójstwo noworodka, swojego syna.

To konsekwencja tragedii, jaka rozegrała się w powiecie nowomiejskim w ubiegłym roku. 

Przypomnijmy: sprawa wyszła na jaw 8 marca 2018 roku, kiedy to do nowomiejskiego szpitala, na oddział ginekologiczny, przyszła 16-letnia dziewczyna, mieszkanka gminy Kurzętnik. Miała w reklamówce nieżyjącego noworodka. Miała tłumaczyć, że gdy urodziła, chłopiec był już martwy, jednak ani dyżurujący wtedy lekarz, ani prokuratura nie dali wiary tym zapewnieniom. 

Z ówczesnych ustaleń nowomiejskiej prokuratury wynikało, że do porodu doszło w miejscu zamieszkania Klaudii B., a przeprowadzona sekcja zwłok dziecka wskazała, iż urodziło się ono żywe, zaś zgon nastąpił na skutek obrażeń doznanych w obrębie głowy. Ponadto ustalono, że ciąża nastolatki była już na takim etapie, że chłopiec osiągnął zdolność do samodzielnego życia poza organizmem matki. 

Wobec 16-latki wszczęto wtedy postępowanie w sprawie o zabójstwo noworodka, a podejrzewana o dokonanie tej zbrodni nastolatka została umieszczona w schronisku dla nieletnich. Teraz, we wrześniu 2019 roku, prowadzone przeciwko niej postępowanie dobiegło końca. 

- Prokuratura Okręgowa w Elblągu zakończyła postępowanie w sprawie [tu sygnatura] dotyczącej zabójstwa dziecka - informuje w komunikacie, datowanym na 5 września, Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Jak dalej podają śledczy,

w dniu 2 września 2019r. do Sądu Okręgowego w Elblągu skierowano akt oskarżenia przeciwko 18-letniej kobiecie, oskarżonej o pozbawienie życia narodzonego dziecka płci męskiej. Czyn zarzucany sprawczyni zakwalifikowano z art. 148 § 1 kk [zabójstwa - przyp. red].

Do tragicznego zdarzenia doszło w dniu 7 marca 2018r. w jednej z miejscowości w powiecie nowomiejskim, gdzie nastąpiło fizjologiczne przedwczesne rozwiązanie ciąży. Dziecko urodziło się żywe. Jego śmierć nastąpiła w wyniku doznanych zmian urazowych.

Podejrzana w toku śledztwa nie przyznała się do popełnienia zbrodni. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi jej kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Postępowanie wobec ojca nieżyjącego dziecka, o rok starszego od Klaudii Karola B. dobiegło końca już wcześniej. Chłopak został oskarżony o popełnienie przestępstwa polegającego na nakłanianiu swojej ciężarnej dziewczyny do przerwania ciąży oraz udzielania pomocy w jej przerwaniu, gdy dziecko osiągnęło zdolność do samodzielnego życia. Ta pomoc miała polegać na tym, że nastoletniej ciężarnej były podawane środki farmakologiczne, a jej brzuch był uderzany i naciskany. Karolowi B. wymierzono karę 3 miesięcy pozbawienia wolności oraz 1 roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, dozorowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym. W ocenie śledczych w jego przypadku resocjalizacyjne cele postępowania zostały osiągnięte.

REKLAMALady D

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Gabi 6 ponad rok temu

  Pogardzili 500+ i kosiniakowym...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sad 5 ponad rok temuocena: 67% 

  Przecież to ten (...) ją namawiał do tego... Była pod ciągłą presją z jego strony, co za pisowski kraj OMG takie rzeczy tylko w polszy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawiak 4 ponad rok temuocena: 67% 

  Facet jak zwykle się wywinął a ona poniesie konsekwencje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 3 ponad rok temuocena: 62% 

  Legalna aborcja i nie byłoby tematu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela 2 ponad rok temuocena: 89% 

  Legalna aborcja i nie było by dzieciobójczyni

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ABC 1 ponad rok temuocena: 15% 

  Legalna aborcja i może nie byłoby Twojego komentarza i tyle w temacie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.609 sekundy