REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 września 2019, 08:38 komentarzy 4

(Fot. Suski Ośrodek Kultury.)

W minioną niedzielę - mimo deszczowej pogody - na boisku w Redakach kilkuset mieszkańców świetnie bawiło się podczas Dożynek Gminnych 2019. W tegorocznym konkursie wieńców dożynkowych, w którym udział wzięło 12 sołectw, zwyciężyło Piotrkowo.

Tegoroczne Święto Plonów w Gminie Susz tradycyjnie rozpoczęło się od dziękczynnej mszy świętej. Liturgii przewodniczył ks. Ryszard Dębski, a wraz z nim przy polowym ołtarzu w intencji rolników modlili się proboszczowie parafii Gminy Susz. Po mszy na scenie rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Jej pierwszym punktem było powitanie gości honorowych suskich Dożynek Gminnych: przewodniczącej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadety Hordejuk, przewodniczącego Rady Miejskiej w Iławie Michała Młotka, radnych Rady Miejskiej w Suszu, sołtysów sołectw Gminy Susz i przedstawicieli suskich instytucji oraz jednostek organizacyjnych.

Następnie na scenę zaproszono jedenaścioro rolników z terenu gminy, którzy z rąk Burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego oraz jego zastępcy Lucyny Górnik otrzymali specjalne wyróżnienia (patrz niżej). We wręczaniu pamiątkowych statuetek aktywnie uczestniczyli również starostowie tegorocznych Dożynek Gminnych: Renata Witkowska z Redak i Marek Grodnicki z sołectwa Lubnowy Małe. Ostatnim akcentem części oficjalnej było tradycyjne podzielenie się chlebem przez włodarzy Susza z mieszkańcami.

Ważnym punktem programu niedzielnej imprezy w Redakach był konkurs wieńców dożynkowych. Spośród 12 prac, zgłoszonych do konkursu, kilkuosobowa komisja pod przewodnictwem plastyczki z SOK -  Pauliny Korwek, wyłoniła trzy, które otrzymały specjalne nagrody pieniężne oraz dodatkowo - puchary ufundowane przez Izbę Rolniczą. Trzecie miejsce zajął wieniec sołectwa Ulnowo, a drugie miejsce powędrowało do Jakubowa Kisielickiego. W zgodnej opinii komisji w tegorocznym konkursie zwyciężył wieniec sołectwa Piotrkowo i to ta praca będzie reprezentować Gminę Susz na Wojewódzkim Konkursie Wieńców Dożynkowych, który odbędzie się 22 września w Olsztynku. Wszystkie pozostałe wieńce, uczestniczące w niedzielnym konkursie, otrzymały również pamiątkowe podziękowania oraz pieniężne nagrody.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na występy muzyczne, które widzowie przyjmowali z dużym entuzjazmem, tańcząc i śpiewając wraz z wykonawcami w rytm znanych i lubianych polskich przebojów. Część koncertową rozpoczęła prezentacja muzyczna grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Babiętach Wielkich. Po uczniach na scenie w Redakach wystąpili: kapela „Suse” oraz zespoły „Buzanki”, „TAKT BAND” i – na finał – grupa disco polo „Koguty”.

W czasie trwania imprezy przygotowano także atrakcje dla jej najmłodszych uczestników. Dzięki pani sołtys Redak Marlenie Pniewskiej przez dwie godziny dzieci mogły bez opłat korzystać z dmuchanej zjeżdżalni.

Organizatorzy Dożynek Gminnych 2019 to: Suski Ośrodek Kultury wraz z Gminą Susz i sołectwem Redaki. Imprezę wsparli m.in. Bank Spółdzielczy w Suszu, zakład Mlekovita, Masarnia Kawscy z Różnowa, Jagram-PRO S.A. oraz lokalni sponsorzy. Swoje stoiska podczas imprezy zaprezentowały m.in. sołectwa Redaki i Jakubowo Kisielickie, suskie Stowarzyszenie Trzecia Młodość oraz firma Agro Ubezpieczenia.

WYRÓŻNIENIA DLA ROLNIKÓW PODCZAS DOŻYNEK GMINNYCH 2019

1. KATEGORIA: „CAŁOKSZTAŁT PRACY W ROLNICTWIE”:
-  Bogdan Śliżewski.

2. KATEGORIA: „ROLNIK-STRAŻAK”:
- Bogdan Kwiatkowski – Babięty,
- Krzysztof Maksimik – Jakubowo Kisielickie.

3. KATEGORIA: „NAJBARDZIEJ AKTYWNY MIESZKANIEC WSI”:
 I. Sołectwo Redaki
- Marlena Pniewska,
- Anna Rodak,
- Justyna Zaleśkiewicz,
- Mariusz Obrębski.
II. Sołectwo Babięty Wielkie
- Adam Skorupski,
- Julita Solecka,
- Marta Skorupska,
- Agnieszka Sobolewska.

Źródło: Gmina Susz/red. kontakt@infoilawa.pl.

Dożynki Gminy Susz w Redakach udane, pomimo deszczowej aury.

Ilość zdjęć 37

REKLAMATom-bet

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~xxl 4 5 miesięcy temu

  Poluje teraz

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bonzo 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Co ze stadionem Unii który obiecał pan burmistrz zmodernizować?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czytelnik 2 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Nie ma 4 ligi, nie ma stadionu. Murawa jest 1 klasa. Szatnie są do poprawy tylko.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jacek 1 5 miesięcy temu

  A co to za Rusałeczki ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
woznicki2019
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMApalac 6
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.2112 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)