REKLAMApalac gif
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 września 2019, 11:41 komentarzy 4

(Fot. kontakt@infoilawa.pl.)

7 września 2019 roku, podobnie jak w całym kraju, we wszystkich bibliotekach publicznych w gminie Iława odbyło się Narodowe Czytanie. Tym razem uczestnicy przypominali sobie teksty pięknych polskich nowel. 

Na początku wspólnego spotkania z czytelnikami w każdej z bibliotek odczytany został przez Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Grażynę Piękos list Prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do Polaków. We wszystkich bibliotekach zaproszeni goście, mieszkańcy poszczególnych miejscowości odczytali fragmenty ośmiu lektur, w związku z 8. Narodowym Czytaniem. 

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Lasecznie nowele czytali sołtys Emilia Skolmowska, dyrektor Szkoły Podstawowej Danuta Gubała, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Aneta Bojanowska, emerytowana dyrektor szkoły Janina Lepczyńska oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Lasecznie pod opieką Małgorzaty Rzepki. 

W Bibliotece im. Edwarda Stachury w Siemianach w Narodowym Czytaniu wzięli udział radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, sołtys Karina Cyganowska, Iza i Ryszard Pyrzowscy z Fundacji Artystycznej IzaR, pisarka Nina Drej, a także właściciel pensjonatu „Szyszka” Marian Kamiński. Oprawę muzyczną przygotował Janusz Król. 

Biblioteka w Ławicach gościła u siebie zastępcę dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie Stanisława Kożuchowskiego, który zapoczątkował wspólne czytanie przepięknym wykonaniem kilku utworów muzycznych. Wybrane przez siebie fragmenty nowel czytali Wiktoria Jastrzębowska, Agnieszka Jastrzębowska, Marta Siwakowska i Joanna Hajdeczko. 

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudzienicach Narodowe Czytanie rozpoczęła dyrektor Szkoły Podstawowej Urszula Solis. Miłą niespodzianką była wizyta wiceburmistrza Lubawy Stanisława Kieruzela wraz z małżonką, w czytaniu brał także udział ks. dziekan kan. Adam Olszewski, Danuta Taborek - nauczycielka języka polskiego, Janina Okołowska - wieloletnia skarbnik miasta Iławy oraz przedstawiciele rodziców Anna Spychała, Ireneusz Paliński i Jan Kiersnowski. Po wspólnym czytaniu i dyskusji na temat czytelnictwa zaproszeni goście mieli możliwość wysłuchania minikoncertu gitarowego w wykonaniu Jana Kiersnowskiego. 

Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ząbrowie odbyło się w centrum miejscowości, na skwerku. W czytaniu wzięli udział uczniowie tutejszej szkoły pod opieką Barbary Kowalskiej i Andrzeja Janowicza, a także przedstawiciele rady sołeckiej na czele z sołtys Ząbrowa Beatą Nowakowską oraz przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie Anią Malinowską i Edytą Lendzion. Do czytania włączyli się również przechodzący mieszkańcy. 

Narodowe Czytanie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców gminy Iława i skupia różne środowiska społeczne, potwierdzając to, że literatura polska jest bogactwem ponadczasowych wartości, a wspólne czytanie zacieśnia więzy i łączy pokolenia. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie wraz z bibliotekarzami z terenu gminy Iława serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli 8. Narodowe Czytanie.

Zofia Chomka

abs2

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~mieszkaniec 4 5 miesięcy temuocena: 100% 

  W Siemianach siedzą jak na pokucie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 3 5 miesięcy temuocena: 75% 

  a pani Hordejuk też czytała ???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka młoda 2 5 miesięcy temuocena: 80% 

  Mam pytanie, dlaczego nie zaproszono do tej szczytnej akcji sołtysów sąsiednich wsi obok Laseczna.?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ttv 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Powinni najlepiej tego wyedukowanego z Gulbia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
woznicki2019
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd3
REKLAMApalac 6
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8216 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)