REKLAMAmbank2
klonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 września 2019, 13:37 komentarzy 13
Częścią systemu rozpoznania przestrzeni powietrznej, planowanego w gminie Kisielice, będzie aerostat.

Częścią systemu rozpoznania przestrzeni powietrznej, planowanego w gminie Kisielice, będzie aerostat. (Fot. materiały Burmistrza Kisielic Rafała Ryszczuka.)

Wojsko jest zainteresowane budową na terenie gminy Kisielice bazy radiolokacyjnej - informowaliśmy na infoilawa.pl 5 września. Teraz, po zapowiedzianym wcześniej spotkaniu w tej sprawie na linii kierownictwo lokalnego samorządu - przedstawiciele Sił Zbrojnych RP, poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących tej sprawy.

Krótko przypomnijmy, że miejscem w gminie Kisielice, gdzie Wojsko Polskie planuje umieścić bazę radiolokacyjną, będzie 16-hektarowy teren między Kantowem a Goryniem. Grunt ten należy do skarbu państwa. 

Kolejne szczegóły dotyczące tego przedsięwzięcia ujawnił Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk po swoim dzisiejszym spotkaniu z przedstawicielami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. 13 września, tak jak zostało to wcześniej zapowiedziane, Urząd Miejski w Kisielicach odwiedzili przedstawiciele wojska.

- Delegacja na czele z ppłk Miłoszem Puto omówiła swoje plany dotyczące instalacji na terenie naszej gminy systemu rozpoznania przestrzeni powietrznej - poinformował po spotkaniu Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. - System ten bazuje na aerostacie, który umieszczony jest na dużej wysokości, około 4 000 metrów, co pozwala na wykrywanie celów odległych nawet o kilkaset kilometrów. Tego typu rozwiązanie stosowane jest dopiero w kilku krajach na świecie, a aerostat planowany w Gminie Kisielice będzie pierwszym w Polsce. 

Burmistrz poinformował również, że bazę stale obsługiwać będzie kilkudziesięciu wojskowych, którzy zamieszkają na terenie gminy Kisielice. Prace nad tym przedsięwzięciem mają potrwać kilka lat. 

Umieszczony na znacznej wysokości aerostat pozwala na wykrywanie celów odległych nawet o kilkaset kilometrów.
Fot. materiały Burmistrza Kisielic Rafała Ryszczuka.

Działka w gminie Kisielice, gdzie realizowane będzie przedsięwzięcie Wojska Polskiego.
Fot. geoportal.gov.pl.

abs2

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Paisano 10 8 miesięcy temu

  Nawet jakby była i tajemnica wojskowa to przed potencjalnym atakiem moglibyśmy tylko zdrowaśki odmawiać, bo obronę mamy biedną czyli żadną

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kola 9 8 miesięcy temuocena: 25% 

  Dajcie spokój już temu Januszowi...znalezli sobie kozla ofiarnego.Dzisiaj wszyscy piją, jedeni jawnie piją drudzy w ukryciu a jaki morał z tego ,że wszyscy piją :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IŁAWIANIN 10 8 8 miesięcy temuocena: 79% 

  A tak poważnie rzecz biorąc to : " Gdzie tajemnica wojskowa ? W razie (nie daj Boże "W") to wasza piękna gmina jest pierwsza do "zniszczenia"!!! BURMISTRZU ! Pieniądze szczęścia nie dają !!! (ale bez nich trudno żyć). Tacy jak Ja , już się obawiają przyszłości. Bo najpierw niszczy się "cele wykrywalne". Ale walczymy o POKÓJ więc MUSI być i BĘDZIE (dobrze) ???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Logg don silver 7 8 miesięcy temuocena: 29% 

  Te iławianin co ty pobierałeś , czyżby z januszem berbelune ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyron69 6 8 miesięcy temuocena: 44% 

  Jak tajemnica?? A w razie "W" wszyscy będziemy umierać. Wg Ciebie nie róbmy nic, bo możemy umrzeć, dziwne myślenie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~goryniak 5 8 miesięcy temuocena: 39% 

  Będzie tak jak szkłomal akurat...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łuki 4 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Kurde Poldek nie pomału - już!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Poldek 3 8 miesięcy temuocena: 78% 

  Janusz idź pomału tam gdzie Henio

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Roms 2 8 miesięcy temuocena: 81% 

  Janusz to nie tylko zepsuta głowa jak pisze DUX ale również wątroba, oj gdyby ta wątroba umiała mówić, to byłaby epopeja. Pamiętam jak swego czasu wchodził w dresie i z kolczykiem do biur, smród po nim był taki, że bez długotrwałego wietrzenia się nie dało wytrzymać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DUX 1 8 miesięcy temuocena: 81% 

  Patrzcie jaki ten (...) aktywny, ale chorobliwie zepsuty i zdziczały. Gdyby chociaż jedną setną tego czasu, co syfi w internecie poświęcił bezdomnym psom, to ile dobrego by z tego wynikło.(...).

  Edytowany: 8 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.978 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)