REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 września 2019, 14:02 komentarzy 1

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Po zgłoszeniu naszej Czytelniczki Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie, we współpracy z iławskim urzędem miasta, przyjrzy się możliwości wyznaczenia przy swojej siedzibie na ulicy Jagiellończyka miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Dzisiaj takiego miejsca przy bibliotece nie ma, choć w jej budynku mieści się m.in. siedziba lokalnego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. 

Jak dowiedzieliśmy się w iławskiej bibliotece, interesantów przyjmuje się w mieszczącym się w tym samym budynku Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów tylko w poniedziałki i czwartki między 9 a 12, ale to nie zmienia faktu, że osobom niepełnosprawnym przydałoby się miejsce parkingowe. Poza tym oni również są czytelnikami i użytkownikami samej biblioteki.

Na problem zwróciła nam uwagę Czytelniczka (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

- Osoby mające problem z poruszaniem się przy bibliotece miejskiej nie mają gdzie zaparkować - zgłosiła kobieta. - Wszędzie pełno jest aut, zarówno wzdłuż ulicy, jak i za budynkiem biblioteki. Nigdzie tutaj nie ma miejsc ze znaczkiem... Jedyna szansa to parking przy ul. Jagiellończyka 5, ale i tam nie zawsze się uda, a do tego trzeba wtedy obejść całą bibliotekę dookoła, a dla osób z niektórymi niepełnosprawnościami to może być problem - opisuje trudności iławianka. - Z drugiej strony biblioteki jest związek inwalidów i nie ma tam dla nich miejsc? - dodaje.

O sprawie rozmawialiśmy z kierownictwem MBP.

- Przy budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie nie ma parkingu - wyjaśniła dyrektor tej instytucji Kinga Groszkowska. - Swoim użytkownikom udostępniamy miejsca postojowe, za budynkiem instytucji. Nie spełniają one formalnych wymogów parkingu, obawiam się, że z tego powodu i na tę chwilę nie mamy możliwości wyznaczyć tam miejsca dla osób niepełnosprawnych. Jestem po rozmowie z pracownikami Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego [Urzędu Miasta] w Iławie i uzgodniliśmy, że znajdziemy najbardziej korzystne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych i postaramy się rozwiązać ten problem - zapewniła szefowa iławskiej MBP.

Na propozycję rozwiązania - czekamy. Przedstawimy ją na portalu, gdy zostanie opracowana.

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~szczerze 1 6 miesięcy temuocena: 67% 

    warto może zapytać , ile osób wypożyczyło tam książki w ostatnim miesiącu ?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6574 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)