REKLAMAKarczma2
klonowski

(Fot. Archiwum organizatora.)

21 września br. w Iławie odbędzie się już piąta edycja Pikniku Inspiracji nad Małym Jeziorakiem. Jego ideą jest popularyzacja wiedzy z dziedzin przyrodniczo-technicznych, a głównym celem jest zaszczepiać nowe pasje i inspirować do poszerzania horyzontów dzieci oraz młodzież z Iławy. W tym roku, już po raz piąty apetyt do nauki wśród młodych ludzi będzie rozbudzany najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem, czyli poprzez zabawę.

Co trzeba wiedzieć?

Piknik rozpoczną o godzinie 9.30 pokazy w amfiteatrze dla klas 1-3, godzinę później, tj. o 10.30 przewidziany jest pokaz dla dzieci z klas 4-6, a po nim, o 11.30 dla uczniów klas 7-8. Zaraz po pokazach na głównej scenie akcja przeniesie się nad Mały Jeziorak, gdzie odbędą się wodne manewry służb ratunkowych. A przez cały czas trwania pikniku na gości czekać będą stoiska inspiracji z masą atrakcji naukowych.

Kto będzie inspirował podczas pikniku?

Swoją obecność na pikniku zapowiedziało już kilkanaście studenckich kół naukowych z renomowanych uczelni całego kraju. Stoisko każdego z nich będzie zachęcać uczestników do zapoznania się z ich dziedziną nauki i zaproponuje inną atrakcję. Dodatkowo do grona stoisk inspiracji dołączyły firmy, instytucje i stowarzyszenia lokalne prezentujące swoje pasje "od kuchni", a wszystkie atrakcje będą podzielone na strefy tematyczne. Tegorocznym inspiratorem jest genialny fizyk Albert Einstein.

Dlaczego piknik jest tak wyjątkowy?

Choćby dlatego, że jest to wydarzenie całkowicie niekomercyjne, skupiające ludzi nadzwyczaj kreatywnych, z energią i pasjami, którzy za pomocą swojej ogromnej wiedzy zapraszają do fascynującego świata nauki. A sposób, w jaki to robią, sprawia, że każdy chciałby zostać w tym świecie na zawsze.

A co na dodatek?

Jedną z ciekawszych atrakcji są Mistrzostwa Polski w Skokach w Narciarstwie Wodnym oraz finałowy pokaz ognia z Einsteinem w roli głównej, na który organizatorzy zapraszają o godzinie 21:00 do miejskiego amfiteatru.

Impreza w Iławie z czasem nabiera coraz większego rozmachu. Jak podają organizatorzy, jej termin nie jest przypadkowy. Piknik ma za zadanie już na początku roku szkolnego zainspirować uczniów do poszukiwań i samodzielnego odkrywania tajemniczego świata nauki. Duży nacisk jest kładziony na to, aby wśród wystawców byli prawdziwi pasjonaci swoich dziedzin, którzy z zapałem dzielą się swoją pasją. Choć Iława to raczej małe miasto, tej imprezy mogą pozazdrościć nawet najwięksi!

PROGRAM

Pokazy naukowe (amfiteatr miejski)
⦁    9:30 – klasy 1-3 - „Zabawy językowe”, Studenckie Koło Naukowe Logopedów z Uniwersytetu Gdańskiego
⦁    10:30 – klasy 4-6 „Mroźny, ciekły azot” - Mały Inżynier
⦁    11:30 – klasy 7+  „Pokazy chemiczne” - Mały Inżynier
⦁    12:00 – Wodne manewry służb ratunkowych
⦁    12:30 – „Woda w lesie, zimne ognie z lasu” - Nadleśnictwo Iława
⦁    13:00 – Spektakl „Made in China, czyli o pirotechnice kilka słów” – Chemicy z Wojskowej Akademii Technicznej
⦁    13:30 – „Logopedia to więcej niż myślisz”, Studenckie Koło Naukowe Logopedów z Uniwersytetu Gdańskiego
⦁    14:00 – Muzyczne inspiracje Małego Pi
⦁    14:30 – Podsumowanie „V Pikniku Inspiracji nad Małym Jeziorakiem” i rozstrzygnięcia konkursów

A co poza nauką?
⦁    10:00 - Finał Mistrzostw Polski w Skokach w Narciarstwie Wodnym! – Mały Jeziorak
⦁    STREFA REKREACJI I ANIMACJI DLA DZIECI
⦁    18:00 - Spektakl „Kajtuś Czarodziej”,  kinoteatr (bezpłatne wejściówki do odbioru w ICK) 

„Tu nie wchodź! Tak nie rób! Nie zaglądaj! Nie stukaj!” – słyszy ciągle Kajtuś. A właściwie nie Kajtuś, a Antoś. A tak właściwie to Kajtuś Czarodziej. Jak do tego doszło? Ta premiera to historia ciekawego świata chłopca, w której mogą się przejrzeć zarówno dzieci, jak i sami dorośli. Spektakl na podstawie powieści Janusza Korczaka.

⦁    18:00 - Indochiny. Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Wnukiem, który opowie o Indochinach. Laosie, Kambodży i Wietnamie, które zwiedził. To daleka kultura, ciekawa historia i odległe od europejskich smaki. Zapraszamy do sali konferencyjnej kina (na piętrze). Wstęp bezpłatny.
⦁    21:00 - Wielki finał, czyli „Pokaz ognia z Einsteinem w roli głównej”!

Oceń najlepsze stoisko i weź udział w losowaniu!

UWAGA! W tym roku ogłoszony został konkurs na NAJLEPSZE STOISKO PIKNIKU! Zwycięzca, który uzyska najwięcej głosów, otrzyma "Nagrodę Publiczności", a wśród głosujących rozlosowany zostanie zestaw piknikowych gadżetów!

Urząd Miasta w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.901 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)