REKLAMAMartex
Paszynin2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 września 2019, 12:39 komentarzy 17

(Fot. Info Iława.)

„Działaj dla klimatu!” - to hasło dzisiejszego proekologicznego happeningu, zorganizowanego przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie w ramach dobiegającego właśnie końca "Globalnego tygodnia protestu dla klimatu" pod szyldem Greenpeace Polska.

Jak przypominano podczas wydarzenia, ekologia to nie tylko ogromne projekty i zmiany wprowadzane przez wielkie przedsiębiorstwa, czy rządy, lecz także suma codziennych wyborów nas wszystkich - prywatnych osób, konsumentów. Kilka pomysłów na to, jak można zmienić swój styl życia na bardziej przyjazny środowisku, przedstawili dzisiaj uczniowie iławskiego "Kopernika". Prezentowali transparenty i plakaty, odczytali przygotowane wcześniej wiersze i fraszki. Wszystko w ramach akcji "Działaj dla klimatu!", poprzez którą Jedynka dołączyła do obchodów "Globalnego tygodnia protestu dla klimatu". Organizuje go Greenpeace Polska. Organizacja alarmuje, że na powstrzymanie katastrofy klimatycznej zostało nam 11 lat. W przeciwnym wypadku, jeśli nie zaczniemy wprowadzać zmian już teraz, coraz większe obszary Ziemi w przyszłości nie będą się nadawały do życia - obawiają się ekolodzy.

„Działaj dla klimatu!” - zachęcał dzisiaj iławski „Kopernik”.

Ilość zdjęć 23

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

abs2

17Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Bolo 17 8 miesięcy temu

  Green pić!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nauczyciel 16 8 miesięcy temuocena: 27% 

  Znowu lewacka imprezka kosztem dzieci i nauki. Zamiast robić manifestację partyjną im św Grety z antify przed szkołą i zapraszać media, warto wymienić listę największych trucicieli na świecie w klasie i tam tłumaczyć ekologiczny biznes. Co wy robicie z dziećmi przed szkołą w godzinach lekcyjnych ? Odczepcie się od nich. Czemu dyrektorka szkoły robi sobie pokazowe lewackie szopki kosztem dzieci ? niech chodzi w koszulce Greenpeacu razem z koleżankami ale po pracy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol 15 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Nawet fajne tam są niektóre nauczycielki , muszę powiedzieć synowi żeby coś zbroił to zostanę wezwany i wtedy umówie się z jedną

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 14 8 miesięcy temuocena: 93% 

  Nie można zjeść ciastka i nadal go mieć. Jak się musi mieć najnowszego smartfona i firmowe ciuchy robione w krajach trzeciego świata to środowisko musi dostać w d... Hipokryci, którzy oczekują zmiany od wszystkich tylko nie od siebie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Chuck 13 8 miesięcy temuocena: 33% 

  Mam pytanie do ekologów. Skoro jest tak źle, to dlaczego z roku na rok rośnie średnia życia?. Ziemia była kiedyś mniej zanieczyszczona, a ludzie żyli krócej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 12 8 miesięcy temuocena: 63% 

  te dzieci są niewinne. to KTO ? zwołał tą paradę.,,,ekolodzy ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janosik 11 8 miesięcy temuocena: 73% 

  Ekolodzy chcą nas cofnąć o 100 lat, a najlepiej o 10.000 tyś lat, do epoki kamienia. Po to jest rewolucja przemysłowa, żeby z niej korzystać. Niech wszyscy ekolodzy zaczną zmiany od siebie i wyrzucą smartfony i laptopy, bo są to rzeczy bardzo trudne do recyklingu, a do produkcji ich zużywa się dużo CO2 i innych niebezpiecznych substancji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyron69 10 8 miesięcy temu

  Tylko jak oni chcą tak ekologicznie, znaczy ekolodzy, to zapraszam do pielenia i zbioru buraków. Jakoś ich na polach nie widać i wcinać wszystko na surowo.....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żaba z Rospudy 9 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Janosiku masz rację. !!! Ekolodzy przywiążą się do drzew łańcuchami i będą na nich wisieć i bronić tak długo aż tyłki im zmarzną,,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~katastrofa za 11 lat ??? 8 8 miesięcy temuocena: 67% 

  a co na to Gawińska ? a co na to Broniarz ? a co na to Burmistrz ?? czekamy na konkrety

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wrednick 7 8 miesięcy temuocena: 75% 

  Taa, z tymże Greenpeace Polska to tylko nazwa marketingowa produktu biznesowego. Miło, że nauczyciele zrobili coś za darmo dla austriackich braci. Natomiast o środowisko wokół siebie zawsze warto zadbać - tyle, że to wymaga trochę więcej wysiłku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~produkt biznesowy 6 8 miesięcy temuocena: 50% 

  ty piszesz o austrii ? jak ona taka pienkna to po diabła menczys się w Iławie ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Eremita 5 8 miesięcy temuocena: 80% 

  Lipa to wszystko! Kolejne drzewa zaznaczone do wycinki w Iławie, hasła przed wyborami, czyli polityka na małolata....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~> 4 8 miesięcy temuocena: 71% 

  A więc dziewczynka ze Szwecji dała przykład jak zatrzymać kopalnie. Więc zamknąć w Iławie zakład z kominem produkujący ciepło dla nas i wyłączyć dopływ ciepła do waszej szkoły

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawda 3 8 miesięcy temuocena: 65% 

  no to organizator / Greenpeace Polska / ma wolny wybór ,, jak chce żyć w chłodniejszym klimacie, to nikt im nie zabrania. Jest Grenlandia, Antarktyda, Alaska i wiele innych miejsc na naszym globie do wyboru. ... dzieci niewinne ... a nauczyciele ??? widzimy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~śmiech 2 8 miesięcy temuocena: 70% 

  czytam że happening, został zorganizowany przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie . Dalej czytam, że to globalny tydzień protestu. Protestujący powinni zatem pozakręcać kurki z ciepłą wodą , pozakręcać ogrzewanie, i w zimie na naszym globie będzie trochę chłodniej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 1 8 miesięcy temuocena: 86% 

  Brzydko tak manipulować dziećmi. Przecież nawet na zdjęciach widać, że nie wiedzą o co chodzi. Na pochodach pierwszomajowych było tak samo. W każdym razie jak chcą lepszego środowiska to niech nie siedzą w kółko w necie, który pochłania kolosalne ilości energii.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 2.745 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)