REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 października 2019, 13:03 komentarzy 39
Dawid Hinz odebrał stypendium, przyznane mu przez radnych z klubu

Dawid Hinz odebrał stypendium, przyznane mu przez radnych z klubu "Dla Iławy", w poniedziałek, 7 października w siedzibie Urzędu Miasta.

Dawid Hinz to kolejny laureat programu stypendialnego ustanowionego przez Klub Radnych „Dla Iławy”. Jest to drugie z kolei stypendium dla młodego mieszkańca Iławy, który swój talent realizuje obecnie jako zawodnik młodzieżowej drużyny Jagiellonii Białystok, czołowego klubu piłkarskiej ekstraklasy w Polsce. Jest wychowankiem UKS-u Mały Jeziorak. 

Przypomnijmy, że pierwsze stypendium "Dla Iławy" trafiło w ręce iławianina Mateusza Dąbrowskiego, na co dzień ucznia Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie, który wyróżniał się na tle innych uczniów bardzo wysokimi wynikami w nauce. Wówczas, w marcu radni Tomasz Woźniak, Ewa Jackowska, Włodzimierz Ptasznik, Dariusz Paczkowski, Michał Młotek i Tomasz Sławiński deklarowali, że stypendium w wysokości 900 zł, które pochodzi z ich diet, będzie przekazywane uzdolnionej młodzieży dwa razy do roku, w marcu i październiku.

Drugim laureatem stypendium jest młody talent piłkarski - Dawid Hinz, wychowanek UKS-u Mały Jeziorak, który w lipcu tego roku swoją przygodę piłkarską zaczął realizować pod okiem trenerów Jagiellonii Białystok. 

- Dawid jest bardzo zdolnym sportowcem, który poprzez bardzo ciężką pracę na treningach zaczyna realizować swoje piłkarskie marzenia – uzasadnia radny Tomasz Sławiński. - Jesteśmy przekonani, że nasze stypendium, choć niewielkie, pomoże mu w jakimś procencie realizować to, co zakłada. 

Jak dodaje Sławiński, Dawid co prawda nie gra już w piłkę w Iławie, ale to właśnie tutaj zaczynał swoją sportową przygodę. Ponadto tu mieszkają jego rodzice, a jego obecność w Białymstoku także promuje iławską piłkę nożną.


Dawid Hinz zaczął swoją przygodę z piłką w wieku 5 lat. Od samego początku trenował pod okiem Tomasza Zakierskiego. To właśnie pierwszy trener zaszczepił w nim miłość do piłki nożnej i pomaga mu do dziś realizować sportowe marzenia. Dawid pod okiem Zakierskiego grał w UKS-ie Mały Jeziorak łącznie 9 lat. To okres ciężkiej pracy i szlifowania piłkarskiego warsztatu. Dawid był m.in. członkiem warmińsko-mazurskiej kadry wojewódzkiej w sezonie 2017/18 i 2018/2019. Do Białegostoku wyjechał 22 lipca 2019 i trenuje oraz gra w centralnej lidze juniorów (CLJ) U-15 (grupa A). Obecnie uczy się w Szkole Podstawowej nr 14 w Białymstoku, w klasie sportowej Jagiellonii. Największe hobby Dawida to oczywiście piłka nożna. Wolny czas poświęca na naukę i dodatkowe treningi.

REKLAMATom-bet

39Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Grażyna 39 4 miesiące temuocena: 50% 

  TYLKO NA NICH ROBIĆ. JAK TACY DOBRZY TO NIECH CAŁĄ DIETĘ NIECH PRZEKAŻĄ. LANSERZY!!! MŁODEMU ŻYCZĘ POWODZENIA W KLUBIE.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojciech 38 4 miesiące temuocena: 58% 

  Wszystkiego dobrego dla Dawida i rodziców! Świetna inicjatywa, życzę dużo sukcesów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Owidiusz 37 4 miesiące temuocena: 54% 

  Ktoś radnych daje na Kościół rokrocznie po 1000 zł, ale sam. I ma zaraz zwołać mas-media by 10 fotek zrobili?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 36 4 miesiące temuocena: 100% 

  Dominik Jaskulski nareszcie na właściwym miejscu...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Greg 35 4 miesiące temuocena: 54% 

  Brawo Dawid, tak trzymaj. Ciężka praca zawsze popłaca. Gratuluję również rodzicom dzieciaka, który ma odwagę spełniać swoje marzenia. Przyjemnie czyta się również o takich inicjatywach że strony radnych, jakże rzadkie dziś zachowanie. Zaś wszystkim jadowitym życzę nabycia trudnej umiejętności ugryzienia się w tylek z zawiści

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 34 4 miesiące temuocena: 62% 

  Taki dar to owszem, ale nikt mi nie powie ze to nie jest pod publiczkę. Jak coś darujesz to zaraz sfora fotografów musi być i artykuł na stronie? Wstydził bym się i tyle. I nie mówcie mi, ze nie mam racji. Dawajcie ile tylko możecie ale nie róbcie z tego popisówki jacy wy jesteście piękni i oddani. Ewa też lubi darować wiele ale kochałbym ją bardziej gdyby nie była celebrytką.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawy i sprawiedliwy 33 4 miesiące temuocena: 86% 

  Rzeczywiście, dwudziestolatkowie postawią miasto na nogi a na ich czele rycerz na białym rowerze, naczelny rowerzysta Iławy. Niech sie cieszy lewactwo do marca jeszcze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 32 4 miesiące temuocena: 14% 

  Daję łeb ze za 4 lata tylko jedna osoba z nich trafi do rady z powrotem takie będzie podziękowanie. Przygotowujemy do rady pokolenie obecnych 20-latków. Wzorem tej niepoczytalnej ze Szwecji.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jankes 31 4 miesiące temuocena: 42% 

  Radny jest osobą publiczną i sprawuje publiczny mandat. Uważam, że jeśli robią coś dobrego to dlaczego nie pokazać tego ludziom? Gdyby radnego złapali pijanego za kierownicą to chciałbys zeby takie info pojawiło się w przestrzeni publicznej. 2 razy w roku przyznają stypendium i robią to medialnie i koli cię to w oczy? Niech się pokazują bo za kilka lat powiesz przed wyborami że nie robili nic. Żywo nienawidzisz tej grupy skoro ich medialna obecnosc ci przeszkadza. Piątlowniki Kopacza tez tak komentujesz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr 30 4 miesiące temuocena: 74% 

  No i git! Ich kasa, dają ile i komu chcą. Ci od Żuchowskiego to chociaż dają, a radna z PISu przytula mieszkanie z ITBSu. Myśleli w ratuszu że się nie wyda. Upsss...... He he, a dopiero początek kadencji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wrednick 29 4 miesiące temuocena: 70% 

  A gdzie tu hejt? Zwykle poczucie proporcji kwoty do szumu medialnego. Każdy daje coś tam na dzieci, często dużo więcej niż te 13 złotych na miesiąc, ale to nie powód by zaraz media podrywać, foty robić, artykuły pisać, hołdy dziekczynne zbierać. Ja też daję potrzebującym, to tak na marginesie do pismaków poniżej, którzy wszędzie widzą hejt - tylko nie u siebie..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jankes 28 4 miesiące temuocena: 25% 

  Alez ty skrupulatny jestes. 13zł miesięcznie to z czego to wyliczyłeś bystrzaku?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 27 4 miesiące temuocena: 75% 

  I to mi się podoba.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~frankie 26 4 miesiące temuocena: 49% 

  Trzeba być skończonym debilem, żeby hejtować tak zacne inicjatywy. Ta sytuacja pokazuje, że zazdrosnych debili w Iławie nie brakuje. Radni Dla Iławy - tak trzymać!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jankiee 25 4 miesiące temuocena: 44% 

  ASF - a śniadania obywatelskie w mediach ci nie przeszkadzają?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~frankie 24 4 miesiące temuocena: 50% 

  A w jaki ma się odbywać? Mieli przekazać to stypendium Dawidkowi, żeby na fejsika temat miał? Ich pomysł ich prawo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ASF 23 4 miesiące temuocena: 71% 

  Nikt nie hejtuje inicjatywy, a raczej formy i stylu w jaki sposób to się odbywa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wrednick 22 4 miesiące temuocena: 68% 

  I o co się podniecać - 900 złotych na rok? Na sześciu? Jakby każdy tyle dał, to może i hojność, a tak...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pałuje trola 21 4 miesiące temuocena: 39% 

  Każda kwota przekazana jest formą pomocy. Gdybys dzieci miał to bys wiedział o tym. Ale ty jestes paskudnym trolem, niedojrzałym emocjonalnie gamoniem, który jest mega twardy za ekranem swojego komputerka z biedronki, który ci się ciągle wiesza jak przeglądasz ukochanego fejsbuka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ten to się ustawił 20 4 miesiące temuocena: 64% 

  A Pan Młotek to wiecznie na wszystko ma czas, ciekawe tylko kiedy pracuje?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Drugi Nojman 19 4 miesiące temuocena: 50% 

  To prawda, ciągle widać go w normalnych godzinach pracy na mieście.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 18 4 miesiące temuocena: 46% 

  Kolego! Tak wygląda jego praca pod rządami Rygielskiego własnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klara 17 4 miesiące temuocena: 54% 

  Gratulacje rodzinie i młodemu adeptowi piłkarskiemu. Świetna inicjatywa jakiej nie było nigdy w tym mieście. Tak trzymać!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 16 4 miesiące temuocena: 58% 

  Piękny gest ze strony radnych Dla Iławy! Gratuluję rodzicom zdolnej pociechy!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kc 15 4 miesiące temuocena: 9% 

  Ta pociecha nie jest wcale taka zdolna, czas pokaże niebawem. Podobnie jak Madox

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lewy pomocnik 14 4 miesiące temuocena: 55% 

  Stypendia to dajcie tym którzy w Iławie są, tu trenują i osiągają doskonałe wyniki sportowe. Kiedy już opuszczą Iławę, to można tylko wspominać. Ponadto nie radni z własnej kieszeni powinni to robić, a ze specjalnego funduszu stypendialnego. Są jednak radni którzy wspierają inne cele ale nie życzy sobie ujawniania. Akcja należy do chwalebnych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sport 13 4 miesiące temuocena: 33% 

  Gortat, niestety po tych słowach P. Sławińskiego kończy się relacja wideo, więc nie wiem co dalej Radny mówi. Poczytaj moje komentarze i zauważ, że została napisana przeze mnie odpowiedź "jedyna racja to taka, że skoro dają Radni swoje pieniądze to niech robią co z nimi chcą". Nadal uważam, że chłopak może i zasługuje na nagrodę, ale nie jako godnie reprezentujący Iławę, ponieważ już jej nie reprezentuje i tyle. Bardzo dobrze wiem, że wielu sportowców rywalizuje w barwach naszego Miasta a ledwo łapią się na stypendium czy nagrodę. To upokarzające i tyle. Iławscy młodzi sportowcy nie są należycie doceniani w naszym mieście koniec kropka. Pozdrawiam serdecznie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gortat nie marcin 12 4 miesiące temuocena: 63% 

  Do Sport: może i mistrzów mamy, sportowców na najwyższym poziomie z tą różnicą że oni majà juz swoją markę sponsora itd. Młody chłopak zaczyna i walczy o marzenia i kazda forma pomocy jest dobra. Poza tym nie manipuluj. Jeśli cytujesz Sławińskiego, to przytocz dalszą część wypowiedzi w której powiedział, że Dawid bardzo ciężko pracował aby znaleźć się tu gdzie jest. Radni moze mają konsultacje społeczne robić tak? To jest ich inicjatywa i forma oraz komu dają to ich problem a nie twój. Nie podoba ci się to nie czytaj i nie komentuj. K...wa normalnie przez ekran komputera czuję żeś bobasa żołnierz. A może tacy jak ty (celowo z małej litery) mędrkowie mogli wskazać na co mają wydać ich pieniądze. Weź chłopie sie ogarnij przeproś i wyjdź...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa Jackowska 11 4 miesiące temuocena: 88% 

  ~Sport~ mam prośbę do Pana. Proszę nie ujmować zasług młodego człowieka, kwitując to znajomością z konkretnym radnym. Pomimo tego, że nie mieszka w Iławie, bardzo mocno identyfikuje się z naszym miastem i byłym trenerem. Takie komentarze są mocno krzywdzące dla Dawida i jego najbliższych. Jest to bardzo pracowity, zdolny i przy tym skromny chłopak. W pełni zasłużył na wszystkie pochwały, które dziś usłyszał.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sport 10 4 miesiące temuocena: 30% 

  Pani Ewo, z całym szacunkiem, ale ten piłkarz już nie mieszka w Iławie więc błędnie jest mówić, że mamy wspaniale utalentowaną młodzież w mieście (mówiąc o tym przypadku). Na prawdę mamy wielu utalentowanych sportowców, którzy odnoszą sukcesy rangi mistrzostw Polski, a nawet wyższej, a został doceniony chłopak, który już nie reprezentuje barw miasta. Po drugie, uważam, że to nie przypadek wybór akurat tego chłopaka, skoro radny Sławiński opisując dlaczego akurat jemu wręczane jest stypendium rozpoczyna swoją wypowiedź od słów, że zna od lat trenera, rodziców i piłkarza... Znajomości i tyle.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa Jackowska 9 4 miesiące temuocena: 82% 

  Panie Jarku pomagam i będę to robić. To moja osobista sprawa co robię z dietą radnej. Myślę jednak , że każdy z nas ma odruch pomocy drugiej osobie. Mają rację, Ci którzy uważają że nie trzeba robić szumu i zbędnego nadęcia bo wręczono stypendium. Jednak jest to doskonała okazja, aby pokazać naszym mieszkańcom, czytelnikom infoiława jak wspaniałą mamy młodzież w Iławie , zdolną, z pasją i wspaniale wychowaną przez rodziców. Proszę wszystkich komentujących, aby prywatne animozje do poszczególnych radnych nie zdominowały tego forum.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 8 4 miesiące temuocena: 78% 

  Ewa Jackowska pomaga cały rok i jeszcze tu brawo. Miło patrzeć na takie inicjatywy, dajecie przyklad

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kuba 7 4 miesiące temuocena: 63% 

  Brawo! Świetna inicjatywa. Niech podpatrują inni radni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sport 6 4 miesiące temuocena: 50% 

  MASAKRA, wspierajmy telenty sportowe, które NADAL reprezentują IŁAWĘ i mają wysokie osiągnięcia! On już nie ma nic wspólnego z Iławą!! Wielu jest sportowców różnych dyscyplin, którzy reprezentują inne kluby, ale wywodzą się z Iławy. Ale tak, WSPIERAJMY piłkarzyków... Iława tylko TO potrafi. Inne dyscypliny się jak zwykle nie liczą!!!!! Wychodzi na to, że najlepiej przenieść zawodnika do prężnie działającego klubu poza Iławą to wtedy Iława MOŻE go doceni... bo stąd się wywodzi... Co to za "polityka" wsparcia iławskich sportowców, no jestem w szoku. PS. Chłopak nie jest niczemu winien, życzę mu powodzenia w swojej "karierze", niech gra i się rozwija, a pieniądze niech odpowiednio wykorzystuje do swojego rozwoju.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jankowsky 5 4 miesiące temuocena: 83% 

  Sport - ale człowieku gdyby wyróżnili tancerza albo kogoś innego tez by ci nie pasowało. Zawsze bedziesz miał jakieś ALE! Siedzisz i pierdolisz dla zasady, byleby pierdolić. A z tej zawiści i żalu dupsko tak ci zacisneło, że kupy nie zrobisz przez najbliższych kilka tygodni. Znawca sportu pfff...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sport 4 4 miesiące temuocena: 33% 

  Jeszcze żaden biegacz w Iławie na takie wyróżnienie nie zasłużył. Chcę siatkarkę, żeglarzy, wioślarzy, karateków, tancerzy, pływaka, triathloniste itd itp. Zawodnika, który reprezentuje miasto nadal a nie kogoś kto już nie ma nic wspólnego z miastem oprócz historii. To chore. Nie widać w Iławie docenienia sportowców, którzy nadal reprezentują barwy Iławy, godnie, na wysokiej rangi zawodach. Jedyna racja, to skoro to faktycznie dieta radnych to niech robią co chcą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~karol 3 4 miesiące temuocena: 64% 

  To jest suwerenna decyzja radnych. Pewnie chciałbys biegacza i koniecznie z obywatelskiej fabryki inicjatyw, co? Wtedy by Ci pasowało.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swojak 2 4 miesiące temuocena: 53% 

  Ależ radni się prężą do tych zdjęć. Jaka duma ich rozpiera. Buhahaha

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~On Iława 1 4 miesiące temuocena: 57% 

  Radni robią to się prężą.ich inicjatywa więc niech się prężą. Nic nie robią to gadane "radni bezradni". To o co Ci tak wogóle chodzi. Napisz z imienia i nazwiska komentarz a nie się chowasz. Lepiej robić awanturę jak pis z ktorej nic nie wynika.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7258 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)