REKLAMAMartex
Media

(Fot. UM w Iławie.)

Na ukończeniu są prace związane z odbiorem azbestu od mieszkańców Iławy. W roku bieżącym z terenu naszego miasta zgłoszono do odbioru ok. 48 Mg pokryć dachowych zawierających azbest. Zadanie, na podstawie umowy z Gminą Miejską Iława, wykonuje WZUPiH "SPOMER". W roku przyszłym pomoc Miasta w zakresie unieszkodliwiania azbestu obejmie również demontaż pokryć dachowych.

15 października br. minął termin na składanie wniosków na udzielenie dotacji z budżetu miasta do wymiany kotłów i pieców niskosprawnych na kotły niskoemisyjne. Do końca listopada z dotacji miejskiej zostaną wymienione 23 kotły węglowe - zostaną zastąpione w większości kotłami gazowymi.  


Od roku 2017 z dotacji skorzystało 104 właścicieli budynków jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych w Iławie. 


Liczba wniosków w tym roku była mniejsza niż w latach ubiegłych z uwagi na uruchomiony pod koniec ubiegłego roku przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej program "Czyste Powietrze", który skupia się na wymianie starych kotłów i pieców na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. 

- Chciałbym skuteczniej zachęcać do walki o czyste powietrze na terenie naszego miasta – komentuje Dawid Kopaczewski, burmistrz Iławy. - W tym celu chcę zaproponować zwiększenie kwoty dotacji dla poszczególnych wnioskodawców. Obecnie jest przygotowywany projekt nowej uchwały, ale ostateczna decyzja będzie należała do Rady Miejskiej w Iławie. Mam nadzieję, że radni przychylą się do tych zmian.

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMANotus_nowa
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6774 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)