wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 listopada 2019, 17:18 komentarzy 6

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Za nami rozegrane w Wikielcu spotkanie na szczycie forBET IV ligi. Zespół miejscowego GKS-u kontynuuje grę bez straty punktu. Podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego przed własną publicznością 4:0 pokonali rezerwy olsztyńskiego Stomilu, śrubując swój rekord zwycięstw, który wynosi już 14.

14. kolejka forBET IV ligi
Stomil II Olsztyn - GKS Wikielec 0:4 (0-0)
[Mecz w Wikielcu, Stomil gospodarzem].

0:1 - Adrian Korzeniewski (54')
0:2 - Adrian Korzeniewski (75')
0:3 - Michał Jankowski (84')
0:4 - Michał Jankowski (karny)

W meczu na szczycie IV ligi długo nie padały gole, ale worek z bramkami w końcu się rozwiązał. W drugiej odsłonie Adrian Korzeniewski otworzył wynik spotkania, dając prowadzenie swojemu zespołowi. Po 20 minutach pokonał golkipera przyjezdnych ponownie. W 84. minucie prowadzenie GKS-u na 3:0 podwyższył Michał Jankowski. Ten sam zawodnik w końcówce meczu ustalił wynik na 4:0, zdobywając bramkę z karnego. Warto dodać, że od 64. minuty GKS grał w przewadze po tym, jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył zawodnik Stomilu II, Niewiadomski.

GKS pozostaje niepokonanym liderem IV ligi, a należący do ekipy z gminy Iława rekord liczby odniesionych pod rząd zwycięstw jest coraz bardziej wyśrubowany.

Dzisiejsza przegrana rezerw olsztyńskiego Stomilu w Wikielcu kosztowała zespół utratę pozycji wicelidera. Teraz drugie miejsce w tabeli zajmuje iławski Jeziorak, który dzisiaj w meczu z MKS-em Korsze zgarnął komplet punktów. Za tydzień zmierzą się właśnie te dwa zespoły: w Iławie Jeziorak podejmie Stomil II Olsztyn

GKS Wikielec: Caban, Sobociński, M. Jajkowski, Szypulski, Sz. Jajkowski, Wacławski, Korzeniewski, Jankowski, Górski, Wodzicki, Kowalczyk.