REKLAMAWardrom
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 listopada 2019, 11:14 komentarzy 4
Piotr Guzowski (drugi po prawej) podczas inauguracyjnej edycji biegu

Piotr Guzowski (drugi po prawej) podczas inauguracyjnej edycji biegu "Parkrun Mały Jeziorak". (Fot. Archiwum własne.)

W Narodowe Święto Niepodległości w naszym powiecie biegano już w Suszu i Kisielicach. W Iławie, choć może się to wydawać dziwne, jeszcze nigdy nie odbył się bieg z okazji radosnego święta obchodzonego 11 listopada. Zmienią to już w tę sobotę organizatorzy wciąż relatywnie młodej sportowej inicjatywy pod nazwą "Parkrun Mały Jeziorak". Niepodległościowy bieg odbędzie się na dwa dni przed listopadowym świętem, bo parkrun jest zawsze w sobotę.

Będzie to już szósta edycja lokalnego "Parkrunu Mały Jeziorak", w ramach którego doświadczeni biegacze spotykają się z tymi, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, by wspólnie pokonać dwa razy przyjemną, mierzącą 2,5 km pętlę wokół Małego Jezioraka. Te biegi na dystansie 5 km odbywają się zawsze w soboty, start jest zawsze przy iławskim basenie o godzinie 9:00. 

- Staramy się urozmaicać to wydarzenie poprzez organizację biegów tematycznych - mówi iławianin Piotr Guzowski, który jest wśród współorganizatorów iławskiego parkrunu. - Za nami bieg halloweenowy, a przed nami - wyjątkowy, niepodległościowy, pierwszy z tej okazji w naszym mieście! - dodaje biegacz.

Jak mówi, początki parkrunu w naszym mieście są bardzo obiecujące.

- Dotychczas w Iławie tylko raz zdarzyło się, że wystartowało mniej niż 100 osób, to naprawdę świetny wynik. Za każdym razem jest też około 20-30 debiutantów i, co ważne, te osoby wracają - podkreśla Guzowski. - Do tego na starcie, trasie i na mecie panuje zawsze pozytywna atmosfera, doświadczeni biegacze wspierają, dopingują i dają wskazówki tym, którzy dopiero zaczynają. To właśnie głównie z myślą o takich osobach organizujemy w Iławie parkrun. Jesteśmy zgranym kolektywem złożonym z biegaczy z różnych iławskich grup biegowych. Wszyscy poświęcamy swój czas za darmo, by co tydzień odbył się bieg, po prostu daje nam to mnóstwo frajdy!

W tę sobotę parkrun będzie wyjątkowo radosny i biało-czerwony. Organizatorzy ozdobią linię startu i jednocześnie mety dekoracjami w narodowych barwach, a uczestników proszą o przybycie, w miarę możliwości, w biało-czerwonych strojach. 

- Można też malować twarze i biec, truchtać, albo maszerować z flagami narodowymi - zachęca Piotr Guzowski. - Po biegu zapraszamy wszystkich na herbatkę i ciastko. Nie ukrywam, że szykujemy też okolicznościowe, niepodległościowe niespodzianki, ale nie wszystko chcemy zdradzać, by zapewnić uczestnikom trochę pozytywnego zaskoczenia.

Wszystkich, którzy jeszcze nie brali udziału w parkrunie, a chcieliby pobiec 9 listopada, organizatorzy zachęcają do bezpłatnej, jednokrotnej rejestracji w internetowym systemie, a także wydrukowania i zabrania ze sobą indywidualnego kodu, który jest wielokrotnego użytku.

- Rejestracja w systemie pozwala na to, by - po zalogowaniu - sprawdzać swoje wyniki i śledzić postępy. To dodatkowa motywacja - mówi Piotr Guzowski.

Na pierwszy w Iławie bieg organizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy już w tę sobotę, 9 listopada. Start o godzinie 9:00 nieopodal iławskiego basenu.

REKLAMATom-bet

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~kc 4 9 miesięcy temuocena: 33% 

  Czy możecie nazwę Parkrun spolszczyć. Ja to brzmi co znaczy po polsku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 3 9 miesięcy temuocena: 0% 

  Bieganie w srajtuzach po parku

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hihot historii 2 9 miesięcy temu

  proponuję cwałpark :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~anglista 1 9 miesięcy temuocena: 33% 

  Parkbieg głąbie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.2992 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)