REKLAMAPysk-na_blysk
REKLAMAipb_nowa

Pierwsze działania podejmowane przez kancelarie windykacyjne skupiają się wokół polubownych prób skłonienia dłużnika do spłaty należności. Niestety, bardzo często wierzyciele mają styczność z nierzetelnymi kontrahentami, którzy umiejętnie utrudniają kontakt ze sobą, odwlekając moment zwrotu zobowiązania. Gdy windykacja na etapie polubownym, czyli tzw. windykacja miękka nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, należy wkroczyć na drogę sądową. Co warto wiedzieć na ten temat?

Windykacja sądowo-egzekucyjna to ostateczność, ale czasem też jedyne wyjście

Bywa, że polubowne próby wyegzekwowania długu zawodzą. Wtedy trzeba wdrożyć windykację sądową, a co za tym idzie, zatrudnić prawnika. Najlepiej wybrać profesjonalną kancelarię, która specjalizuje się w windykacji należności. Dobrym wyborem będzie AIF Kancelaria Prawna, gdzie egzekwowanie długów odbywa się na koszt dłużników. To rewelacyjna wiadomość dla wierzycieli, którzy z powodu trudnej sytuacji finansowej nie mogą sobie pozwolić na spory, bezzwrotny wydatek. Wybierając zaangażowanych windykatorów, mających kilkanaście lat doświadczenia w prowadzeniu podobnych spraw, można być spokojnym o szybkie odzyskanie długu. 

Windykacja sądowa prowadzi do uzyskania wyroku albo nakazu zapłaty. Gdy ten zostanie opatrzony klauzulą wykonalności, będzie postawą do egzekucji komorniczej (stąd nazwa: windykacja sądowo-egzekucyjna). Trzeba w tym miejscu podkreślić, postępowanie sądowe dla wielu osób jest jedynym wyjściem z sytuacji, z jaką przyszło się im mierzyć. Nie wszyscy dłużnicy ulegają bowiem sugestiom negocjatorów i przystają na stawiane przez nich warunki. Część nieuczciwych kontrahentów jest też nieuchwytna: ukrywa się, nie chodzi do pracy, nie odbiera telefonów. W takim przypadku egzekwowanie długu w sądzie okazuje się jedynym słusznym rozwiązaniem. 

Czy egzekwowanie należności od dłużnika w sądzie musi długo trwać? Niekoniecznie!

Sądy z siedzibą w dużych miastach z reguły działają szybciej i sprawniej, niż te zlokalizowane w małych miejscowościach. Jak podaje AIF Kancelaria, sądy we Wrocławiu już nawet w ciągu 14 dni mogą wydać nakaz zapłaty! To oznacza, że egzekucja powierzona profesjonalnym windykatorom zostanie przeprowadzona fachowo z dbałością o to, aby proces sądowy nie ciągnął się miesiącami. Warto wspomnieć również o tym, że renomowane kancelarie windykacyjne prowadzą sprawy we współpracy z komornikami. To jeszcze bardziej usprawnia postępowania, w których konieczna jest egzekucja komornicza. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że zobaczysz jeszcze swoje pieniądze, a Twój dłużnik zostanie sowicie ukarany, skontaktuj się z dobrą kancelarią windykacyjną. Twoja sprawa zostanie oddana w odpowiednie ręce, a dług spłacony – szybciej, niż się spodziewasz.

Artykuł partnera.

TEMATY polecamy
REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd3
REKLAMApalac 6
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6634 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)