wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 listopada 2019, 14:44 komentarzy 10

Zajmująca 7. lokatę w IV-ligowej tabeli Polonia Lidzbark Warmiński była dzisiejszym rywalem podopiecznych trenera Wojciecha Figurskiego.

Polonia Lidzbark Warmiński wygrywa na Sienkiewicza, przerywając zwycięską passę Jezioraka Iława.

16. kolejka forBET IV ligi
Iława, 17 listopada

Jeziorak Iława - Polonia Lidzbark Warmiński 1:2 (0-1)

0:1 - Sergey Gurov (40')
0:2 - Kamil Dajnowski (76')
1:2 - Daniel Madej (78')

Spotkanie z Polonią okazało się dla Jezioraka dość ciężką przeprawą. W pierwszej połowie, choć optycznie na boisku przeważali gospodarze, to nic z tej przewagi nie wynikało. Dobrze broniący się goście nie pozwali na stworzenie pod swoją bramką większego zagrożenia. W 40. minucie nastąpiła niespodzianka i nie była ona dla zgromadzonych na Sienkiewicza kibiców przyjemna. Sergey Gurov, znany lokalnym kibicom futbolu z GKS-u Wikielec, a obecnie reprezentujący barwy Polonii, dał swojemu zespołowi prowadzenie.

W drugiej odsłonie biało-niebiescy z animuszem rzucili się do odrabiania strat. Wciąż jednak, pomimo wyraźniejszej w tej części meczu przewagi na boisku, nie mogli znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Polonia nadal broniła się dobrze, wyprowadzając groźne kontry. Bardzo bliscy zdobycia drugiego gola rywale byli w 75. minucie, ale popisał się Malanowski, broniąc w sytuacji sam na sam. Po chwili, w 76. minucie, Polonia wyprowadziła kolejną swoją groźną kontrę, tym razem skuteczną. Za tę drugą bramkę Jeziorak szybko się zrewanżował. Gola kontaktowego zdobył Daniel Madej, wykorzystując zamieszanie w polu karnym przeciwnika. Na tyle starczyło sił i czasu - komplet punktów na Sienkiewicza dzisiaj dla przeciwnika.

SKŁADY

Jeziorak Iława: Jacek Malanowski, Dawid Kowalski, Krzysztof Kressin, Wojciech Figurski, Arkadiusz Kuciński, Dawid Ksiuk, Daniel Madej, Radosław Galas, Łukasz Suchocki, Grzegorz Kochalski, Paweł Sagan. Rezerwa: Grzegorz Sobiech, Karol Kaźmierski, Łukasz Święty, Remigiusz Parulis, Jakub Janiszek. Trener: Wojciech Figurski.

Polonia Lidzbark Warmiński: Piotr Gasperowicz, Sebastian Zajączkowski, Kamil Dajnowski, Mateusz Gut, Paweł Łukasik, Sergey Gurov, Bartłomiej Rodzeński, Sebastian Dzierzkiewicz, Maciej Waląg, Piotr Wanda, Wojciech Wojciechowski. Rezerwa: Krzysztof Barchański, Dominik Ciesielski, Szymon Dobkowski, Michał Duda, Krzysztof Zapał, Grzegorz Jatkiewicz, Cezary Żuk. Trener: Czesław Żukowski.

A za tydzień w Iławie - derby. 24 listopada o godzinie 13:00 gościem Jezioraka Iława będzie Motor Lubawa.

Zwycięska passa Jezioraka Iława - przerwana. Na Sienkiewicza komplet punktów zgarnia Polonia Lidzbark Warmiński.