REKLAMAMeble
My center2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 listopada 2019, 09:47 komentarzy 2
Aleksandra Demczuk i Miłosz Jankowski - to oni, w Iławie, podejmą wspólnie niezwykłą próbę pobicia rekordu świata.

Aleksandra Demczuk i Miłosz Jankowski - to oni, w Iławie, podejmą wspólnie niezwykłą próbę pobicia rekordu świata. (Fot. Archiwum prywatne.)

Aleksandra Demczuk i Miłosz Jankowski rekordzistami świata? Odważną próbę sportowcy podejmą wspólnie w rodzimym klubie już w ten weekend.

Przystań iławskiego Wir-u stanie się areną zmagań dwojga sportowców w ramach próby pobicia niecodziennego rekordu świata. Zuchwałą sportową próbę podejmą wspólnie olimpijczyk Miłosz Jankowski i jego koleżanka Aleksandra Demczuk. Wszystko w roku, w którym Wir - wioślarski klub, którego oboje są wychowankami, świętuje 25-lecie swojego istnienia.

Będą wiosłować na ergometrze przez 24 godziny, zmieniając się co 10 minut. By pobić rekord świata, muszą pokonać... 340 110 metrów!

- Ola i Miłosz, reprezentujący teraz barwy AWFiS Gdańsk, to wychowankowie naszego klubu - informuje z dumą iławski Wir. - Dlatego nieprzypadkowo na miejsce próby pobicia rekordu świata wybrali właśnie budynek przystani naszego klubu w Iławie. Czy uda im się dokonać tego po raz pierwszy w Polsce, czy pobiją rekord świata? Przekonamy się już w sobotę przed południem!

To właśnie wtedy okaże się, jaki dystans pokona wspólnie duet wioślarzy. Oczywiście, zakładając, że przetrwają 24-godzinne mordercze wyzwanie.

- Każdy sportowiec musi mieć w sobie coś z szaleńca. Ale gdzie są granice? Te coraz dalej przesuwa Miłosz Jankowski, który już przejechał na ergometrze 100 km. Teraz czas na jazdę przez całą dobę! - komentuje Wir, dodając: - Samo podjęcie się takiego zadania zasługuje na podziw, dlatego już teraz gratulujemy i mocno trzymamy kciuki.

- W Polsce nikt wcześniej nie podjął się takiej próby - mówi z kolei olimpijczyk z Iławy. - Zobaczymy, co nas czeka - dodaje Miłosz Jankowski, dla którego po okresie intensywnych przygotowań ostatnie dni przed próbą pobicia rekordu są czasem odpoczynku i regeneracji.

Przyłączamy się do wszystkich trzymających kciuki za powodzenie niezwykłej próby! 

REKLAMAwardrom2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~lewy pomocnik 2 11 miesięcy temuocena: 0% 

    A co na to rodzice jak się dzieci pomęczą???

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~z lewego skrzydła 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

    `` lewy~~ czy ty kontrolujesz komu zadajesz pytanie ??????????????? CO NA TO RODZICE ??? pytasz , to zapytaj rodziców , a nie normalnych trzeżwych czytelników tego portalu.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4432 sekundy