REKLAMALADY D
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2019, 14:41 komentarzy 2

(Fot. Czytelnik/nadesłane.)

Zwalnianie blokady kół, w jaką wyposażone są kontenery na śmieci, powoduje ich przemieszczenie się po całym parkingu i okolicznych terenach zielonych. Zwłaszcza w ostatnim czasie, gdy dość silnie wiało. Zgłoszony przez Czytelnika problem konsultujemy z przedstawicielem spółki Koma, wywożącej z terenu Iławy odpady komunalne.

- Proszę spojrzeć na zdjęcie. Tak za każdym razem, gdy tylko troszeczkę powieje, wygląda hmmm... "punkt odbioru śmieci" przy ulicy Skłodowskiej 2A/2B - zgłosił iławianin. - Czekamy, kiedy śmietniki polecą w stronę parkingów i uszkodzą kilka aut. "Motywuje się" nas coraz wyższymi kwotami za segregację i odbiór śmieci, nie dając nic w zamian. Oczekuje się od lokatorów, że chyba sami to ogarniemy i - nie daj Boże -  nie będziemy zawracali nikomu głowy. Wstyd przez duże "W" - ocenia mężczyzna.

f

Co na to Koma, spółka, której pracownicy odbierają odpady z widocznych na załączonym zdjęciu kontenerów?

- Zapewniam, że nasi pracownicy doskonale zdają sobie sprawę z konieczności zablokowania kół przy użyciu hamulców, w jakie te kontenery są wyposażone, za każdym razem po odbiorze odpadów. W sposób szczególny są uczulani, by o tym pamiętać, właśnie teraz, gdy pogoda rzeczywiście jest dość wietrzna. Jest to też przeze mnie kontrolowane - wyjaśnia koordynator spółki Koma w Iławie Tomasz Gliszczyński. - Nie możemy wykluczyć, że któryś z pracowników mimo wszystko zapomniał o blokadzie kół, ale robimy wszystko, co możemy, by był to po prostu nawyk, coś realizowanego za każdym razem - zapewnia i przyznaje: Jeśli koła nie były zablokowane, a kontenery - tak jak widać to na zdjęciu - nie były wypełnione, to faktycznie mogło dojść do ich przemieszczenia się pod wpływem wiatru.

W takiej sytuacji, jeśli pojemnik np. uszkodzi zaparkowany samochód, to spółka może być za takie szkody odpowiedzialna materialnie. Taką sytuację odnotowano już np. w Olsztynie. Ponadto, jeśli wiadomo, że do szkód doprowadziło zaniedbanie pracownika, to on również jest pociągany do odpowiedzialności - przez swojego pracodawcę. Jest więc po stronie Komy i jej kadry motywacja, by dbać o właściwe unieruchamianie kontenerów.

Kto więc zapomniał o hamulcu? Jak w tej konkretnej sytuacji doszło do przemieszczenia pojemników, nie mając dowodów, trudno stwierdzić... Ze strony przedstawiciela Komy jest natomiast propozycja rozwiązania systemowego.

- To budowa wiat na pojemniki, związana z wieloma korzyściami: od schludnego wyglądu przez bezpieczeństwo (nie ma mowy o przemieszczaniu kontenerów) aż po wyeliminowanie problemu podrzucanych odpadów. Takie wiaty już pojawiają się w niektórych lokalizacjach w Iławie, choć przyznam, że na razie jest to kropla w morzu potrzeb - zauważa Tomasz Gliszczyński.

abs2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~As 2 10 dni temuocena: 100% 

    Ta firma chcialaby aby ludzie placili i sami wywozili śmieci. Właściciele domkow jednorodzinnych cos na ten temat wiedza.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec 1 10 dni temuocena: 100% 

    Tak jak i zawsze pamiętają o zamykaniu drzwi do śmietników. Już nie raz wychodziłem wyrzucić śmieci zaraz po ich wyjeździe i drzwi zostawały otwarte. Pomijam, że zostawiają opróżnione pojemniki otwarte, a byli proszeni o ich zamykanie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac2
REKLAMAGaleria 2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5828 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)