REKLAMAWardrom
REKLAMAWiatrak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 grudnia 2019, 12:23 komentarzy 5

(Fot. Info Iława.)

Moc atrakcji utrzymanych w klimacie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia czeka na wszystkich, którzy odwiedzą odbywający się dzisiaj (1 grudnia) w iławskiej hali świąteczny festyn pod hasłem "Przyjaciele dla Orkiestry".

Iława. Pysznie, muzycznie, kolorowo jest na świątecznym festynie „Przyjaciele dla Orkiestry”.

Ilość zdjęć 38

Zorganizowali go z myślą o swoich następcach w zespole jego wychowankowie, dzisiaj członkowie liczącego około 50 osób Stowarzyszenia Przyjaciół Orkiestry Dętej w Iławie.

- Młodzieżową Orkiestrę Dętą tworzą bardzo młodzi ludzie, są orkiestranci, którzy dołączyli stosunkowo niedawno i wciąż doskonalą umiejętność gry na wybranym instrumencie. Chcemy pomóc im się rozwijać, stąd inicjatywa zebrania pieniędzy na warsztaty muzyczne. Każdy zebrany dzisiaj grosz trafi właśnie na ten cel - mówią organizatorzy, przedstawiciele Stowarzyszenia.

A wydać przysłowiowych kilka groszy naprawdę jest na co. Wiele okazji czeka na prowadzonej przez Dominika Jaskulskiego licytacji. To przekazane przez hojnych darczyńców vouchery na usługi i zabiegi, ale też ręcznie wykonane dekoracje oraz wiele niespodzianek. Coś ładnego, przydatnego, albo smacznego można znaleźć także na jarmarku świątecznym, gdzie m.in. kuszą barszcz z pierogami. Coś dla siebie znajdą też najmłodsi. Zabawy i gry prowadzi sam Mikołaj.

Festyn organizują muzycy, więc oczywiście nie brakuje grania i śpiewania, w tym kolęd, wprowadzających do iławskiej hali atmosferę Bożego Narodzenia. Poza Młodzieżową Orkiestrą Dętą pod batutą kapelmistrza Michała Kowalewskiego minikoncerty przygotowali goście i muzyczni przyjaciele orkiestry, w tym uczniowie iławskiej Państwowej Szkoły Muzycznej, chór Iława Gospel Singers, chór męski działający przy parafii p.w. Chrystusa Króla Wszechświata w Iławie, zespół A Deo et Rege działający przy parafii p.w. św. Brata Alberta w Iławie, schola Gratia działająca przy parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Iławie oraz absolwenci i osoby związane z orkiestrą, w tym Robert Herman.

Zabawa w iławskiej hali potrwa do godziny 17:00.

kontakt@infoilawa.pl

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ja 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Mega impreza!!! Każdy znalazł tam coś dla siebie. Uczta dla ucha i ciała , super zabawa dla dzieci. Wielkie dzięki za cudownie spedzoną Niedzielę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uczestnik 4 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Super, było super. Spędziliśmy z rodziną miłe popołudnie. Fajny kącik dla dzieci. Jestem na tak, poproszę więcej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 3 10 miesięcy temuocena: 92% 

  Fajna sprawa mi się podobało

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Natalia 2 10 miesięcy temuocena: 22% 

  Ale tłumy. Więcej osób, bo i lepsze atrakcje, były w Ostródzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gosc 1 10 miesięcy temuocena: 25% 

  nie widac księ dza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.8101 sekundy