REKLAMAMartex
REKLAMAGaleria2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 grudnia 2019, 10:41 komentarzy 1

(Fot. Urząd Miejski w Zalewie.)

Bohaterska postawa strażaka i radnego Krzysztofa Przybylskiego, który wyciągnął z zimnego Jezioraka trzech młodych wędkarzy, nie umknęła uwadze zalewskiego samorządu. 

Podczas XV zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Zalewie w dniu 27 listopada w imieniu rady miejskiej i władz samorządowych Przewodniczący Rady Miejskiej w Zalewie Jan Lichacz, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zalewie Krzysztof Gawryś i Burmistrz Zalewa Marek Żyliński podziękowali druhowi Krzysztofowi Przybylskiemu za wyjątkową odwagę, ofiarność oraz męstwo wykazane podczas akcji ratowania życia trzech młodych mieszkańców Gminy Zalewo w dniu 13 listopada.

Wracając ze służby z nowomiejskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Krzysztof Przybylski zauważył wóz bojowy OSP Urowo przy brzegu akwenu nad zatoką Kraga na Jezioraku. Zatrzymał się, by sprawdzić, czy potrzebna jest pomoc. Okazało się, że na jeziorze dryfowała przewrócona łódka, której kurczowo trzymało się trzech wędkarzy. Okazało się, że strażacy OSP nie byli w stanie ściągnąć poszkodowanych mężczyzn na brzeg. W posiadaniu strażaków była lina i koło ratunkowe. Pan Krzysztof obszedł zatokę i z jej drugiego brzegu postanowił wejść do wody. Wskoczył, ale było zdecydowanie za głęboko, aby cokolwiek zrobić.

Przypomniało mu się jednak, że niedaleko jest dzika plaża, przy której na pewno jest wypłycenie tuż przy brzegu. Dzięki temu dużo sprawniej udało się wejść do wody. Dodatkowo został zabezpieczony liną w celu asekuracji. Bohater wyrzucił koło z przyczepioną do niego liną, a wędkarz, który był w wodzie najbliżej brzegu, złapał koło, następnie chwycili je kolejni. Następnie strażak zaczął wycofywać się na brzeg z poszkodowanymi trzymającymi się liny. Ochotnicy z Urowa dostali dyspozycję od Pana Krzysztofa, żeby natychmiast zaczęli maksymalnie ogrzewać wnętrze samochodu strażackiego, bo trafią tam zaraz wyziębieni wędkarze. Poszkodowani zostali rozebrani z ubrań, żeby nie doszło do jeszcze większego wychłodzenia. Mężczyźni otrzymali suche ubrania strażaków. Po pewnym czasie pojawiła się karetka. Ratownicy medyczni zajęli się poszkodowanymi, których stan był bardzo zły ze względu na hipotermię.

Jeszcze raz gratulujemy bohaterskiej postawy, odwagi i poświęcenia w ratowaniu życia mieszkańców Gminy.

Gmina Zalewo/red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. Urząd Miejski w Zalewie.

abs2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~autochton 1 5 miesięcy temu

    Brawo i szacun. Za działanie i trzeźwe myślenie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.4749 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)