REKLAMAMeble
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 grudnia 2019, 10:26 komentarzy 12
Duża miejska działka przeznaczona pod budownictwo wielorodzinne zmieniła właściciela.

Duża miejska działka przeznaczona pod budownictwo wielorodzinne zmieniła właściciela.

Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB kupiło dużą miejską działkę na ulicy Piaskowej w Iławie. 

Przeznaczenie nieruchomości to zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z usługami nieuciążliwymi, a spółka już wcześniej nabyła też sąsiednią działkę o porównywalnej wielkości.

Pierwszy ustny przetarg na sprzedaż miejskiej działki nr 59/8 o powierzchni 3,5922 ha (na głównym zdjęciu zaznaczona czerwoną strzałką) odbył się 11 grudnia. Do udziału dopuszczone były dwa podmioty, ale jeden z nich się wycofał. Ostatecznie nabywcą działki za kwotę 7 mln 524,5 tys. zł (jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej ustalonej na 7 mln 450 tys.) zostało Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB. Kwota sprzedaży zasili przyszłoroczny budżet miasta.

IPB, jeden z czołowych lokalnych deweloperów, posiada teraz na ulicy Piastowej tę i kupioną wcześniej sąsiednią działkę. Ma ona powierzchnię około 3 hektarów i to samo przeznaczenie, tj. budownictwo wielorodzinne.

REKLAMALady D

12Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~podatnik 12 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Ratusz sprzedaje tereny miejskie ile sie jeszcze da - Deweloper zaciera rece od krociowych zyskow a my mieszkancy Ilawy mamy zniszczone ulice ; korki ; brak szkol na osiedlach ; zlobkow ; przedszkoli brak dobrze platnych zakladow pracy i powstaje pytanie [ Do czego darzy Ilawska wladza ] bo w ladnym miescie nie zawsze zyje sie luksusowo gdy ignoruje sie potrzeby mieszkancow il

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~arletacz23 11 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Brak zakładow pracy ,same disconty w miescie a uwzieli sie na mieszkania! Tyle mieszkan stoi pustych na sprzedaz !!!Jak nie bedzie pracy to nie bedzie za co kupic lokal!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bner 10 10 miesięcy temuocena: 86% 

  W tym mieście nie ma już urbanisty, który zadbałby o planowanie rozwoju miasta, jego dzielnic itd. Jest deweloper, który rządzi i robi co chce. Blokowiska, ma których mieszka kilka tysięcy ludzi, blok na bloku. Ciekawe, gdyby nie daj Boże, zdarzył się jakiś pożar na osiedlu piastowskim. Tam jest takie zagęszczenie ze aż niebezpiecznie. Nie ma strategii na rozwój tego miasta, określenia dzielnic, ich funkcji. To wszystko się miesza ze sobą powodując chaos. Nie podoba mi się to... :(

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tjaa, mądrala 9 10 miesięcy temu

  Przecież mieszkańcy sąsiadującej z ta działka dzielnicy zabudowy jednorodzinnej protestowali przeciwko wlasnie takiemu chaosowi urbanistycznemu!!! Co jeszcze wg ciebie „powodzenia pomysłodawco” może zrobić obywatel?!? Przykuc się w ramach protestu do drzewa łańcuchem?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~powodzenia pomysłodawco 8 10 miesięcy temuocena: 40% 

  strategu , urbanisto , zamiast pisać o zagęszczeniach, niebezpieczeństwach, tysiącach ludzi blok na bloku, określaniu dzielnic i chaosie, zrób coś konkretnego ,, bo tylko piszesz , że tobie się nie podoba. no to sobie pisz !!!! a sam coś zrobiłeś ??? poza pisaniem ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wow 7 10 miesięcy temuocena: 44% 

  No to miasto Iława jest na plusie więc lotnicza majóweczka się odbędzie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 6 10 miesięcy temuocena: 65% 

  Blok przy bloku, w sąsiedztwie zakłady produkcyjne, a później płacz przyszłych właścicieli mieszkań, że hałas itd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 5 10 miesięcy temuocena: 63% 

  Do ~ja z piaskowej: mnie nic nie boli, martw się o siebie gościu, później tylko nie jęcz, że ci coś przeszkadza. Tyle w temacie, nie pozdrawiam i żegnam. EOT.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja z piaskowej 4 10 miesięcy temuocena: 47% 

  a z jakiego powodu CIEBIE tyłek boli, ??? jeszcze nie ma bloków, jeszcze długo nie będzie przyszłych właścicieli , a ty jasnowidzu przewidujesz 100 lat do przodu , że będzie blok przy bloku, że będzie to czy tamto >> twoje zmartwienia pewnie przeżyją ciebie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Owidiusz 3 10 miesięcy temuocena: 54% 

  Kto kupuje te mieszkania. Oczywiście powracający z zachodu albo jako lokatę kapitału pod tymczasowy wynajem; abo polski kapitał tu zgromadzony zakładam ze nie na oszustwach podatkowych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paisano 2 10 miesięcy temuocena: 88% 

  Właściciele domków jednorodzinnych czerwienieją ze wściekłości. Dobry deal z miastem i masa mieszkań socjalnych. Będzie ciekawie... Choć nie powiem teren bardzo atrakcyjny...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak jest 1 10 miesięcy temuocena: 83% 

  właściciele czerwone jak buraki ..prawda ha.ha ,! szkoda słów ! ale na razie nie są panami wszechświata ,,tylko swojej działeczki i chałupki .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2716 sekundy