REKLAMAPatrz
klonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 stycznia 2020, 12:12 komentarzy 72
Krzysztof Portjanko drugim zastępcą burmistrza Iławy.

Krzysztof Portjanko drugim zastępcą burmistrza Iławy. (Fot. Info Iława.)

Krzysztof Portjanko właśnie objął urząd drugiego zastępcy burmistrza Iławy. 

Oficjalnie zatrudniony został z dniem 1 stycznia, ale - ze względu na przypadający tego świątecznego dnia Nowy Rok - stanowisko faktycznie objął dzień później. Dzisiaj, tj. 2 stycznia swoje urzędowanie rozpoczął powołany przez Dawida Kopaczewskiego drugi zastępca burmistrza Iławy Krzysztof Portjanko.

45-letni Krzysztof Portjanko z Iławą związany jest od urodzenia.  

- Z miastem i jego okolicami związane jest całe moje życie zawodowe i prywatne - mówi świeżo upieczony zastępca burmistrza, który wcześniej w Urzędzie Gminy w Iławie kierował Referatem Techniczno-Inwestycyjnym i Zamówień Publicznych.

Jego zakres odpowiedzialności w iławskim ratuszu będzie podobny jak w poprzednim miejscu pracy. Drugi zastępca burmistrza będzie nadzorował kwestie techniczne, inwestycyjne oraz dotyczące zamówień publicznych, a także bieżącego utrzymania miasta. Jak przyznaje, to dla niego spore zawodowe wyzwanie. Dzisiaj ma bardzo intensywny dzień: wdraża się w nowe obowiązki, poznaje nowych współpracowników i środowisko pracy. 

Pierwszym zastępcą Dawida Kopaczewskiego pozostaje zatrudniona wcześniej Dorota Kamińska. 

red. kontakt@infoilawa.pl

Na zdjęciu burmistrz Dawid Kopaczewski wraz ze swoim nowym zastępcą.
Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMAwardrom2

64Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Samorządny. 64 6 miesięcy temu

  Adam i Cleo wasza głupota szybuje jak podstrzelony wróbel.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxyz 63 6 miesięcy temuocena: 80% 

  Hmm a na mieście krążą pogłoski, iż kolejna osoba znajoma burmistrzowi "stara" się o miłe stanowisko w miejskiej instytucji Czy to prawda? Czy też będą przenosiny? A może burmistrz wskaże podstawę prawną przenosin pracownika między placówką miejską a powiatową?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolo 62 6 miesięcy temuocena: 54% 

  Kolejny nierob za kasę mieszkańców

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 61 6 miesięcy temuocena: 50% 

  (...) z Kopaczewskim...Kropka.A jego kolesie,którzy tak zażarcie bronią go na tym portalu,zdziwią się za 4 lata,jak ich przypadkowy burmistrz wyleci z posady.Ludzie swoje rozumy mają i swoje widzą...Kropka.

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Psy szczekaja... 60 6 miesięcy temuocena: 86% 

  To musi być dobry urzędnik skoro tyle lat był u wójta Krzysztofa i nic o nim nie słyszałem. Ten atak na niego akurat teraz, to tylko przez jakąś chorą zawiść.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kopyto 59 6 miesięcy temuocena: 25% 

  Dawid pociągnie spoko kadencję, nawet Pan radny Rozborski nie da mu rady. I co z tego ze doprowadzi do referendum odwoławczego, jak naród do urn nie pójdzie. Taki jest naród durnowaty Dawid dobrze się sprawdza, ale nie wiecie czemu tak jest. Mam karkołomną teorię. Otóż to wy barany radne jeden przez drugiego się ścigacie, by coś nowego zainstalować, a on zbiera owoce waszej pogoni za sukcesem. Tak ludzie już oceniają. Ale dajecie się w jajo podebrać...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zenobiusz 58 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Autorytet Rozborski :) - do teraz nie mogę dojść do siebie ze śmiechu ! Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pat 57 6 miesięcy temuocena: 45% 

  tylko w tym (...) kraju w takiej wsi burmistrz ma 2 zastępców a wiocha dwudziestu paru radnych nierobów!!!

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kc 56 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ale ja to beze sety nie żyję - tak mi ta rada leży

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radny 55 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Z okazji Nowego Roku w imieniu radnych życzę pogody ducha i 365 dni w trzeźwości :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Archanioł 54 6 miesięcy temuocena: 88% 

  Do Stryjek co do finansowania mediów to nic mi nie wiadomo o finansowaniu infoiława przez Burmistrza nie znam tego tematu jednak nic prostszego jak w ramach prawnego obowiązku udzielenia informacji o finansach publicznych przez jednostkę samorządu terytorialnego zwróćmy się z zapytaniem do Ratusza o kwestie obecnie finansowanych mediów. Na finansowanie kuriera przez poprzednia ekipę są właśnie takie dokumenty,, z których jasno wynika kto i ile dostawał w poprzednich latach i dysproporcje są ogromne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MORDOR 53 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Krzysztof witaj w naszej bajce :-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Helga 52 6 miesięcy temuocena: 40% 

  Kamila kiedy wracasz z macierzyńskiego?aby dobić do męża?? Wszędzie o Tobie głośno.ale masz szerokie znajomości.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 51 6 miesięcy temuocena: 53% 

  Żenujący komentarz ale czego spodziewać się po heldze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ziomek 50 6 miesięcy temuocena: 89% 

  Bardzo ciekawe pomówienia i oszczerstwa. A teraz moze niech każdy się podpisze pod rzucanymi oszczerstwami własnym imieniem i nazwiskiem zamiast kryc się pod anonimowościa internetu. Zenujaca "odwaga"

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anna 49 6 miesięcy temuocena: 25% 

  Do samych narzekających piszecie słusznie, tylko pytanie kto na Pana Kopaczewskiego głosował, może ktoś z was? To była być może wasza decyzja

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 48 6 miesięcy temuocena: 32% 

  Wybór Kopaczewskiego to błąd. Kosztowny niestety.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 47 6 miesięcy temuocena: 41% 

  Archanioł - Kubusiu te wpisy na forum to w ramach nowych obowiązków służbowych? Wiecie co ludzi wkurza? Nie samo zatrudnianie, tylko okoliczności w jakich się to odbywa. Kopaczewski łatwo osądzał poprzednika, wygrał nawet wybory na fali hejtu . I cóż dziś robi?Tylko gorzej.(...)

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stryjek 46 6 miesięcy temuocena: 31% 

  Archaniele piszesz o niebotycznych kwotach na Kurier Iławski. A co teraz robi Kopaczewski? Wyciął Kuriera a finansuje inne medium jakim jest niestety ten internetowy portal.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 45 6 miesięcy temuocena: 23% 

  Drogi Panie to co było kiedyś jest czasem przeszłym, którego praktyk nie należy kontynuować. Jak jest, każdy widzi. Jest zdecydowanie gorzej. Z Kaską burmistrz poszedł dosłownie po bandzie. Zero konkursu. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. I proszę nie pisać że nepotyzm można uznać za dobrą kartę, wręcz za odwagę w podejmowaniu niepopularnych decyzji. To jest dopiero hipokryzja. Nie obrażam nikogo, punktuję burmistrza tak jak niegdyś on to czynił. Tylko w drugą stronę to niebyt mu na rękę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Archanioł 44 6 miesięcy temuocena: 87% 

  Nie jako wywołał mnie Pan/Pani do tablicy tym swoim wpisem. Na wstępie proszę nie nazywać mnie "Kubusiem" gdyż jest to dla mnie obraźliwe i sobie tego nie życzę. Nie jestem w żaden sposób związany z iławskim Urzędem. Miasta ani z Panem Burmistrzem, którego szanuje i będę wspierał bo nie boi się podejmować decyzji nawet tych niepopularnych. W odróżnieniu właśnie od swoich poprzedników. Czy wygrał wybory na fali hejtu ? W tej kwestii bym polemizował. Natomiast co do operowania nazwiskami to bym był bardziej wstrzemięźliwy gdyż tym samym mówi Pan/Pani nie popierając tego żadnymi dowodami, iż te osoby nie mają żadnych kompetencji do pełnienia tych funkcji. Z czym nie można się zgodzić. Jeśli tak foruje Pan/Pani kwestię nepotyzmu proszę cofnąć się wstecz i zobaczyć jak daleko układy sięgały w czasach przed Panem Burmistrzem Kopaczewskim. Jak był rozgrywany temat polityki medialnej urzędu niebotyczne wręcz dofinansowania dla kuriera ilawskiego. Tu byla niegospodarność i brzydki zapach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stryjek 43 6 miesięcy temuocena: 38% 

  Jaki burmistrz taki i zastępca. Ciekawe kogo (...) jeszcze zarekomenduje? Wyborco a nie jest tak, że dyrektorka ICK (...) Coś mi tu brzydko pachnie. Nalezy wspomnieć, że z pierwszym zastępcą burmistrza Kopaczewski też był skumplowany od lat. (...)

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Archanioł 42 6 miesięcy temuocena: 77% 

  Przywilejem rządzącego jest to aby dobrać sobie ludzi z jakimi będzie pracował. Jeżeli Pan Portjanko będzie robił to dobrze to jego nominacja sama się obroni. Tych wszystkich zaciekle nawołujących do referendum odsyłam do literatury i doktryny tematu związanego z administracją publiczną. System obsadzania stanowisk "swoimi" ludźmi nie jest niczym nowym i nie ma się co oburzyć. Druga sprawa to fakt, iż o tym ruchu kadrowym mówiło się już od ponad 6 miesięcy więc nie rozumiem zdziwienia. Przypominam starą prawdę, że nowe zawsze będzie wrogiem starego. Tak więc starzy układowicze nie mogący pogodzić się ze stratą przywilejów i wpływów zaciekle atakują nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej ich blokują. A Burmistrz jak był Burmistrzem tak będzie i nowe rozwiązania jak się zaczęły pojawiać tak będą się pojawiać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hmm 41 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Jakoś wcześniej Dawidowi przeszkadzały dwa stanowiska wiceburmistrza u byłego burmistrza. Więc to jest hipokryzja

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś 40 6 miesięcy temuocena: 74% 

  Brawo:)) dokładnie, dajmy człowiekowi pracować i się wykazać a dopiero potem oceniajmy .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cleo 39 6 miesięcy temuocena: 17% 

  Przecież onegdaj Portjanko został wywalony z budownictwa ze starostwa i przytulił go wójt! hehehe dobre sami specjaliści....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Samorządny. 38 6 miesięcy temu

  Cleo jesteś głupszy niż ci się wydaje. Wstydź się sam siebie,bo inni już dawno wstydzą się za twoje wypociny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktos123 37 6 miesięcy temuocena: 93% 

  A masz na to jakieś dowody czy tak po prostu powtarzasz głupoty

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś 36 6 miesięcy temuocena: 93% 

  Buhahaa ale bzdury. Człowieku co Ty piszesz. Mega słabe

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radny 35 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Przecież burmistrz nie kupił sobie butów za 200 zł które mu się należą.. Dla mnie jest debesciak..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 34 6 miesięcy temuocena: 43% 

  Tak,trzeba odwołać burmistrza Kopaczewskiego!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mąż, ojciec, kochanek 33 6 miesięcy temuocena: 94% 

  Odwołać to możesz swoją wizytę u psychiatry, choć krok ten wymaga jeszcze przemyślenia ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś 32 6 miesięcy temuocena: 65% 

  Do tych mądrali co tylko krytykują i obrażają Pana Portjanko. A do tej pory to nie było 2 zastępców? Byli teraz i za każdej kadencji . Jakoś do tej pory to nie przeszkadzało i nie bolało że jest wydawana kasa. A majówka? Trzeba czytać wszystkie informacje a nie powtarzać nieprawdę.  Z tego co podawano to burmistrz był za majówką,  ale to rada zdecydowała.  Tym wszystkim, którzy mielą jęzorem na prawo i lewo proponuję trochę ogłady i kultury. 

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niktoś 31 6 miesięcy temuocena: 50% 

  A to nie pan Kopaczewski nie będąc jeszcze burmistrzem, punktował poprzednika za zatrudnienie 2 zastępcy burmistrza i nie wyliczał ile to kosztuje? Krótką masz pamięć KTOSIU

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilona 30 6 miesięcy temuocena: 41% 

  W mieście nie ma pieniędzy..na Kaski stanowisko, na Portjanko stanowisko pieniądze się znalazły. Burmistrz jest bardzo gospodarny i nawet w pustego naleje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jur 29 6 miesięcy temuocena: 47% 

  Burmistrz do odwołania kolejne miasto z [...]u władzy [...]do odwołania

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 28 6 miesięcy temuocena: 88% 

  Do ~Jur: Kto ci odwoła burmistrza? Ludzie chcieli zmiany, chcieli młodości, to mają to co wybrali. Do kogo teraz pretensje?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wow 27 6 miesięcy temuocena: 48% 

  Kolesiostwo Za odwołaniem Burmistrza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ziomek 26 6 miesięcy temuocena: 65% 

  Widocznie uznał że szkoda czasu na czytanie tych bredni które wypisujecir, specjaliści od wszystkiego tylko nie od roboty

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~As 25 6 miesięcy temuocena: 56% 

  Jakoś mało aktywny jest burmistrz? W czasie kampanii było Go wszędzie pełno pod każdym postem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nowyrok 24 6 miesięcy temuocena: 43% 

  Koszt wynagrodzenia zastępcy dla urzędu miasta: 12m-cy x 14tys = 168tys. No i nagroda, trzynastka, jubileuszówka itp. czyli około 200tys.zl. I po szukać sponsora na majówkę lotniczą? Pieniądze na remont ulicy Jagiełły? Wystarczy się rozejrzeć wokoło...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 23 6 miesięcy temuocena: 44% 

  Jeszcze czwartego (...)niech powoła i tak sam nic nie robi, wszystkie imprezy niech odwoła i tak jest ich coraz mniej bo nie ma budżetu, a sobie i innym urzędasom da podwyżkę bo im jak zwykle się należą tko takich (...) wybiera

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kuna 22 6 miesięcy temuocena: 49% 

  Moim zdaniem rada burmistrzowi nie rada. On sam rządzi dobrze Żadne referendum nie wyjdzie choćby na ku...ie stanąć miał twórca. Frekwencja niska uwali zamiar wywrotowców w Iławie. W mieście nie ma atmosfery rewolucyjnej-burzliwej, niczym specjalnym nie zawinił nowy Burmistrz. On nawet zbiera pokłady czynów pod twardy grunt na kolejną kadencję. Tu się pracuje i się szacuje, prowadzi się sondażownie, ze jest dobrze. Powiedźcie mi ino kogo PIS może wystawić na burmistrza? Idzie o iławiaka, nie spadochroniarza. Komuchów w Iławie jest 30% plus 30% peowców z inną gadziną. Ludzie ! On porostu w cuglach wygra drugą kadencję, choćby nawet rokrocznie wotum ufności nie dostawał, bo budżet to zawsze przejdzie. Przecież widać jakie są ustawki: jak są ważkie głosowanka to pewna postać nawet z PiS znika.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lisica 21 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Dla was sekciarze to byłby koniec swiata hehehe

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~łasica 20 6 miesięcy temuocena: 61% 

  Tyś jest jedną wielką bzdurą. Obecny burmistrz zaliczy prędzej dwie kadencję niż ty dosiądziesz kobyłę na kłusie. Jakie masz przesłanki że będzie wotum nieufności. A nawet, gdyby ta durna rada dała mu wotum nieufności, to myśli osoba że będzie na referendum odpowiednia frekwencja???. NIGDY!!! Nikogo z chałupy nie wyciągniesz za rogi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kazio 19 6 miesięcy temuocena: 43% 

  Brak drugiego wotum to referendum z urzędu. Kuna pleciesz bzdury

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 18 6 miesięcy temuocena: 68% 

  I bardzo dobrze... Musi mieć zaufanych ludzi i do tego specjalistów... W UM 10% urzędników pierdzistołków z miejsca bym zwolnił... Następne 20% można by zredukować, ale to układy i układziki z wielu lat, więc trzeba czasu na rozwalenie towarzystwa wzajemnej adoracji...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kazio 17 6 miesięcy temuocena: 39% 

  hmmm pan Portjanko specjalista? Ciekawa teoria.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Taktylko 16 6 miesięcy temuocena: 62% 

  Czekamy na trzeciego, czwartego.. Kto bogatemu zabroni..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paisano 15 6 miesięcy temuocena: 39% 

  Czy rada miasta miała głos przy wyborze tego pana czy burmistrz wg własnej woli może sobie powołać nawet 10 zastępców?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 14 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Rada nie ma nic do gadania przy wyborze zastępców, ale w Iławie z uwagi na liczbę mieszkańców miasta może być 2 zastępców.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 13 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Do ruiny to miasto doprowadzał poprzedni burmistrz Adaś wydając majątek niewyobrażalny na jedno medium przychylne mu bezgranicznie, ogłaszające go królem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ty 12 6 miesięcy temuocena: 90% 

  Pełna zgoda. To było kupowanie przychylności prasy z naszych pieniędzy. Ale już nikt o tym nie pamięta

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brr 11 6 miesięcy temuocena: 51% 

  Czemu mieszkańcy nie zorganizuja referendum żeby odwołać burmistrza to już się robi chore co wyprawia w Iławie. Na nic nie ma pieniędzy A na nowe stanowisko jest. Iława obudź się nie ma na co już czekać. Przez kolejne cztery lata doprowadzi takim rzadzeniem Iławe do ruiny

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stanley 10 6 miesięcy temuocena: 40% 

  To jest bardzo proste Ilawa jest wbrew pozorom skorumpowana.W urzedach pociotki i rodziny w edukacji znajomi mianowani z namaszczenia wojta itd...itp...reszta emeryci...powiazani z starym systemem...takze swiezosc i ambicja w mniejszosci..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A 9 6 miesięcy temuocena: 63% 

  Do wersji Porządny człowiek żadnej obietnicy nie spełnił A w kampanii wyborczej obiecał cięcie kosztów

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wrrr 8 6 miesięcy temuocena: 57% 

  Referendum nie ma i nie będzie, bo nie ma takiej potrzeby. Młody burmistrz to porządny człowiek i sobie poradzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 7 6 miesięcy temuocena: 44% 

  (...). Wójt pozbył się kuli u nogi a młody burmistrzunio wpuścił sobie konia trojańskiego. Bedzie ciekawie.

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 6 6 miesięcy temuocena: 47% 

  Na majówkę kasy nie ma. A na drugiego burmistrza jest. Brawo Panie Dawidzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Samorzædny 5 6 miesięcy temu

  Adam dołącz do clean a razem pozabijacie się o własną głupotę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 4 6 miesięcy temuocena: 88% 

  Buahaha...tylko że burmistrz chciał majówki a większość radnych nie. Tak pisało Info w artykule. Więc wyluzuj i pretensje kieruj w inną stronę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Liberał 3 6 miesięcy temuocena: 54% 

  Masakra. Nie ma pieniędzy na nic, a na rozwój biurokracji zawsze się znajdzie. Tnie się dofinansowanie na sport, kulturę, imprezy w mieście, ale na biurokrację się zawsze znajdą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.9283 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)